Opel Astra H GTC - Problem z wibracjami na nadwoziu

24 Mar 2021, 11:32

Witam,
jestem posiadaczem Opla Astry H GTC 1.3 CDTI,
ostatnio zaczęły mi się pojawiać wibracje wewnątrz samochodu i jego nadwozia, pomyślałem że jest to dwumasa, pojechałem do mechanika , stwierdził że to ona to powoduje, przy gaszeniu i odpalaniu również było to czuć, wymieniłem cały zestaw sprzęgła z dwumasa i wysprzeglikiem itd.. problem nadal występuje, mimo że na podłodze kokpitu już nie ma aż takich drgań to na kierownicy i masce rozdzielczej nadal są wyczuwalne i trochę na fotelu, nawet czasami lusterko za wibruje.
Problem jest taki co może być przyczyną?
owenik
Nowicjusz
 
Posty: 11

24 Mar 2021, 11:54

Wibracje występują tylko na wolnych obrotach na postoju?
Czy silnik pracuje równo, obroty mu nie pływają?
Poduszki skrzyni i silnika były sprawdzane?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

24 Mar 2021, 12:25

Wibracje wyczuwalne występują na postoju, ale również w trakcie jazdy można je poczuć, bez znaczenia czy jest rozgrzany czy zimny, choć troszkę lepiej na ciepłym(mniejsze drgania) :D co do falowania, to nie falują, ale przy odpaleniu na zimnym obroty przez 2 min jakoś, są większe o 50? coś w okolicach 950 może 850, one opadają do 800, w ciągu 2 minut i później już stoją równo, wiadomo w komputerze jest dokładniejszy pomiar. Poduszki były sprawdzane u 3 mechaników, dzisiaj jadę do kolejnego, jeden stwierdził że dwie poduszki , nie pamiętam które , ale ze są zużyte, on mi to powiedział przed wymianą dwumasy, a później stwierdził że raczej nie poduszki bo dwumasa wydaje taki dźwięk charakterystyczny i to raczej to, więc pojechałem do drugiego mechanika wymienił mi całe sprzeglo, problem nadal występuje, pojechałem po tym do 3 mechanika i powiedział że diesle tak mają, że nie zniwelujemy tych drgań do maximum, pomyślałem że dziwne że wcześniej ich nie było :DD, powiedział również że poduszki na rynku są teraz twarde i nie opłaca się wymieniać nawet jeżeli by były wadliwe, gdyż te wibracje jeszcze bardziej wzrosną niż przed wymianą, i teraz jestem w kropce, zobaczymy co powie następny mechanik... eh
owenik
Nowicjusz
 
Posty: 11

24 Mar 2021, 12:35

Pytanie jak z pracą silnika, może wtysk nie domaga i powoduje wibracje lub tak jak było mówione jakas poduszka od silnika
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Mar 2021, 12:58

Dzisiaj jadę , to zobaczymy co mi powie, stawiam na poduszki, ale wtrysk też może być , z tego co wiem to nawet luz na na wale korbowym może być. Dam znać za jakiś czas.
owenik
Nowicjusz
 
Posty: 11

24 Mar 2021, 14:33

No witam, niestety nie potrafił zdiagnozować, wywnioskował że trzesie ale zaczął by od poduszek, czyli metoda prób i błędów, wsadził by nowe i sprawdził czy nadal to występuje itd.. macie jakieś pomysły jak to zdiagnozować inaczej prócz wydawania kolejnej kasy na coś co może znowu nie pomoc?
owenik
Nowicjusz
 
Posty: 11
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Z9 Convertible 2000
    Projekt BMW Z9 Convertible skupia się przede wszystkim wokół wnętrza, które ma ułatwiać podróżowanie i pozwolić kierowcy skoncentrować się na wykonywaniu podstawowych zadań poprzez wykorzystanie technologii ...