Olej ma zapach spalin

23 Lis 2022, 20:23

Rokiko napisał(a):Swojego czasu było sporo tego typu problemów że hybryda ma mały akumulator i one padają i nie da się jej uruchomić przez to itd. ale nikt nie pomyślał że jeżeli ma on tak małą pojemność to szybko się rozładuje korzystając z niego w taki sposób. Swoją drogą wczoraj rozmawiałem ze znajomym i mówi że u niego napięcie przy starcie jest około 11,2-11,7V bo akumulator ma 8 lat i jeszcze nigdy nie miał z odpaleniem problemu ale potwierdził też że nie włącza nigdy trybu "accessory" tylko zawsze "ready".


Problem jest z tym, że głównym zadaniem tego auta jest stanie w garażu. Elektronika w nim cały czas coś robi więc poprzedniej zimy zwykle musiałem go ładować co ok 8 dni (pilnowałem żeby nie spadł poniżej 12V). Ładowałem go do ok 13V ale on już od nowości był felerny bo nazajutrz już miał 12.45V. Teraz po w/w choinie będzie jeszcze gorzej chyba. Wczoraj go ładowałem kilka godzin - potem po obciążeniu lampami i odczekaniu jeszcze trochę miernik pokazał 12.4 V a dziś jest 12.1V. Wygląda że już nie co 8 dni ale co 2 będę go musiał ładować więc miarka się przebrała i mam zamiar reklamować.
Gość118203
 
  • 24 Lis 2022, 09:48

    Gość118203 napisał(a):mam zamiar reklamować
    Spróbuj ale nie wiem czy się uda. Skoro od początku są takie z nim problemy to prawdopodobnie było tak że samochód stał u dealera jakiś czas i tam pozwolili na jego głębokie rozładowanie, a później to już pochyła w dół. Naładujesz go ale nie będzie trzymał parametrów takich jak powinien.

    Gość118203 napisał(a):Problem jest z tym, że głównym zadaniem tego auta jest stanie w garażu.
    To też nie jest najlepsze dla baterii hybrydowej, skoro już tak go zostawiasz na dłuższy czas to zadbaj żeby bateria ta nie była rozładowana poniżej 50%. Ja na twoim miejscu przynajmniej raz w tygodniu bym się przejechał tym samochodem.

    Jeszcze pytanie o ładowanie. Jak ładujesz ten akumulator odłączasz go od instalacji? Podłączasz jakieś zastępcze źródło zasilania na czas jego ładowania? Czy ładujesz bez odłączania?
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    24 Lis 2022, 19:08

    Rokiko napisał(a):Jeszcze pytanie o ładowanie. Jak ładujesz ten akumulator odłączasz go od instalacji? Podłączasz jakieś zastępce źródło zasilania na czas jego ładowania? Czy ładujesz bez odłączania?

    Ładuję na podłączonym (bez odłączania klem) takim samym napięciem jak ładuje alternator (u mnie za alternator robi chyba silnik elektryczny hybrydy) czyli 14.4V.
    Wcześniej ładowałem na odłączonym ale musi zapisywać jakieś logi potrzebne dla serwisu (do przeglądu gwarancyjnego) więc na razie nie odłączam.
    Gość118203
     

    25 Lis 2022, 08:26

    Gość118203 napisał(a):Świeżo wlany olej silnikowy (wymiana wraz z filterm w ASO).
    Po wymianie przejechałem 60 km i olej pachnie spalinami (czuć zapach oleju i spalin jakby 1:1). Nie sprawdzałem jak było wcześniej.
    Czy to normalne by fabrycznie nowy silnik (1.8ccm 2ZR-FXE, przebieg < 3tys km) wydmuchał tyle spalin że to czuć po tak krótkim dystansie w oleju?


    Za dużo internetu :D
    Od czasu do czasu sprawdź sobie stan oleju, przejedź się autem do dobrego rozgrzania i tyle w temacie. Wszystko jest ok. Korzystaj aż go rdza zje :D
    szybki
    Moderator - Tuning
     
    Posty: 10398
    Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe

    26 Lis 2022, 16:14

    szybki napisał(a):Za dużo internetu

    Gdzie ja to już dziś widziałem? :D
    Gość118203
     

    26 Lis 2022, 16:45

    Gość118203 napisał(a):Gdzie ja to już dziś widziałem?

    Wszędzie nas otacza internet :D
    Temat pompowany u właścicieli wielu nowych aut. Niestety ekologia jest ekologią :D
    Znajomy maglował przy civicu, słyszałem o kia i Alfie więc czemu tojota ma się wyłamać :mrgreen: .

    U mnie w rodzinie jest nowa hybryda i też wielki strach :lol:
    szybki
    Moderator - Tuning
     
    Posty: 10398
    Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe

    27 Lis 2022, 20:21

    szybki napisał(a):Wszędzie nas otacza internet :D


    Do czasu :-)
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Burza_mag ... _roku_1859
    Gość118203