Opel astra f zacina się silnik

Opel astra f zacina się silnik

26 Paź 2013, 19:20

Od pewnego czasu samochód nie ma siły jechac na gazie/paliwie. Najgorzej jest rano gdy pierwszy raz uruchomię silnik. nZacina się gaśnie , gdy samochód jest już rozgrzany nic to nie zmienia dalej się dusi i brak mu mocy.. nSzybko łapie temperaturę. Po wymianie filtra paliwa i wyczyszczeniu filtrów gazu dalej dusi się i zacina .
Chciałbym też całkowicie usunąc gaz z samochodu przejśc na samo paliwo czy się da to zrobic i jak.. Co mam z tym robic . Proszę o rady .
dawidddddddek
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 03 2003
Auto: Opel astra f
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

Re: Opel astra f zacina się silnik

26 Paź 2013, 19:50

Trzeba wymontować instalację gazową...zgłosić zmiany w dowodzie w Wydziale komunikacji.

Wymontuje Ci to pewnie każdy mechanik (pewnie wiedzą jak wypuścić cały gaz z butli by było bezpiecznie).

Co do zacinania - sprawdź czujnik temperatury płynu chłodzącego (ten na komputer - ;) i na pierwszy rzut sprawdź czy nie masz zasyfionej przepustnicy (musi być czysta a nie zaolejona, zadymiona) i podpięcie pod kompa (myślę, że coś wyjdzie) lub tania metoda spinaczowa (szukaj w necie - zwarcie odpowiednich pinów i liczenie mignięć kontrolki silnika - w mojej byłej Corsie B działało).

Jak nic nie wyjdzie świece i kable wysokiego napięcia do wymiany. Zalecam też palec i kopułkę (tylko czy masz to bo nie wiem jaki silnik - zakładam ze seria C..NZ). Można tez wlać czarne stp do wtryskiwaczy na cały bak benzyny i przeczyścić układ paliwowy.
ŁukaszZMC
Nowicjusz

Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Golf V
Silnik: 1.6 FSI 115KM - BAG
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2003

27 Paź 2013, 09:33

dawidddddddek napisał(a): nZacina

dawidddddddek napisał(a): nSzybko

Patrz co robisz - spacja to ten najdłuższy klawisz.. :naughty:

Gdyby to było tylko na Pb, to obstawiałbym wtrysk, ale, że też na gazie - może faktycznie stare kable i świece.. :yes:
ŁukaszZMC napisał(a):wlać czarne stp

Można, ale jeden bak nie wystarczy, a to trwa..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Rok produkcji: 2007

27 Paź 2013, 15:43

Jeden bak całkowicie wystarczy - miałem Corsę B 1.2 C12nZ - po czarnym stp spalanie mi spadło o około 0,3 litra w trasie i ok. 0,5 litra w mieście. Polepszyło się przyśpieszenie (nawet pasażerowie to stwierdzali), v max wzrósł ze 145 km/h do 170.
ŁukaszZMC
Nowicjusz

Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Golf V
Silnik: 1.6 FSI 115KM - BAG
Rok produkcji: 2003

27 Paź 2013, 16:27

ten samochód to już wcale nie ma mocy przez ten gaz tak podejrzewam jestem trzecim właścicielem i mnie ten gaz dobija nie ma czym jechac, na pewno zmienie kable świece i przepustnice wyczyszczę jak to porobię to się odezwę czy coś się zmieniło... dziękuje za rady.
dawidddddddek
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 03 2003
Auto: Opel astra f
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1992

28 Paź 2013, 09:56

Skorzystaj z rady Łukasza - zatankuj do pełna Pb, wlej specyfik, wymień kable i świece.. Wyjeździj cały bak i doprowadź auto do porządku na Pb.. Potem można "naprawiać" gaz - razem nie da się tego zrobić..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
    Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...
    Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005