Opel astra czy coś innego?

21 Lis 2020, 21:35

A ja jako Fan i bywalec forów opla napiszę inaczej.

Bierz 1.9CDTI 150Hp bo wcale nie jest bardziej problematyczny niż 120hp co to w ogóle za głupota?

W z19dth (150hp) wywalasz klapy z kolektora, zaślepiasz albo czyścisz EGR i masz silnik na lata (Przy okazji wylogowywania EGR i klap wirowych robisz za pół ceny program na 190HP bo i tak ingerujesz w ECU i tak). Niektóre 150HP nie miały fabrycznie DPF (wystarczy sprawdzić wartości napisane na naklejce na słupku przy fotelu kierowcy)

Silniki 120HP łączono z awaryjnymi skrzyniami biegów M32 a 150HP szły w przypadku Vectry jedynie z polecanymi i bezawaryjnymi skrzyniami F40 z którymi nie ma żadnych problemów, to też + dla 150hp.
PawelMisiek
Nowicjusz
 
Posty: 31

05 Sty 2021, 09:51

Hej!
Nie chcę zaśmiecać forum, więc napiszę jeszcze raz w tym samym temacie :D

Jestem już na etapie szukania samochodu i wybór raczej padnie na 1.8 125km bądź 1.8 140km a do tego LPG, bo uznałem, że nie chcę diesla no i troszkę się obawiam spalania i awaryjności turbo benzyn.

Chciałem jeszcze dopytać o tą wersję 1.8 140km ze zmiennymi fazami rozrządu, są z nią jakieś problemy? Planuję założyć gaz od razu po zakupie i jeśli obsługa tego silnika będzie polegała na regulacji luzu zaworowego co 20-30 tys to spoko, tylko ile będzie to kosztowało i czy zrobi to każdy mirek mechanik czy trzeba kogoś kto się zna? Oprócz tego luzu to są jakieś problemy z tym silnikiem względem słabszej wersji? No i można to nazwać takim "v-teciem od opla"?

Jeszcze interesuje mnie jedna rzecz, jak założę do takiej astry gtc z 1.8 125km jakieś felgi 17 bądź 18 cali to odbije mi się to jakoś negatywnie na zrywności samochodu? :naughty:

Ogólnie to widzę, że teraz jest mało ogłoszeń samochodów. Brać co jest czy czekać do wiosny? Myślałem, że tylko motocykle mają taki zimowy przestój, a tutaj taka niespodzianka :roll:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co sądzicie?
Pinkyy
Nowicjusz
 
Posty: 35
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
    Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...