Opel Astra H Spotify

15 Lis 2018, 09:24

Witam serdecznie:)
Niedawno kupiłam pierwsze auto, Opla Astre z 2008 r. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co powinnam kupić żeby odtwarzać Spotify w aucie i rozmawiać przez tel na głośnikach? Trochę popytalam się i jeden koleś mówi ze potrzebny jest transmiter FM bluetooth, drugi koleś mówi,ze potrzebne jest jeszcze jakieś wpięcie do AUX.
Będę wdzięczna za pomoc:)
Monika89
Nowicjusz
 
Posty: 5

15 Lis 2018, 11:00

A masz w radiu wyjdzie aux?
Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.
Przez aux odtwarzana muzyka będzie lepszej jakości niż przez transmiter i można jej głośniej słuchać za to rozmowy są uciążliwe ponieważ musisz mówić do telefonu tzn musi być dość blisko aby ktoś Cię wyraźnie słyszał, kolejnym minusem rozmów przez aux jest to ze osoba z którą będziesz rozmawiała będzie słyszeć swój głos z racji opóźnienia. No i kolejny minus to ciąganie się z kablami.
Na minus dla transmitera jest jakość odtwarzanej muzyki i zakłócenia fal radiowych, trzeba znaleźć odpowiedni zakres fal. Połączenie BT zjada więcej baterii. Co do rozmów to jest to idealne rozwiązanie, odbierać rozmowy możesz za pomogą guzika na transmiterze, nie ma zakłóceń i opóźnień, nie trzeba do tego krzyczeć. Urządzenie masz sparowane ze swoim tel i przy każdym uruchomieniu BT od razu automatycznie sie łączą ze sobą.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Lis 2018, 14:12

Dziękuje Ci serdecznie za odpowiedz:)
Koło ręcznego mam wejście aux i w panelu chyba, bo jest podpisane mp3
Czyli wystarczy kupić taki kabel łączący z telefonem i będzie działać? Czy potrzebuje coś jeszcze żeby połączyć przez bluetooth?
Monika89
Nowicjusz
 
Posty: 5

15 Lis 2018, 16:18

Przez aux potrzebujesz tylko kabel a jak przez BT to transmiter
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Lis 2018, 16:30

Super! Dziękuje za pomoc:)
Monika89
Nowicjusz
 
Posty: 5

15 Lis 2018, 16:39

Powiedz mi jeszcze ten kabel powinien być z dwoma końcówkami „szpilkami”:) w sensie wejście tam gdzie sułuchawki czy taka jedna płaska końcówka, bo patrzę teraz na necie i są dwa rodzaje
Monika89
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    40-lecie Renault w Formule 1
    Renault informuje, że w ten weekend, w ramach Grand Prix Monako, uroczyście rozpocznie obchody 40 rocznicy zaangażowania marki w wyścigi Formuły 1. Renault rozpoczęło przygodę z Formułą 1 wraz z udziałem kierowcy Jean-Pierre ...

15 Lis 2018, 16:41

Z dwóch stron końcówka taka jak w słuchawkach
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Lis 2018, 16:58

Dzięki:)
Monika89
Nowicjusz
 
Posty: 5