Opel Astra F 1.6 16v problem z temperaturą silnika

Opel Astra F 1.6 16v problem z temperaturą silnika

28 Kwi 2017, 16:48

Witam serdecznie, mam problem ze swoim autem tj. Opel Astra F 1.6 16V 97r. Zdaję sobię sprawę, że to nie Polonez jednak moje Daily więc jeśli ktoś się zna, proszę o pomoc.
Opis problemu: generalnie auto ma problem z temperaturą silnika i jej wahaniem się, podczas jazdy auto nagrzewa się do około 90 stopnii, następnie po tym temperatura zaczyna się wahać pomiędzy 70,75 stopnie a około 85-90 stopni i tak dalej się waha. Nastepnie na postoju silnik nagrzewa się do ponad 90 stopnie, około 100-105 i wtedy załącza się wentylator, który obniża temperaturę silnika. Wobec tego w aucie został wymieniony termostat- problem nie uległ zmianie, więc zareklamowałem to i w aucie został wymieniony termostat na inny- problem dalej jest taki sam.
Nadmieniam, że płyn chłodniczy nie ubywa, a z nawiewów bocznych leci ciepłe powietrze, a z nawiewów środkowych zimne/letnie.
Co to może być? CZy to może być wina np. czujnika temperatury lub samego wskaźnika?
Dziękuje z góry za wszystkie rady. W razie dodatkowych pytań, będę udzielał więcej informacji.
adriant
Nowicjusz

Auto: brak

Re: Opel Astra F 1.6 16v problem z temperaturą silnika

29 Kwi 2017, 01:39

Uklad chlodzenia dobrze odpowietrzony?Jesli tak,moze byc problem z pompa
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody koncepcyjne BMW Design Samochody koncepcyjne BMW Design
    Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zawsze wybiegają ...
    Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      MINI Clubman Bond Street, tył