Off road dla początkującego

16 Sty 2016, 15:37

witam wszystkich :D

Chcę kupic samochód do turystycznego off roadu a nie wiem jaki.
Może podpowiecie mi jaka marka była by najlepsza dla początkującego w tym temacie. cena autka około 15000 zł.
pozdrawiam wszystkich off roadowców :D
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

17 Sty 2016, 13:04

chcesz duże, czy małe autko? Jakie paliwo? No i co rozumiesz, pod pojęciem turystyczny off road? czyli gdzie chcesz tym autem jeździć?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Sty 2016, 21:35

myślałem omałym lub średnim autku na bęzynę
chciałem jeździć po górach i po lasach tak dla rozrywki i przyjemności :ok:
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

18 Sty 2016, 10:53

Jeszcze nie zapytałem o rok, ale może np. Daihatsu Feroza - z 97 roku kupisz za około 8 tyś. Może być też np. Jeep Cherooke z okolic 2002 roku, Suzuki Vitara, Grand Vitara, Jimny. Troszkę tych autek jest w tej kwocie.
Tak na marginesie wspomnę, że jeżdżenie po lasach i górach jest niedozwolone i jest za to mandat. Oczywiście z wykluczeniem dróg publicznych :wink:
Ale jak chcesz jeździć po lasach i górach ( nawet jakbyś miał załatwione, że wolno - np. jakiś rajdzik zorganizowany przez jakąś firmę ) to musisz się liczyć z tym, że to autko będzie poobdziierane od gałęzi i mogą pojawić się inne uszkodzenia, wynikające z twojego niedoświadczenia. Tak więc kupując autko do takich celów musisz się zastanowić.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Sty 2016, 13:42

wiem że w terenie autko się porysuje i nie tylko i akceptuję to :ok:
też myślałem o witwrze i grand witarze ale też o pajero pini w benzynie.
tylko nie jestem pewny czy silnik gdi w pajero jest ok,a w witce myślę o 2,7 v6
pozdrawiam :ok:
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

18 Sty 2016, 15:36

Suzuki wiem, że się w terenie sprawdzają i to nie tym lekkim terenie. Suzuki bardzo dobrze radzą sobie w trialach - sam widziałem, bo sędziowałem nie jeden raz.
Co do Pajero, to mieliśmy w klubie tylko jeden taki samochód, więc nie mogę za bardzo się wypowiadać, ale w terenie radził sobie całkiem nieźle. W trialach nie uczestniczył. W sąsiedzkim klubie mieli dwa Jeepy Cherokee o których wspominałem i też radziły sobie nieźle w terenie. Dlatego je poleciłem. Nie wiem jak wygląda sprawa z naprawą tych aut i eksploatacją, ale te autka jeździły i bardzo często je widywałem. Jeden taki Jeep należał nawet do młodej dziewczyny. A z kolei Vitarką w naszym klubie też jeździ młoda dziewczyna i naprawdę daje tej Vitarce popalić. W trialu zajmowała 1 miejsce....
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Sty 2016, 11:00

dzięki za podpowiedź :D
interesuje mnie właśnie grand witara nissan terrano i kolega podpowiedział mi jeszcze jeden model toyota 4runner 3,4 benzyna i nad tymi autkami się zastanawiam.
mam pytanie do Ciebie :?: w jakim klubie jesteś i jakie rajdy sędziujesz i na jakie jeździsz.
pozdrawiam :ok:
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

20 Sty 2016, 10:40

Toyota 4Runner to już autko większe. Większe od Grand Vitary. Miałem kiedyś okazję jechac po górach takim autem, silnik chyba 4,0 jak się nie mylę. Muszę powiedzieć, że jazda była przyjemna, ale było to dawno dawno temu, jak jeszcze nie wiedziałem co to off road i tak naprawdę pierwszy raz siedziałem i kierowałem w takim aucie i pierwszy raz wtedy jechałem takim autem przez las w górach. Potem jeździłem Uazem albo Gazem - już teraz nie pamiętam. Ale to też była frajda.
Byłem w klubie Kajman, ale z powodu zdrowia mojego i żony przez półtora roku niegdzie nie wyjeżdżałem :( Mój Jeep niestety cały zeszły rok stał na podwórku i jechałem nim kilka razy i to tylko po to, żeby się nie zastał. No i niestety nie był to teren :( A triale i rajdy sędziowałem w Lędzinach, w Zabrzu i w Gliwicach i w Bukowie. Mam zrobiony certyfikat sędziego głównego :) Wyznamaczam też trasy rajdów i ustawiam bramki na trialach.
Na rajdy jeździło się różne różniste. I do Wisły ( do Zibiego ), Częstochowy, Zabrza a nawet byłem kilka razy w Bukowie - są tam foldery zalewowe i mnóstwo terenu, do Bukowa ( koło Raciborza ), do Przeciszowa itd. Ostatni mój rajd jak dobrze pamiętam, to w zeszłym roku ( a właściwie już dwa lata temu ) się wybrałem z żoną do Częstochowy na WOŚP. Najpierw był rajdzik a potem wszystkie terenówki jechały na miejsce WOŚP-u ( aleja naprzeciwko Klasztoru ). Oprócz tego kluby terenowe organizuja wiele rajdów na cele charetatywne. Ostatnimi czasy na Wysokiej były rajdy dla dziecka, które połknęło kreta. Ale najbardziej fajnie było na Bałtowskich Bezdrożach. Jednak to już "ciężki" teren i auto po takiej wyprawie jest do naprawy. Była też wersja turystyczna - bardzo fajne trasy, ale wymagające.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Sty 2016, 15:18

fajna pasja! Pomaganie Owsiakowi pełen szacun :ok: Mnie do off roadu zaraził kolega ze szczecina który jeździ w 4x4 zachodnio pomorskie :D tylko że on jeździ w extrimie,a ja wolę turystykę i wyprawy po Polsce i po szutrach razem z żoną zięciem córką i wnuczkiem. nie ukrywam że chciałbym zobaczyć taki rajd w extrimie. Kolega jeździ nissanem patrolem i mnie też namawia na to autko :)
Pozdrawiam :ok:
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

25 Sty 2016, 17:50

andre1 napisał(a):Pomaganie Owsiakowi pełen szacun :ok:

Tu akurat sie nie wypowiadam, bo Owsiaka nie lubię i nie lubię jego niewyjaśnionych do końca pomocy. Do Częstochowy jeździmy co roku, ale tylko dlatego, że UM nas poprosił, a od UM dostajemy zezwolenia na jeżdżenie po terenie należącym do nich, gdzie inni nie mogą jeździć. Jest to więc współpraca Um z nami i innymi klubami.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Sty 2016, 20:11

ok rozumiem ale jest współpraca z UM i radość dzieci że mogą pojeździć terenówką :ok:
a co myślisz o patrolu na którego namawia mnie kolega :yes:
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

26 Sty 2016, 09:29

Nie jeździłem tym autem, ale muszę powiedzieć, że w terenie ( i tym lekkim i ciężkim ) Nissany jeżdżą i dają sobie radę. I to dość dobrze. Zresztą np. na allegro można kupić Patrola juz przerobionego na off road i to za niewielkie pieniądze. a skoro ludzie te auta przerabiają, to muszą być dobre.... :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Sty 2016, 13:36

dzięki za pomoc i radę :ok:
teraz mam trzy typy aut to patrol ,grant vitara i pajero i za nimi się będę rozglądał
na otomoto i allegro zobaczymy co z tego wyjdzie :yes: A jak układa się kalędaż imprez off roadowych w Twoim regionie :!: może już zdążę kupić do lata :ok:
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

27 Sty 2016, 09:29

Co do kalendarza to nie wiem - w tym roku raczej nie będę nigdzie jeździł - remont domku na wsi, a to pochłopnie troszkę kasy i czasu i chce w tym roku zmodernizować mojego Jeepa, żeby przygotować go na Bałtrockie Bezdroża.
co do kupna samochodu - zwracaj uwagę na napędy, blokady itd czy to wszystko jest sprawne.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Sty 2016, 13:24

powodzenia z remontem domku :ok: też uważaj na firmy remontowe bo kantują jak diabli!wiem coś o tym.Jak można sprawdzić napędy blokadę i ramę podczas kupna auta przez osobę która pierwszy raz kupuje takie auto podczas oglądania takiego autka.
gdzie się jeździ na tych Bałtrockich Bezdrożach.
pozdrawiam :ok:
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013