Okresowe stuki w silniku Hyundai

30 Kwi 2019, 15:01

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Hyundaia Sonaty 3.3 V6 w gazie. Od początku palił się check, jednak poprzedni właściciel zapewniał że to kwestia ubogiej mieszanki gazu, to samo powiedział mi gazownik, mimo to czasami zdarzy się że silnik wejdzie w stan awaryjny (sądzę tak, bo wyłączenie i włączenie silnika skutkuje normalną pracą), check zaczyna migać i pracuje jakby odłączył co najmniej jeden zawór, jeszcze nie ustaliłem czy to kwestia paliwa ale zajmę się tym po majówce.

Jednak dziś po wymianie oleju (myślę że to zbieg okoliczności) pojawiły się groźnie brzmiące stuki które najbardziej słyszalne na postoju, załączające się na chwilę raz na około minutę, niezależnie czy aktualnie podawana jest benzyna czy gaz i zwiększając częstotliwość stuków wraz z obrotami.

Może ktoś miał podobny problem? Będę wdzięczny za wszelkie potencjalne przyczyny, wolałbym mieć chociaż jakieś przypuszczenia zanim pójdę z tym do mechanika po długim weekendzie. Dołączam filmik na którym uchwyciłem dzisiejsze stukanie.

https://www.dailymotion.com/video/x771fm2
Ostatnio edytowany przez Pjoter95, 30 Kwi 2019, 20:04, edytowano w sumie 1 raz
Pjoter95
Nowicjusz
 
Posty: 3
0

30 Kwi 2019, 19:07

film nie działa, wrzuć na YT
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
1

30 Kwi 2019, 20:04

Naprawiłem link, powinno działać.
Pjoter95
Nowicjusz
 
Posty: 3
0

30 Kwi 2019, 20:23

ciut przykrótki, słychać jakby napinacz, koło pasowe, koło sprężarki klimy, zdemij pasek osprzętu i zobacz czy coś się zmieniło
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

08 Maj 2019, 18:09

Okazało się, że do wymiany łożysko od klimatyzacji (zapewne ono było odpowiedzialne za stuki), sprzęgiełko i cewka. Temat do zamknięcia.
Pjoter95
Nowicjusz
 
Posty: 3
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Mokka otrzymał pięć gwiazdek w testach Euro NCAP
    Niezależna organizacja konsumencka Euro NCAP (Europejski Program Oceny Nowego Pojazdu) przyznała kompaktowemu SUV-owi Mokka pięć gwiazdek. A zatem kolejne auto wyprodukowane przez Opla otrzymało od Euro NCAP najwyższą ocenę. ...