Olej przelany ponad stan - Daewoo Leganza 2.0

28 Lis 2018, 22:39

Witam. daewoo leganza 2.0 przelałem niestety olej dosyć dużo wiem że wtedy jest duże ciśnienie i może coś wyciec jakie uszczelki powyrywać prosiłbym o napisanie co w takiej sytuacji robić jak jeździć i czego mam się spodziewać w takiej sytuacji. Jak odpalam samochód to zapala mi sie lampka oleju na chwile i gasnie więc musi mu być cięzko w silniku. Dostrzegłem też że po odpaleniu z rury wydechowej cieknie mu woda czy benzyna ale raczej woda bo nie ma zapachu to rozgrzaniu wszystko jest normalnie. Czy to może mieć związek z olejem? Sorry że tak sie rozpisałem bezsensu, prosze o odpowiedź.
12371
Nowicjusz
 
Posty: 7

28 Lis 2018, 22:42

Ile tego oleju masz teraz? jak dużo za dużo to spuść do odpowiedniego stanu i po problemie, z tłumika leci woda, prawa fizyki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Lis 2018, 22:49

trochę bardzo dużo pojade jutro do mechanika żeby spuścił. I jeszcze zapomniałem dodać że na zimnym jak nim jechałem to mu coś wyciekło pradopodobnie ten nieszczesny olej lecz po 300m się uspokoił.
12371
Nowicjusz
 
Posty: 7

28 Lis 2018, 23:01

12371 napisał(a):trochę bardzo dużo pojade jutro do mechanika żeby spuścił
Jak ma odsysarkę to niech przez rurkę od bagnetu wyciągnie to chyba najlepsza opcja w tym momencie. Jazda z za wysokim stanem przy wyższych prędkościach obrotowych może się źle skończyć.

12371 napisał(a):jak nim jechałem to mu coś wyciekło pradopodobnie ten nieszczesny olej lecz po 300m się uspokoił.
Którędy wyciekło? Zlokalizowałeś miejsce?

Z rury wydechowej to na pewno woda tak jak napisał [email widoczny po zalogowaniu]
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

28 Lis 2018, 23:42

gdzies od strony kierowcy, z lewej strony silnika,
12371
Nowicjusz
 
Posty: 7

28 Lis 2018, 23:54

12371 napisał(a):gdzies od strony kierowcy, z lewej strony silnika,
Proponuję przyjrzeć się dokładnie skąd był wyciek bo w przyszłości możesz z tego powodu mieć problemy jak to było z pod jednej z uszczelek. Doprowadź stan oleju do normalnego poziomu, wytrzyj silnik w miejscu wcześniejszego wycieku i obserwuj co się będzie działo.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe obowiązki na przejściach dla pieszych
    W ubiegłym roku na przejściach dla pieszych straciło życie 197 osób. Bezpieczeństwo ma poprawić przepis, który wszedł w życie 1 czerwca br. Wprowadza on pierwszeństwo przed pojazdem dla pieszych wchodzących ...

29 Lis 2018, 00:23

Ok dzięki za pomoc. Temat uważam za zamknięty.
12371
Nowicjusz
 
Posty: 7

30 Lis 2018, 17:03

Spuszczasz olej który jest ponad stan i po problemie, sprawdź też uszczelki tak jak pisze Przedmówca, to pomoże Ci w przyszłości uniknąć poważniejszych awarii. daj znać na forum czy wszystko się udało.
Petrostar
Początkujący
 
Posty: 220
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000