Kupno Pierwszego Auta.Pomocy!

Które Auto wybrać ??

Audi 80 B4
7
47%
Mitsubishi Carisma I
4
27%
Opel Vectra A
0
Brak głosów
Renault Laguna I
4
27%
Razem głosów : 15

26 Paź 2010, 23:56

Witam
Nie dlugo bede nabywca prawa jazdy,z tego o to powodu mam zamiar kupic sobie swoj pierwszy samochod i tu pojawia sie problem jaki?? Ponizej przedstawie liste 4 moich upatrzonych samochodow.Prosilbym o doradzenie jakie auto najlepsze i opinie.
Audi 80 B4

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Mitsubishi Carisma I (1995-1999)

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Opel Vectra A (1988-1995)

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Renault Laguna I (1993-2001)

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Z tego co slyszalem to opel vectra ma dobry silnik ale ponoc szybko korozja wchodzi,czy to prawda ??

I czy lepszy bedzie Disel czy Benzyna,chodzi mi tu o to aby auto mialo kopa ale tez nie bylo drogi w utrzymaniu (jesli chodzi o paliwo),bo mam zamiar duzo jezdzic ;p

Czekam na wasze odpowiedzi z gory thx wszystkim.
Pozdrawiam
kamilo3773
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Kłodawa
Prawo jazdy: 05 05 2011
Auto: VW Polo 86c2f =D

27 Paź 2010, 07:51

Ile masz funduszy na auto i ile rocznie km będziesz robił?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Paź 2010, 18:18

Tak do 6.000 zl a jesli chodzi o km to szczerze nie wiem,jazda dzien w dzien po miejskich drogach noi na weekend wypad gdzies maks na ok 100 km drogi od domu.
kamilo3773
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Kłodawa
Prawo jazdy: 05 05 2011
Auto: VW Polo 86c2f =D

27 Paź 2010, 21:59

To na jakiegoś dieselka można sie pokusić ale ciężko będzie znaleść coś w db stanie w tej kwocie więc zostaje raczej lpg.Osobiście z Twoich typów wybrałbym Audi gdyż wydaje sie to być dobra propozycja.Dodam jeszcze swoją propozycje [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] średnie spalanie ok 8-9l/100km a lpg wiadomo 1-2litry więcej.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lis 2010, 20:53

A Mitsubishi Carisma ?? Czytałem że pali ok średnio 7,5l/100km w benzynie ,autko nawet fajne i malo awaryjne.
kamilo3773
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Kłodawa
Prawo jazdy: 05 05 2011
Auto: VW Polo 86c2f =D

02 Lis 2010, 01:03

W Carismach, jeśli chodzi o silniki GDI, to mają one wieloraką reputację. Z jednej strony potrafią być oszczędne i niezawodne - jeśli są zadbane, ale właśnie z drugiej strony wymagają wiele troski i dbania, szczególnie o przepustnicę (czyszczenie co kilkadziesiąt tysięcy km, gdzieś na forum pisali, że co 50 tysięcy) itp.

Można jeszcze wspomnieć, że gazowanie wychodzi bardzo, bardzo drogo (cały czas mowa o GDI).

Warto rzucić okiem: http://forum.mitsumaniaki.pl/index.php?c=11
Ktoś powinien usunąć internet i stworzyć go od nowa.
Hardaway
Początkujący
 
Posty: 118
Zdjęcia: 21
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najczęściej wybierane samochody przez Polaków
    Rozmaite narodowości wyróżniają się różniącymi się od siebie zwyczajami, tradycjami, ale także nurtami, w które wierzą. Jedni podają sobie rękę na przywitanie, natomiast inni uważają ten sposób ...

02 Lis 2010, 01:09

Czyszczenie przepustnicy co 50 tyś.... czyli przy 25tyś rocznie raz na dwa lata, też mi wielka troska :-D
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

02 Lis 2010, 03:48

Wszystko zależy kto jakie przebiegi robi.
Pisali również, że zapobiegawczo czyścić co 20-30 tysięcy :cool:
Bo to jest znana kwestia w GDI. Wystarczy na google zacząć pisać "carisma gdi" i jeśli ktoś ma ustawione podpowiedzi wyszukiwań, to będzie tam widoczna odpowiednia fraza :mrgreen:
Ktoś powinien usunąć internet i stworzyć go od nowa.
Hardaway
Początkujący
 
Posty: 118
Zdjęcia: 21

02 Lis 2010, 08:44

Mi sie wydaje ze z Czyszczeniem przepustnicy nie bede mial problemu tym bardziej ze jestem przyszlym mechanikiem.A o autko mam zamiar dbac :grin:

Hardaway dzieki za ten link do forum
kamilo3773
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Kłodawa
Prawo jazdy: 05 05 2011
Auto: VW Polo 86c2f =D