Jeep Patriot nie kręci rozrusznik i brak łączności ECU

21 Lis 2022, 22:34

Witam mam problem z jeepem patiotem 2.4 benzyna a mianowicie przestał kręcić rozrusznik i brak łączności ECU rozrusznik sprawdzony skrzynka bezpieczników modułem wymienione i dalej klapa może ktoś ma jakiś pomysł?
Darek13
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • 22 Lis 2022, 08:56

    Po przekręceniu kluczyka w stacyjce kontrolki na desce zapalają się tak jak powinny? Dopiero jak przekręcasz w pozycję startu rozrusznika nic się nie dzieje, a może przygasają lekko kontrolki?

    Darek13 napisał(a):brak łączności ECU
    Przez OBDII ? Jaki masz interfejs?
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    22 Lis 2022, 10:14

    Tak przez OBD2 mechanik mi podpinali i jako tako żadnych innych błędów i kontrolki swieca normalnie nawet w pozycji start nie przygasają
    Darek13
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    22 Lis 2022, 10:36

    Darek13 napisał(a):Tak przez OBD2 mechanik mi podpinali i jako tako żadnych innych błędów
    co znaczy jako tako? poza tym skoro sprawdził błędy to i jest łączność z ECU. skoro bezpiecznik/przekaźnik sprawdzony A prąd nadal nie dochodzi do rozrusznika no to trzeba wziąć schemat i probowke w rękę i lecieć po kolei sprawdzić gdzie prąd kończy podróż.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16212
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    22 Lis 2022, 11:15

    A może to być przyczyną sterownika silnika ?
    Darek13
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    22 Lis 2022, 12:19

    Ale co?
    zwykle rozrusznik nie jest powiązany z ecu lecz bywają przypadki że imobiliser poprzez ecu odcina prąd na rozrusznik, nie wiem jak jest w przypadku Twojego auta ale jak masz drugi kluczyk to możesz spróbować odpalić drugim.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16212
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    22 Lis 2022, 21:26

    Nie ktoś schematu bo nie mogę znaleźć w necie
    Darek13
    Nowicjusz
     
    Posty: 5