Opel Astra 1.7 CDTI

30 Wrz 2009, 22:42

Witam wszystkich. Mam mały problem .Jestem aktualnie na kupnie samochodu. Mam na oku pewnego opla Astre z 2004 r z silnikiem 1.7 CDTI. Problem polega na tym ze ma juz troche przejechane bo 240 000 a poza tym cos jest z nim nie tak ponieważ nie wchodzi na więcej jak na 3 tys obr. Na 3 biegu max 70 km/h i ani grama więcej.Mechanik mówił ze to podobno pompa wtryskowa. Samochód jest do kupienia naprawde po kasie(ok 10 tys PLN) tylko pytanie-czy przy takim przebiegu to na pewno bedzie tylko pompa? po przygazowaniu widac troche dymka z tyłu.Jesli ktos zna sie na tych silnikach prosze o pomoc. Jaka jest żywotnośc tych silników i wogóle. Dodam tylko ze samochód wykorzystywany był przez przedstawiciela handl. w firmie w której pracuje (z tad taka cena) Prosze o pomoc. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez lukas_durex, 21 Lis 2009, 13:19, edytowano w sumie 1 raz
lukas_durex
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Dębica

01 Paź 2009, 06:37

Tak... Odpuść sobie to auto i to nawet jak problem dotyczy "tylko" pompy... :neutral:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

01 Paź 2009, 09:02

lukas_durex napisał(a):Witam wszystkich. Mam mały problem .Jestem aktualnie na kupnie samochodu. Mam na oku pewnego opla Astre z 2004 r z silnikiem 1.7 CDTI. Problem polega na tym ze ma juz troche przejechane bo 240 000 a poza tym cos jest z nim nie tak ponieważ nie wchodzi na więcej jak na 3 tys obr. Na 3 biegu max 70 km/h i ani grama więcej.Mechanik mówił ze to podobno pompa wtryskowa. Samochód jest do kupienia naprawde po kasie(ok 10 tys PLN) tylko pytanie-czy przy takim przebiegu to na pewno bedzie tylko pompa? po przygazowaniu widac troche dymka z tyłu.Jesli ktos zna sie na tych silnikach prosze o pomoc. Jaka jest żywotnośc tych silników i wogóle. Dodam tylko ze samochód wykorzystywany był przez przedstawiciela handl. w firmie w której pracuje (z tad taka cena) Prosze o pomoc. Pozdrawiam.



Tak silniki o ile się nie myle Isuzu - to bardzo dobre silniki. z tym, że NIE KUPUJ samochodu od przedstawicieli handlowych !!!!!!! dla diesla 240tys to żaden przebieg ;-) ale będziesz z nim miał więcej problemów ! przedstawiciele handlowi jacy by nie byli katują samochody więc podaruj sobie !! to MOŻE być pompa wtryskowa a po drodze masę innych rzeczy . poszukaj raczej innego egzemplarza np takiego ---> [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
tak prawie 2 x droższa ale nie kupisz za 10 tys. w dobrym stanie Astry 2
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

01 Paź 2009, 21:48

Wiem wiem że przedstawiciele katuja ale mi tu chodzi tylko o silnik. Bo inne podzespoły sa w porzadku. Niedawno wymieniane były wszystkie zurzyte elementy zawieszenia, hamulce, i skrzynia biegów. Tylko jest dylemat z tym silnikiem. Dodam ze środek tez jest bardzo zadbany. Ogólnie samochód sie ładnie prezentuje. Nie wiem jesli by to była tylko pompa to mysle ze by wartało. Ciekawe czy rozrząd jest tam na łancuszek czy na pasek ?!
lukas_durex
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Dębica

02 Paź 2009, 06:45

Oczywiście tam jest pasek rozrządu.
Kupno tego auta,które w tej chwili jest niesprawne,to oczywiste ryzyko z powodu nieprzewidywalnego do końca kosztu usunięcia awarii silnika w tym dieslu.I tu jest największy problem.
Wybór należy do ciebie. :wink:
Pamiętaj także,że może się przydarzyć wymiana pompy. Jeśli nie znajdziesz używanej w dobrym stanie ,to miej świadomość że nowa Boscha kosztuje (w zależności od modelu) od 5,2k do 6,2 k,a podróba Teamec-a ok. 3,5k... :???:
Bez pompy nie pojedziesz...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Paź 2009, 22:52

kompletna pompa wtryskowa to koszt ok. 2500 zł. Wiem że pmpa nie była jeszcze wymieniana ani nie rwegenerowana. Nie wiem juz co robić. Samochód bardzo jest mi potrzebny bo studia sie zaczynają. Moża doradzcie co kupić jaką marke itp itd . Z góry dzxiekuje :)
lukas_durex
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Dębica
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Luksusowy crossover Lexus LF 1 Limitless
    Na targach North American International Auto Show w Detroit zadebiutuje koncepcyjny crossover Lexus LF-1 Limitless. Wyrafinowane linie nowego modelu mają potencjał, by kształtować przyszłość flagowego luksusowego crossovera ...

20 Paź 2009, 19:17

lukas_durex napisał(a):kompletna pompa wtryskowa to koszt ok. 2500 zł. Wiem że pmpa nie była jeszcze wymieniana ani nie rwegenerowana. Nie wiem juz co robić. Samochód bardzo jest mi potrzebny bo studia sie zaczynają. Moża doradzcie co kupić jaką marke itp itd . Z góry dzxiekuje :)



Sam wymieniałem pompe w 1.7, zaplaciłem 2400 + regulacja 800 zł..

Musisz tez zwrocic uwage na turbine...bo wymiana tez wiaze sie ze sporym kosztem...

i to w zasadzie jedyne rzeczy tak CENNE w wymianie
zycie to nie je bajka...
AD!
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 50
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Fiat Ducato 2007, 2287cm 120KM

30 Paź 2009, 18:30

mi sie wydaje żebyś kuopił :wink:
mbcobretti
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: łódź

05 Lis 2009, 14:33

Ogólnie mój znajomy ma takiego samego opla i nie narzeka na ten silnik, wręcz sobie chwali i to bardzo. Ogólnie musisz pojeździć po mechanikach i zdecydowanie sprawdzić czy to na pewno tylko pompa ...
pangufer
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: RZeszów!