Off road dla początkującego

29 Sty 2016, 10:53

andre1 napisał(a):powodzenia z remontem domku :ok: też uważaj na firmy remontowe bo kantują jak diabli!

Akurat remontuję wszystko sam :) Z tego właśnie powodu :)
andre1 napisał(a):Jak można sprawdzić napędy blokadę i ramę podczas kupna auta przez osobę która pierwszy raz kupuje takie auto podczas oglądania takiego autka.

Działanie napędów najlepiej sprawdzać na jakimś śliskim podłożu. Ale to tak w największym skrócie. Najlepiej by było, jakbyś jechał kupować takie autko z kimś, kto się na tym zna. Każde auto ma inny napęd, inaczej się włacza itd. Jakby to opiać, to troszkę miejsca by to zajeło. Poszukaj w necie o napędach w interesujących się autach - i tak jakieś minimum wiedzy na ten temat posiadać musisz.
andre1 napisał(a):gdzie się jeździ na tych Bałtrockich Bezdrożach.

Sorki - nie Bałtrockie Bezdroża, tylko Bałtowskie Bezdroża - mała omyłeczka :) Są to tereny w okolicach Bałtowa. Poszukaj na You Tube - powinny być filmiki, a i jest też stronka internetowa pod tą nazwą. Ale to jest off road dla naprawdę już wprawionych.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Lut 2016, 12:31

witaj
oglądałem na You tube filmiki o Bałtowskich Bezdrożach! no szacun czysta adrenalina,poprostu hartkor. Jeżeli szykujesz auto na tą imprezę to pełen szacun!
Twój jeep nadaje do takiej imprezy. Kolega mi mówił że tylko patrole i toyoty landki nadają się na extrim! Oglądam też grand cherokee i powiem że są fajne tylko jak dają sobie radę w terenie może powiesz jak twój sobie daje radę i ewentualnie z jakim silnikiem benzyną czy dieeslem :ok:
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

03 Lut 2016, 20:25

to co oglądałeś na jutubie to z klas adventure i extreme, w tych klasach startują auta mocno zmodyfikowane, dalekie od seryjnych pojazdów, często zbudowane od podstaw
WJ nie nadaje się do takich zabaw, XJ też średnio (brak ramy), do tych klas co najwyżej zmotane wranglery się nadają
napędy sprawdza się nie tylko na śliskim podłożu ale głównie na podnośniku (wcześniej trzeba wiedzieć jaki napęd jest w danym aucie które chcesz kupić)
jak masz 3 typy to od razu sobie GV odpuść nie nadaje się w cięższy teren jak i większość pickupów, patrol i pajero lepsze choć każde ma swoje wady, w pajero masz 2 rodzaje reduktora i trzeba wiedzieć przy kupnie czym się różnią rozpoznać który jest w aucie i wiedzieć jak sprawdzić czy SS działa poprawnie czy też nie przy pajero zwrócić trzeba uwagę zwłaszcza na ramę,
jak kupować auto terenowe na przykładzie GRa masz tu
http://rajdy4x4.pl/index.php/ida/27/?faqID=12&p=1
w zasadzie z małymi modyfikacjami można to zastosować do każdego auta

jeśli bawi cię mocne czochranie auta w błocie popatrz co można zrobić z samuraja, bo w zasadzie to najlepsza baza do mocno zmotanej terenówki na początek, a i cena nie zabije
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

04 Lut 2016, 10:32

pocieszny napisał(a):WJ nie nadaje się do takich zabaw, XJ też średnio (brak ramy)

Ojjj, pocieszny...To jeszcze mało widziałeś. Owszem - seryjny WJ czy XJ jak najbardziej się nie nadaje. Ale przerobiony - jak najbardziej. Miałem okazję jeździć WJ na Bałtowskich Bezdrożach i wiem co piszę. Jechałem w klasie turystycznej ( p[ierwszy raz ) , a p[otem z kolega jako pilot w klasie adventure. Do Klasy Extreme WJ czy XJ się nie nadaje - auto za duże poprostu. Jest jeszcze klasa łatwiejsza od Adwenture - wyczynowa. Jednak jedno jest pewne - po takiej zabawie, autko trzeba będzie nieco ponaprawiać...
A z tą ramą pocieszny, to ty masz jakieś zboczenie chyba...Już ci pisałem - wyluzuj troszkę kalesony i zacznij myśleć o dobrej zabawie w terenie, a nie o sprawach przyziemnych...
A i przeczytaj post od początku - zobaczysz, jak twój post jest bezsensowny...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Lut 2016, 15:51

witam.
Panowie nie interesuje mnie upalanie auta w ciężkim terenie :D
interesuje mnie raczej jazda po szutrach w górach i w lasach gdzie nie zarżnę auta i tylko turystyk wchodzi w grę.
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

06 Lut 2016, 20:11

andre1 - kolega pocieszny poprostu nie przeczytał całego tematu od początku i zapewne zasugerował się ostatnimi postami m.in. o Bałtowskich Bezdrożach i chyba pomyślał, że chcesz auto w taki teren :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Lut 2016, 23:08

chyba tak :D ale to nic nie szkodzi zawsze można podyskutować na różne tematy :ok: nie odpowiedziałeś Co myślisz o grand cherokee i jak te autka się sprawują :D
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

08 Lut 2016, 01:37

Firmy remontowe to największy dramat :D
makumba
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: Lanos

08 Lut 2016, 10:48

andre1 napisał(a):Co myślisz o grand cherokee i jak te autka się sprawują

Zależy który Grand Cherokee - jest ich kilka, w zalezności od roku produkcji - ZJ, WJ, WK i WL. Ja mam WJ, więc mogę coś o nim napisać. ZJ-tem też jeździłem, ale mało.
Ale jeżeli tak jak piszesz, chcesz autko do turystyki, to z Jeepów polecam WJ-ta - jest w miarę tani, tanim kosztem można go podnieść i jest autem w miarę fajnym i dość dobrze wyposażonym. Jak na turystyka to wg mnie auto idealne. Oczywiście jeżeli mówimy o Jeepach. Bo np. Kia Sportage czy Hyundai Tucson też mi się podobają i zastanawiam się nad kupieniem któregoś z nich. Mam na myśłi oczywiście stare budy. I te autka też nadają sie na trasy turystyczne.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Lut 2016, 12:04

Witaj :D
Hyundaj który mi się podoba to terracan tylko nie wiem czy się nadaje do turystyka więc nie brałem go pod uwagę,a jeep wj mi się podoba i ma ponad 200-cie koni. Patrol i pajero też są fajne ale wszyscy je mają i robią z tych aut zmoty.
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

09 Lut 2016, 10:56

andre1 napisał(a):Hyundaj który mi się podoba to terracan tylko nie wiem czy się nadaje do turystyka więc nie brałem go pod uwagę,

Nie miałem z tym autem do czynienia, nie widziałem go nigdy na rajdach, nawet w klasie turystyk, więc nie mogę się wypowiedzieć. Nie wiem nawet, czy ma napęd na cztery.
andre1 napisał(a):a jeep wj mi się podoba i ma ponad 200-cie koni.

No zgadza się - wygląd auta to oczywiście sprawa gustu i tu się nie dyskutuje. Mnie sie też podoba, dlatego go mam. No i oprócz mocy, ma fajne napędy. Ja mam QD -chyba najlepszy napęd ( prawdziwy na 4 koła, a nie tylko na dwie osie ). Niestety - WJ-ty mają dużą moc, ASB itd, ale są paliwożerne. Ja mam 4,7 ccm i w normalnej jeździe mieszanej żre mi 20 litrów LPG. Na trasie ciężko jest uzyskać 15. Ale za to w terenie elegancko się sprawuje. Ma oczywiście swoje bolączki, ale jak każde inne auta.
andre1 napisał(a):Patrol i pajero też są fajne ale wszyscy je mają i robią z tych aut zmoty.

Zgadza sie - te auta to chyba najlepsze do zrobienia z nich zmoty, a i w terenie są bardzo dobre. Niestety, nie podobają mi się. Ale to jak wspominałem kwestia gustu.
Zerknij na wspomniane przeze mnie Hiunday Tucson i Kia Sportage, ale nie te nowe, tylko w starej budzie. Może ci się spodobają.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Lut 2016, 14:04

Oglądałem tucsona i sportage.
z tych dwóch wybrał bym tucsona jest fajniejszy tylko benzyna czy diesel i jak z awaryjnością tego auta i napędem :yes:
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

11 Lut 2016, 10:31

co do awaryjności, to troszkę o tym czytałem ( sam od roku czasu zastanawiam się nad kupnem jednego z tych aut, tylko nie mam czasu, żeby bliżej się tym zaintertesować :oops: ) i z tetgo co wyczytałem, to nie są to auta jakieś mocno awaryjne i nie polecane.
co do napędu, to słyszałem, że auto nie nadaje się na jakieś bezdroża i wielkie błota - napęd Tucsona nie ma blokad dyferencjałów, a więc nie jest to tak naprawdę auto z napędem na 4 koła, tylko z napędem na 2 osie. Zresztą jak wiele wiele innych aut, które są oznakowane 4x4, co może wielu ludzi wprowadzić w błąd, bo będą myśleli, że kupili auto z napędem na 4 koła, a tak naprawdę jak przyjdzie co do czego, to się okazuje, że auto nie ma napędu na 4 koła, tylko na 2 osie i jak jedno koło na tej samej osi się ślizga, to drugie stoi w miejscu. Z tego co ja się dowiedziałem, napęd w Tusconie działa tak, że normalnie jest na przód, jak przód sie śłizga, to dołacza się tył. Po wciśnięciu przycisku napędu na 4 koła, napęd jest właczony cały czas, ale działa tylko do 40 km/h. Po przekroczeniu tej prędkości wyłącza się i jak zwolni się znowu do tych 40 km/h, to się włącza spowrotem. Jednak nigdy nie jeździłem tym autkiem i nie wiem jak to działa naprawdę. Ja planuję jedno z tych aut kupić do jeżdżenia po twardym.
Co do typu zasilania - ja nie uznaję silników Diesla - filtry DPF, sprzęgła dwumasowe, jakieś drogie wtryskiwacze bardzo czułe na jakośc paliwa, kłopoty zimą w uruchomieniu silnika itd itd. Nie wiem jak pod tym kątem wygląda Tucson czy Sportage, bo się tym nie interesowałem, ponieważ u mnie w grę wchodzi tylko benzyna z gazem.
A tak z ciekawości, to co jest fajniejsze wg ciebie w Tucsonie?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Lut 2016, 11:17

witaj Moto Albercik
Hyundai i Kia są to auta tego samego koncernu samochodowego Hyundai.
Myślę że hyundai ma lepszy dizajn i jest chyba lepiej zrobiony.Kia jest autem robionym jako alternatywa dla osób którzy nie chcą hyundaia. Jest to typowe dla koncernów samochodowych żeby nie stracić klienta.Hyundai ma lepsze materiały wykończeniowe i lepsze wykonanie od kia.Jeździłem kią carens z 2007 roku którą kupiłem z salonu. Miała 140 konny silnik diesla byłem z niej zadowolony i nigdy mnie nie zawiodła.Wadą było to że miała dużo plastiku i kiepskie materiały wykończeniowe. Poza tym autko było super. Silniki i cała reszta to montowane w hyundaiu i w kia. Moim zdaniem to jednak hyundai jest lepszy od kia ale z gustami się nie dyskutuje :ok:
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

14 Lut 2016, 16:09

A więc to tylko sprawa gustu. Pytałem, ponieważ jak wspominałem tez zastanawiam się nad jednym z tych aut. Ale tylko w benzynie i z gazem. Diesle jakoś mnie odrzucają :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000