Odliczanie podatku z aut sprowadzanych

Odliczanie podatku z aut sprowadzanych

06 Gru 2009, 17:58

Mam pytanie odnośnie możliwości odliczania podatku z aut sprowadzanych do Polski, np z Niemiec. W ogłoszeniach na mobile.eu przy cenie aut jest napisane "VAT podlega zwrotowi, 19%". Poniżej wstawiłem link z przykładowym autem i właśnie takim podpisem pod jego ceną:

[link wygasł]

Czy istnieje w ogole taka opcja? i gdzie można ewentualnie to odliczenie podatku załatwić?
mh3091
Nowicjusz

Miejscowość: Nysa

Re: Odliczanie podatku z aut sprowadzanych

07 Gru 2009, 23:18

odliczenie może być możliwe podobnie jak z tax free - musiałbyś sprawdzić w tym komisie lub potem w polskim US.

Na pewno podatek podlega odliczeniu gdy kupujesz na firmę wtedy kupujesz w cenie netto a w Polsce płacisz 22% VAT

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi Motors Corporation, stanowiący wyposażenie nowej generacji modelu Outlander, która zadebiutowała w Europie kilka miesięcy temu, otrzymał wyróżnienie Euro ...
    Dopasowane rozwiązania napędu quattro - technika Dopasowane rozwiązania napędu quattro - technika
    Niezależnie od oferowanych w sprzedaży modeli, Audi pracuje nad wieloma nowatorskimi samochodami koncepcyjnymi. Każda koncepcja pociąga za sobą odpowiednio dopasowane rozwiązanie napędu quattro. W modelach kompaktowych A3, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      GTP Light