40-lecie Renault w Formule 1

40-lecie Renault w Formule 1

26 Maj 2017, 16:59

Renault informuje, że w ten weekend, w ramach Grand Prix Monako, uroczyście rozpocznie obchody 40 rocznicy zaangażowania marki w wyścigi Formuły 1. Renault rozpoczęło przygodę z Formułą 1 wraz z udziałem kierowcy Jean-Pierre Jabouilla w RS01, pierwszym bolidzie F1 z turbodoładowanym silnikiem. Odbyło się to podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii w 1977 roku. W piątek ten duet zostanie odtworzony na torze w Monako.
40-lecie Renault w Formule 1
Pojawi się też Alain Prost, czterokrotny mistrz świata Formuły 1, ambasador Renault i specjalny doradca Renault Sport Racing, który zasiądzie za sterami swojego RE 40. Francuz czterokrotnie stanął na najwyższym podium na torach Paul Ricard, Spa, Silverstone i Österreichring, zwyciężając za sterami RE 40, pierwszego bolidu Renault z nadwoziem z włókien węglowych. W 1983 roku był o włos od zdobycia tytułu po raz piąty. Zabrakło mu wówczas zaledwie dwóch punktów.

Unikatowe doświadczenie Renault zdobyte w ciągu 40 lat obecności w F1 zademonstruje kierowca Renault Sport Formula One Team, Nico Hülkenberg. Zasiądzie za kierownicą Nowego Renault Mégane R.S, które zostanie z tej okazji po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowane szerokiej publiczności.

Nowe Renault Mégane R.S. będzie prezentowane w specjalnych, żółto-czarnych barwach, zanim nastąpi jego oficjalna inauguracja zaplanowana podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2017 roku.

Renault Sport Formula One Team przewiduje wiele atrakcji związanych z obchodami 40-letniego dziedzictwa Renault w Formule 1. Zaplanowanych jest szereg wydarzeń z udziałem partnerów Renault, a także gości i podmiotów, którzy przyczynili się do sukcesów Renault.

JÉRÔME STOLL - prezes Renault Sport Racing
"Renault jest dumne ze swojej obecności wśród historycznych marek Formuły 1. W ciągu 40 lat to zaangażowanie miało różne formy, od niezwykle innowacyjnego bolidu RS01 V6 Turbo po silnik V10. Było to w czasach, gdy wszystkie rekordy biły bolidy z silnikami V8. Nie zapominając o naszym aktualnym udziale w formule w ramach Renault Sport Formula One Team. Przez ten czas nie tylko odnieśliśmy wiele sukcesów, zdobyliśmy ogromną wiedzę, biegłość i doświadczenie, ale także przyczyniliśmy się do tworzenia tej dyscypliny w obecnym kształcie. W Monako będziemy świętować czterdziestolecie naszej obecności w F1, zwracając się jednocześnie w sposób zdecydowany ku przyszłości.
W ostatnim czasie zaprezentowaliśmy naszą wizję przyszłości Formuły 1 za sprawą bolidu R.S.2027 Vision i jesteśmy absolutnie zdecydowani kontynuować naszą rolę następne 40 lat!
"
40-lecie Renault w Formule 1
Cyril Abiteboul - dyrektor generalny Renault Sport Racing
"Monako jest miejscem kultowym, mocno związanym z historią Formuły 1. Czyż nie jest to najlepsze miejsce do inauguracji obchodów 40-lecia obecności Renault
w formule? Formuła 1 to przygoda w wymiarze zarówno technologicznym jak
i ludzkim, w którą Renault wkłada ogromną pasję. W ciągu tych 40 lat, Formuła 1 była dla nas jak laboratorium, w którym testowaliśmy techniczne innowacje, takie jak wprowadzenie układu turbodoładowania w RS01, naszym pierwszym bolidzie F1. Jesteśmy dumni, że dzięki nam raz jeszcze Jean-Pierre Jabouille zasiądzie za sterami swojego RS01, a Alain Prost RE 40, naszego pierwszego bolidu z nadwoziem z włókien węglowych, w którym był tak blisko zdobycia mistrzowskiego tytułu w 1983 roku. Nasze rozwiązania stosowane w bolidach są źródłem inspiracji i pozwalają udoskonalać nasze modele seryjne. Dlatego skorzystamy z okazji jubileuszu i uchylimy rąbka tajemnicy na temat nowego, pasjonującego modelu Megane R.S., za którego kierownicą zasiądzie Nico Hülkenberg. W programie przewidzieliśmy również szereg innych doniosłych wydarzeń, które będą okazją do spotkań i wymiany informacji, co zawsze jest jednym z kluczowych aspektów Formuły 1. Mamy też nadzieję na bardzo udany wyścig, który stałby się ukoronowaniem tego święta.
"

źródło: Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3014
Zdjęcia: 11396
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corona 1957 rok Toyota Corona 1957 rok
    Pierwsza Corona pojawiła się na rynku w 1957 roku. Początkowo Corona była oferowana z litrowym silnikiem o mocy 33 KM. W 1959 roku został on zastąpiony nowym 45-konnym silnikiem o tej samej pojemności. Kompaktowy samochód ...
    Auto Moto Show - Skaryszew 2012 / relacja Auto Moto Show - Skaryszew 2012 / relacja
    W niedzielę 03 czerwca byliśmy świadkami niesamowicie gorącego i pełnego wysokiego ciśnienia dźwięku weekendu w Skaryszewie. Już od wczesnych godzin na terenie Hotelu Cyganeria zjeżdżali się będą Miłośnicy tuningu, car audio ...

  •