BMW E36 w nadwoziu coupe benzyna R6 bez LPG

20 Sty 2019, 17:02

Po długich przemyśleniach co widać po kilku tematach szukam 2 samochodu do jazdy.
Mam obecnie vitare xl7 2.7 v6 lecz jest zarejestrowana na ojca wiadomo zniżki.
Wybór stanol na e36 w nadwoziu coupe.
Preferuje benzyne bez gazu i silniki r6.
Mój budżet to 10-12k.
Szukam zadanego egzemplarza bez rdzy i większego wypadku wiadomo auto podwyższonego ryzyka.
Mianowicie skłaniam się bardziej przy silniku 2litrowym 150km czy jest to dobry wybór? 2.5l też rozwaze Ale 2.8 już jest chyba lekka przesada.Nie posiadaniem nigdy tylnionapedowego auta moja jedyna przygoda to kierowanie kilka razy kompaktem 1.6 i e46 2.0d.
Nie płaciłem nigdy ubezpieczenia oc więc też nie chce by ubezpieczenie mnie zjadło.Prawo jazdy mam od sierpnia 2016 więc może jak się uda to kupić coś z oc do tego sierpnia i później przejwstrowac bo wtedy będę już miał te pierwsze zniżki?
Czy w moim budżecie to jest budżet na sam samochód jestem w stanie kupić coś z podlaga bez dziur i całymi progami?
papcio63
Nowicjusz
 
Posty: 9

20 Sty 2019, 17:26

papcio63 napisał(a):Czy w moim budżecie to jest budżet na sam samochód jestem w stanie kupić coś z podlaga bez dziur i całymi progami?


Powinieneś coś znaleźć ale trzeba poszukać. Kilka lat temu kumpel szukał połączenia R6+coupe+mpak i po zjeżdżeniu całego kraju skończył ze świeżo sprowadzonym 1.6, którego swap-ował.

papcio63 napisał(a):Nie płaciłem nigdy ubezpieczenia oc więc też nie chce by ubezpieczenie mnie zjadło.Prawo jazdy mam od sierpnia 2016 więc może jak się uda to kupić coś z oc do tego sierpnia i później przejwstrowac bo wtedy będę już miał te pierwsze zniżki?


1. Statystycznie na auta bmw oc jest najwyższe.
2. Jeśli nie płacisz oc za żaden pojazd to nie masz i nie będziesz miał żadnych zniżek.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Sty 2019, 17:28

A te zniżki
1.Prawo jazdy conajmniej 3lata
2.Po skończeniu 25lat kolejna
???
papcio63
Nowicjusz
 
Posty: 9

20 Sty 2019, 17:30

Ale jak masz dostać "zniżki za bezszkodową jazdę" skoro nie jesteś w stanie udowodnić, że jeździsz?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Sty 2019, 18:24

Od 2 lat pracuje jako kierowca i mam w umowie stanowisko kierowcy.Tyle że auto sluzbowe
papcio63
Nowicjusz
 
Posty: 9

21 Sty 2019, 17:02

[link do oferty na Olx wygasł]
Wypowie się ktoś?
papcio63
Nowicjusz
 
Posty: 9

21 Sty 2019, 17:33

Po tych zdjęciach? Nie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Sty 2019, 19:26

E36 powolutku przejmuje pałeczkę E30 i staje się fajnym youngtimerem, im większy silnik tym w przyszłości ten samochód będzie mieć większą wartość, podkreślę że 2.0 2.5 i 2.8 nie będzie się diametralnie różniło w spalaniu.
Postaw na maksymalnie seryjny samochód - problem jest tylko w tym że ciężko o solidne egzemplarze w tych pieniądzach a 2.8 już na bank.
Większość z nich będzie już wiekowa i nie unikniesz samochodu bez drugiego lakieru lub stłuczek.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Rada jest taka żeby jeździć i oglądać, mieć punkt odniesienia i nie nadziać się.
Vogue
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 14 04 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus GS 300
Silnik: 3.0 V6 249KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

21 Sty 2019, 21:12

papcio63 napisał(a):Od 2 lat pracuje jako kierowca i mam w umowie stanowisko kierowcy.Tyle że auto sluzbowe


A co to ma do rzeczy? Musisz mieć auto zarejestrowane na siebie bądz być jako współwłaściciel wówczas wtedy będą leciały Ci zniżki (co rok bezszkodowej jazdy 10%).

papcio63 napisał(a):https://m.olx.pl/oferta/bmw-e36-coupe-2 ... n=1&page=1
Wypowie się ktoś?


Jakby faktycznie stan byłby idealny (i tak w przypadku E36 to niemal cud) to na pewno nie kosztowała by 7k..


[link do oferty na Olx wygasł] - pytanie czy ten swap został zrobiony z głowa..
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - niby z wyglądu zwykłe E36 a na światłach nie jednego zaskoczy i 9lat w jednych rękach.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Sty 2019, 23:07

Szukam raczej czegoś z oryginalnym silnikiem A nie 2.5 A w dowodzie 1.6 :? :?
Opinie są różne jednych to auto odpycha mi się podoba.
Szkoda tylko że za każdym razem gdy jadę czarną bemką kogoś to każda kontrola kończy się szczegółowym przeszukaniem auta i ubrania...
papcio63
Nowicjusz
 
Posty: 9

22 Sty 2019, 08:31

Nie wiem gdzie Ty mieszkasz. Miałem kilka beemek i nigdy takiego przeszukania nie miałem, chyba trochę koloryzujesz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Sty 2019, 09:12

U mnie w mieście z kontrolami bmw jest klęska...ale niesty ich właściciele sami prosili się o to. Miałem prawie rok e36 i od tamtej pory pewnie przejechałem pół mil.km.i jeszcze nie miałem tyle kontroli co wtedy przy tamtym aucie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Sty 2019, 09:18

Widocznie co region to inna kultura heh. U mnie jest luz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Sty 2019, 09:29

Polecam zajrzeć na Facebook do "Auto Bawaria" i zadzwonić.

Mają dobre egzemplarze BMW, z tym że cena wyższa.

Oczywiście piszę dobre, nie oznacza to że bez wkładu finansowego.
ushiromawashi
Nowicjusz
 
Posty: 41
Zdjęcia: 15
Prawo jazdy: 28 03 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nissan Note
Silnik: 1.4 88KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

22 Sty 2019, 16:07

szybki napisał(a):Miałem prawie rok e36 i od tamtej pory pewnie przejechałem pół mil.km


Sorry ale muszę to napisać.. kto jak kto ale Ty miłośnik japonców miałeś E36? I gdzie Ty tym jeżdziłeś że w ciągu roku zrobiłeś tyle kilometrów?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012