Odarty lakier

16 Kwi 2009, 20:54

:? Witam. Mam problem odarłem dzisiaj trochę auto. Konkretnie lakier. Są dwie pokaźne krechy. Mam punto wiśnia metalic. Czy kredką zatuszuje to, czy te kredki to lipa i jaki kolor kredki? Kub co innego radzicie?
elisander
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 8
Miejscowość: cieszyn

17 Kwi 2009, 19:32

Rypie to psychę co? :? Nie baw się w żadne kredkowanie ,kredki dobre są ale do robienia szlaczków albo oka.Nie masz wyjścia jeśli chcesz by samochód wyglądał ładnie to oddaj do lakiernika,sam byś to też wylakierował jesli samochód ma już trochę lat,wykaż zainteresowanie to napiszę ci na PW jak to się robi,wcześniej jednak postaraj się o symbol lakieru.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

17 Kwi 2009, 20:47

Rysy są do podkładu czy tylko na lakieże?
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

17 Kwi 2009, 22:37

Hmm rysa jest do podkładu chyba bo jest taka biała.
A symbol skąd wziąść? Bo tak poważnie to jestem zielony w tych kwestiach, a kredek i tak nie znalazłem.
elisander
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 8
Miejscowość: cieszyn

18 Kwi 2009, 07:34

Jak rysa do podkładu to kredki, pasty itd. nic nie pomogą. Jak chcesz to sam zrobić to musisz udać sie do profesjonalnego sklepu z lakierami powiedziec że chcesz sobie dorobić 100ml lakieru. No i bierzesz sie do roboty maskujesz taśmą rysy tak żeby pomiedzy dwoma kawałkami taśmy była tylko biała rysa malujesz to tym dorobionym lakierem po lekkim przeschnięciu zrywasz taśme i po całkowitym wyschnięciu polerujesz pastą Tempo albo podobną do całkowitego wyrównania sie lakieru.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

18 Kwi 2009, 08:35

Lakier można kupić w spreyu,wystarczy podac tylko symbol ale ja uważam ,że najlepiej jest wylakierować caly element no chyba,że ogólnie samochód jest już sfatygowany wtedy nie ma sensu ale?Najlepiej lakierować cały element a wierzch pokryć lakierem bezbarwnym!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

18 Kwi 2009, 20:36

Dziękuję bardzo za porady. Jako, że jestem świeżo po zdaniu prawka to na razie nic nie robię. Mam nadzieję, że więcej akcji nie będzie.
elisander
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 8
Miejscowość: cieszyn

18 Kwi 2009, 21:11

No i nic nie rób ,zapomnisz o tym przydarciu niebawem,możesz być tego pewien ,przestanie ci to przeszkadzać no chyba,że masz nowiutką bryczkę z salonu wtedy będzie cię to dręczyć ,nawet gdy nałozysz trochę szpachli i to zrobisz!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Sty 2010, 20:22

Hej jestem tu zupełnie nowy , więc witam wszystkich :smile: Niestety mam podobny problem co i kolega elisander, ale nie wiem skąd wziąc ten symbol lakieru....Możecie mi pomóc??
c.
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa

26 Sty 2010, 22:16

Hej !!!!! jasne że pomoge...........ale .......... najlepiej jechać autem tam gdzie dorabiają lakiery samochodowe . Wskazać palcem i zakomunikować : o proszę pana, na to autko potrzebuje troche lakieru . Gostek znajdzie sobie numer lakieru ( różne są miejsca gdzie ten numerek można odczytać w zależności od marki pojazdu ) potem porówna z próbkami , dobierze odcień (często pod jednym numerem jest ich kilka), ewentualnie zrobi korekte .............
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4732
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

27 Sty 2010, 15:18

c., jeśli masz Civica to symbol lakieru znajdziesz po otwarciu drzwi kierowcy na słupku środkowym. A jeśli tam nie ma naklejki to na pisz jaki masz kolor a postaram się pomóc bo mam wszystkie kody fabrycznych lakierów do Civic-ów.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001