Odgłos przepływu wody lub bulgot

19 Paź 2009, 18:42

Posiadam Daewoo Tico. Mam pewien problem otóż po uruchomieniu silnia wewnątrz samochodu słychać tak jakby przepływ wody (lub odgłos bulgotania), natomiast przy silniku z zewnątrz nic nie słychać. Czym mogą być spowodowane te odgłosy? Zaznaczam że płyny są w normie i gołym okiem nie widać, żeby coś ciekło. Dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość
pucion17
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Polska
  • 20 Paź 2009, 08:53

    A ogrzewanie działa?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    20 Paź 2009, 12:20

    tak, działa ogrzewanie
    pucion17
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    Miejscowość: Polska

    20 Paź 2009, 13:18

    pucion17 napisał(a):Posiadam Daewoo Tico. Mam pewien problem otóż po uruchomieniu silnia wewnątrz samochodu słychać tak jakby przepływ wody (lub odgłos bulgotania), natomiast przy silniku z zewnątrz nic nie słychać. Czym mogą być spowodowane te odgłosy? Zaznaczam że płyny są w normie i gołym okiem nie widać, żeby coś ciekło. Dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość

    Jest to dźwięk ciągły czy tylko podczas uruchamiania silnika?
    artj
    Początkujący
     
    Posty: 164
    Miejscowość: Polska

    20 Paź 2009, 20:54

    Po uruchomieniu silnika może przez 3-5 sekundy. Także czasami na jałowych obrotach lecz przy dodaniu gazu odgłos się gubi.
    pucion17
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    Miejscowość: Polska

    20 Paź 2009, 21:53

    pucion17 napisał(a):Po uruchomieniu silnika może przez 3-5 sekundy. Także czasami na jałowych obrotach lecz przy dodaniu gazu odgłos się gubi.


    Witam, ten odgłos slychać przy desce rozdzielczej ? Pewnie jest to pompa wody...albo jest uszkodzona albo masz luz na pasku lub na rolce (nie pamiętam czy w Tico pompe napędza wieloklin czy pasek rozrządu) warto to sprawdzić bo uszkodzenie pompy powoduje zbyt wysoką temp. w ukladzie chlodzenia i peknięcie uszczelki pod glowicą a potem przegrzanie silnika>przegrzanie oleju i tloczki sobie staną :) czyli jednym słowem zatrzesz silnik :( Pozdrawiam

    [ Dodano: Wto Paź 20, 2009 22:01 ]
    MotoAlbercik,
    fajny samochód ten Twój Hammer, ja słyszałem o Hummerach ale może się nie znam :P
    arielwrx
    Nowicjusz
     
    Posty: 17
    Miejscowość: Gliwice
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Lamborghini Centenario - trzy końcówki wydechu
      Centenario to niezwykle rzadkie auto - powstało jedynie w liczbie 40 egzemplarzy, w tym 20 w wersji coupé i tyle samo w odmianie roadster. A powód do stworzenia takiego samochodu był nie byle jaki - włoska marka ...