Opel Astra 3 1.9 150 KM 2006 Turbina? EGR? POMOCY (Filmik)

Opel Astra 3 1.9 150 KM 2006 Turbina? EGR? POMOCY (Filmik)

30 Cze 2015, 16:24

Witam

Mam bardzo dziwny problem związany z turbiną w aucie. Otóż, przy prędkości około 150 - 180km/h w aucie zapala się pomarańczowa kontrolka (samochód z kluczem) i auto traci na mocy turbina przestaje działać lecz po zdjęciu nogi z gazu kontrolka gaśnie i trubina wraca do normalnego stanu. Po podlaczeniu do komputera nie ma żadnych błędów. Kolejnym problemem związanym z turbina jest to że przy starcie auta na zimnym silniku jak że tak powiem da mu sie troche w dupe, na biegu jałowym pojawiają sie oscylacje odczuwa się na pedale sprzęgła jak by coś odbijało, silnik brzmi jak by mial sie zaraz udusić i zdechnąć, nie jest to stukot metaliczny. po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu wszystko jest ok. dzisiaj miałem taki przypadek że jechałem, nie obciążałem auta dosadnie, i przy okoły 2 tys obrotów na trzecim biegu turbina sie wyłaczyła calkowicie, trzeba było auto ponowni odpalić. znajomy sprawdzał turbine i egr i powiedział ze wszystko jest tam ok, wymienił tylko czujnik ciśnienia ponieważ pojawiał się błąd, nie do końca wiem o co chodzi ale był to coś związanie z filtrem cząstek stałych i ciśnieniem na wyjściu i wejściu? chyba był to czujnik różnicowy ale w każdym bądź razie nic to nie pomogło. Czy miał ktoś podobny problem i może coś poradzić? Z góry dzięki za odpowiedzi. Załaczam filmik:

youtube.com/watch?v=3t6nJqC_KuE&feature=youtu.be

Jak widać na filmiku, pojawiają sie oscylacje i silniki jak by ,,zdycha" po chwili się uspokaja i pracuje normalnie a po dodaniu gazu znowu się dusi. Po wyłączeniu i włączeniu auta wszystko wraca do normy.
zakkwyldee
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 04 1991
Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Akumulator zimą - dbamy o niego aby nas nie zawiódł! Akumulator zimą - dbamy o niego aby nas nie zawiódł!
    Czy z akumulatorem w naszym aucie jest wszystko w porządku, a jeśli coś jest nie tak to jak poradzić sobie gdy pojawiają się pierwsze problemy... Kiedy trzeba kupić nowy? Nie warto od razu biec po nowy akumulator, gdy auto ...
    Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
    Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Subaru Impreza STI
      MINI Clubman Bond Street, tył