Opel Astra - dziwny przód - kupno pierwszego auta - help

31 Maj 2009, 19:40

WItam.

Chce kupic autko. Mam na oku dokładnie to:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Teraz tak mi wpadło w oko, że przód (wlot powietrza) nie ma logo Opla.
Czy jest taka możliwość że tak jest oryginalnie ?

A teraz pytanie.
Osoba sprzedająca chce aby to ja zapłacił wszystkie podatki. Mówi, że będzie mnie to kosztowało około 1600 zł.
Jeżeli będę chciał, żeby szło przez firmę, to będzie to kosztować więcej, bo wtedy oni musza zaplacic podatek dochodowy etc.
Sasiad powiedzial mi ze jak samochod idzie przez firme, to sa mniejsze koszta recyclingu.
Ale się za bardzo na tym nie zna.

Wiecie jak to wyglada ?
become
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: internet

31 Maj 2009, 19:52

oryginalnie od nowości tak napewno nie jest ale może jakis młody chłopaczek był pierwszym właścicielem i sobie go tak zrobił tzn wymienił sobie klapke całą ;P
kiedyś była moda na grila bez logo marki samochodu z golfami też tak robili dośc często :grin:
lewy13
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: wadowice

31 Maj 2009, 20:30

become napisał(a):Czy jest taka możliwość że tak jest oryginalnie ?


nie ma takiej możliwości, zresztą widać że maska jest krzywa, po drugie to auto z Płocka czy Gostynina oni robią ze szrotów cuda, poczytaj na różnych forach to się dowiesz, używają kilku nicków na allegro,zdjęcia robi im fotograf i obrabiają na kompie żeby ukryć mankamenty.

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 20:32 ]
become napisał(a):Osoba sprzedająca chce aby to ja zapłacił wszystkie podatki. Mówi, że będzie mnie to kosztowało około 1600 zł.

No to tak minimum jak dobrze pokombinujesz
Ale najlepiej będzie jak oni to zrobią, zresztą i tak nie możesz nim jechać na kołach bo widzę że ważność tablic i ubezpieczenia się skończyła, więc tylko laweta albo muszą go zarejestrować
Ostatnio edytowany przez andrewb25, 31 Maj 2009, 20:35, edytowano w sumie 1 raz
andrewb25
 

31 Maj 2009, 20:34

hmm. krzywa maska - nie zauwazylem ? w ktorym miejscu ?
become
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: internet

31 Maj 2009, 20:37

become napisał(a):hmm. krzywa maska - nie zauwazylem ? w ktorym miejscu ?


z lewej strony przy błotniku jest wyższa niż z prawej, patrz an rogi błotnika
oczywiście nie musi to świadczyć że był bity,
andrewb25
 

31 Maj 2009, 20:41

sprzedajacy mowil ze auto moge wziac na dowolna stację diagnostyczna i sprawdzic co mi sie zywnie podoba.
Mozecie mi powiedziec co moglbym sprawdzic przed kupnem i gdzi enajlepiej sie udac ?
become
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: internet
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wymiana opon na zimowe. To trzeba wiedzieć.
    Kiedy wielkimi krokami nadchodzi zima, każdy kierowca powinien wdrożyć odpowiednie czynności przygotowujące do tej szczególnej i dosyć wymagającej pory roku. Jednym z elementów, które zobowiązany jest ...

31 Maj 2009, 20:43

become napisał(a):
Wiecie jak to wyglada ?


no jest trochę chodzenia i załatwiania i tak pewnie musicie troche "pocyganić" :mrgreen:
umowa k-s i tak pewnie będzie lewa, uważajcie tylko z ceną bo urząd celny jak ci wartość auta odbiega 30% od wartości rynkowej to liczą po cenach giełdowych, czyli 3,1 % od gieldowej to ci akcyzy dopierdzielą z 500-600 zł
uważaj też żeby z akcyzą się zmieścić do 14 dni od przekroczenia granicy bo będzie kara i to niemała
poza tym recykling 500 zł
zaświadczenie o zwolnieniu z VAT 160 zł
tłumaczenia dokumentów 100-150 zł
rejestracja (tablice +dowód+książka pojazdu) 250 zł
ubezpieczenie to nie wiem z 200 zł zależy ile masz zniżek
Ostatnio edytowany przez andrewb25 31 Maj 2009, 20:48, edytowano w sumie 2 razy
andrewb25
 

31 Maj 2009, 20:45

a skad wiesz ze KS bedzie lewa w tym przypadku ? jestes tego na 100% pewny ?
widziales to w swojej kuli czy jak ;)?
become
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: internet

31 Maj 2009, 20:50

become napisał(a):a skad wiesz ze KS bedzie lewa w tym przypadku ? jestes tego na 100% pewny ?
widziales to w swojej kuli czy jak ;)?


bo handlarz musi zapłacić 19% podatku dochodowego (od zarobku) jeżeli sprzeda auto wcześniej niż pół roku, dlatego piszą umowy właściciel z dowodu--->klient ostateczny

chyba że jest przez firmę to jeszcze inaczej robią


o tu jest drugi z tej samej szajki, uważajcie na nich!!!!!!!!!!!
[link do oferty na Allegro wygasł]
andrewb25
 

31 Maj 2009, 20:54

aaaaaaaaa KS = umowa kupna - sprzedazy. nie no handlarz chcialby tak zrobic zeby wlasnie uniknac podatku :)
ja myslalem, ze mowisz o książce serwisowej ze bedzie lewa

----
mnie bardziej zastanawia ten przod. widze wieksza szpare miedzy lewą lampa a maska w porownaniu do prawej. Oczywiscie patrzac od przodu.

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 23:22 ]
a co powiecie na tę ?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
become
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: internet