OKTAVIA II czy MEGANE lub Scenic

11 Sty 2007, 16:20

Co waszym zdaniem jest korzystniejsze ?? dzieki za opinie
zb
Nowicjusz
 
Posty: 3

11 Sty 2007, 21:46

Zdecydowanie Octavia. Duże, przestronne i oszczędne autko. Z silnikiem 1.9TDI niezła ścigałka na drodze.
Z całym szacunkiem do francuskich osiągnięć.... wino mają niezłe. Coś tam z "po francusku" w nazwie też im się udało.. :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

12 Sty 2007, 08:31

Też wolałbym Octavie. Wujek miał takie. Można powiedzieć, że to podróba Passata, ale naprawde za te pieniądze można mieć już prawie to co w Passacie. Duże, bezpieczne autko, 1.9 TDI pali naprawde mało a dość sprawnie ją napędza.
Pozdro.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

12 Sty 2007, 08:33

Karson napisał(a):Zdecydowanie Octavia. Duże, przestronne i oszczędne autko. Z silnikiem 1.9TDI niezła ścigałka na drodze.
Z całym szacunkiem do francuskich osiągnięć.... wino mają niezłe. Coś tam z "po francusku" w nazwie też im się udało.. :wink:
buahaha dokładnie , to naprawde im się udało .
Też brał bym octavie , dobra , sprawdzona niemiecka technologia całkiem ładnie opakowana , z silniczkiem tdi super połączenie.
Nigdy nie lubiałem scenica
M.F.G.
Ryba
v-ride
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 29

12 Sty 2007, 08:58

Nie wiem, ale po raz kolejny spotykam się z negatywnymi opiniami na temat francuskich. Nie żebym bronił aut tego pochodzenia ale rozmawiałem kiedyś ze znajomym co pracuje we włoszech i zapytałem go jakimi autami tam jeżdzą itd. i powiedział, że oczywiście oprócz Fiatów i Alf to najwięcej japońskimi, niemieckimi, ale powiedział też, że prawie wogóle tam nie jeżdzą francuzami, że wszyscy uważają te auta za beznadziejne i że nikt ich tam nie lubi, zdziwiło mnie to dość. Także nie wiem dlaczego francuskie wozy coraz częściej są negatywnie odbierane.
Pozdro.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

12 Sty 2007, 09:18

arek_89 napisał(a):Też wolałbym Octavie. Wujek miał takie. Można powiedzieć, że to podróba Passata, ale naprawde za te pieniądze można mieć już prawie to co w Passacie. Duże, bezpieczne autko, 1.9 TDI pali naprawde mało a dość sprawnie ją napędza.
Pozdro.
nie wiem czy to samo co w passacie , z tego co pamiętam to octavia stoi na podłodze golfa i dlatego powinna być porównana z nową jettą , a nie z passatem , passat jest w segmencie d a skoda w c.
Co do tych włoch to trochę bez sensu , inaczej ja będąc kilka razy we francji niespotkałem ani jednego auta włoskiego (francuzów oczywiście full) , co nie znaczy że popieram francuską motoryzację , tylko uważam że to nie jest obiektywny argument przciwko zkupienia takowego pojazdu.
pozdrawiam
M.F.G.
Ryba
v-ride
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 29

12 Sty 2007, 19:38

arek_89 napisał(a):Nie wiem, ale po raz kolejny spotykam się z negatywnymi opiniami na temat francuskich.

Za dużo mam znajomych, którzy psioczą na francuską motoryzację. Więc podzielam ich zdanie.
Ale nie zamierzam umniejszać Francuzom gigantycznego wkładu w rozwój światowej motoryzacji - zawieszenie hydrauliczne, przedni napęd...

Żabie udka też mi smakują.:mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

13 Sty 2007, 13:22

Hehe. :D

A tak na marginesie to przecież nie mają takich najgorszych aut, przynajmniej ja nie mam o nich złego zdania, no ale przyznam, że nigdy bezpośrednio nie miałem do czynienia z francuzem. Chciałbym Was zapytać a przedewszystkim posiadaczy francuzów - jak ogólnie je oceniacie, jak z eksploatacją, częsciami...? Bo słyszałem przeróżne opinie.
Pozdro.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

13 Sty 2007, 18:09

Ja jeżdze RENAULT juz od ponad 6 lat (od nowości ), najpierw miałem megan starej wersji , bez żadnych zarzutów , obecnie megane combi (3 rok) , więc jakąś tam opinie o nich mam. W nowych megankach jest słabe zawieszenie , amory (wszystkie 4) wymieniłem po 120 000 tys , co do serwisów to co miasto w Polsce to inne ceny , jest tak ze ludzie z gdanska, wa-wa , wrocław ,poznań , potrafia przyjechac do kalisza lub ich oddziałów wieluń, zdunska wola , bo ceny serwisu róznią sie ok. 500zł.
I serwis meganki kosztuje w wieluniu ok 500 zł w gdansku jest to ponad 1000 zł . na dzisiaj renault sa nieźle wyposarzone , ogólnie są niezłe i polecam .
zb
Nowicjusz
 
Posty: 3

14 Sty 2007, 17:29

ja też polecam Octavie. W rodzinie lub wśród znajomych było kilka sztuk skód, różnego modelu i z różnymi silnikami i nikt nie narzekał, każdy mówił że mimo iż to samochód uznawany za typowy "taczkowóz" dla ludu świetnie spełnia swe zadanie.
Reanult Lagune II 2.2 Dci kupił kiedyś mój tata, samochó po 500 km od wyjechania z salonu (fabryczni enowy) wypluł cały olej na ulicę. Auto w ASO dwa dni, naprawione pojeździło kilkaset następnych kilometrów i w centrum Warszawy powtórzyło usterkę. Sprawa skończyła się w sądzie a Renault oddało całą kasę z nawiązką. Auto oprócz tego miało kilka innych wad które były skrupulatnie odnotowane w książce serwisowej. Po tym jak auto wróciło do dealera pojawiło się w jego komisie z całkowicie nową książką gwarancyjną oczywiście ani słowa o występującej usterce (aha, ASO nie miało już pomysłu na naprawienie tego auta i chcieli abyśmy oddali im auto na testy do centrali a oni spróbują coś temu zaradzić... śmiech na sali). I to była pierwsza i ostatnia przygoda mojej rodziny z francuską motoryzacja. Oczywiście być może to był pojedyńczy przypadek (choć ten silnik jest uznawany za jeden z najbardziej awaryjnych w gamie Renault) to jednak podejście renault do całej sprawy zraziło nas skutecznie do swoich produktów jak i do całej francuskiej myśli technicznej.
Pozdrawiam
stanik
Nowicjusz
 
Posty: 39

16 Sty 2007, 23:20

Witam,

Myślę że z tej trójki to jednak Octavia II z silnikiem 1.9TDI naprawdę fajne autko ;)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

31 Sty 2007, 19:45

dzieki Panowie za opinie , co do wyboru samochodu to zdecydowałem się na RENAULT MEGANE 2.0 DCI ,
zb
Nowicjusz
 
Posty: 3

01 Lut 2007, 11:22

W zyciu nie oktawie kumpel ojca ma to jeździł 3 miesiące i chce sprzedać a na dodatek nie może od pół roku. A teraz cos naprawde do porownania mój wujek( brat ojca ) ma własną Megane i sluzbową Octvie II ,z Meganka choc niepierwszej mlodości nie ma problemów a Octavia non stop w serwisie....Wiec ja bym wzioł Megane.Ojciec miał 405 i 406 teraz znowu kupuje nowszą 406. Przez 15 lat jazdy Peugotami żadnych problemów , sloow daje...
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków