40-lecie Renault w Formule 1

40-lecie Renault w Formule 1

26 Maj 2017, 16:59

Renault informuje, że w ten weekend, w ramach Grand Prix Monako, uroczyście rozpocznie obchody 40 rocznicy zaangażowania marki w wyścigi Formuły 1. Renault rozpoczęło przygodę z Formułą 1 wraz z udziałem kierowcy Jean-Pierre Jabouilla w RS01, pierwszym bolidzie F1 z turbodoładowanym silnikiem. Odbyło się to podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii w 1977 roku. W piątek ten duet zostanie odtworzony na torze w Monako.
Zdjęcie
Pojawi się też Alain Prost, czterokrotny mistrz świata Formuły 1, ambasador Renault i specjalny doradca Renault Sport Racing, który zasiądzie za sterami swojego RE 40. Francuz czterokrotnie stanął na najwyższym podium na torach Paul Ricard, Spa, Silverstone i Österreichring, zwyciężając za sterami RE 40, pierwszego bolidu Renault z nadwoziem z włókien węglowych. W 1983 roku był o włos od zdobycia tytułu po raz piąty. Zabrakło mu wówczas zaledwie dwóch punktów.

Unikatowe doświadczenie Renault zdobyte w ciągu 40 lat obecności w F1 zademonstruje kierowca Renault Sport Formula One Team, Nico Hülkenberg. Zasiądzie za kierownicą Nowego Renault Mégane R.S, które zostanie z tej okazji po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowane szerokiej publiczności.

Nowe Renault Mégane R.S. będzie prezentowane w specjalnych, żółto-czarnych barwach, zanim nastąpi jego oficjalna inauguracja zaplanowana podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2017 roku.

Renault Sport Formula One Team przewiduje wiele atrakcji związanych z obchodami 40-letniego dziedzictwa Renault w Formule 1. Zaplanowanych jest szereg wydarzeń z udziałem partnerów Renault, a także gości i podmiotów, którzy przyczynili się do sukcesów Renault.

JÉRÔME STOLL - prezes Renault Sport Racing
"Renault jest dumne ze swojej obecności wśród historycznych marek Formuły 1. W ciągu 40 lat to zaangażowanie miało różne formy, od niezwykle innowacyjnego bolidu RS01 V6 Turbo po silnik V10. Było to w czasach, gdy wszystkie rekordy biły bolidy z silnikami V8. Nie zapominając o naszym aktualnym udziale w formule w ramach Renault Sport Formula One Team. Przez ten czas nie tylko odnieśliśmy wiele sukcesów, zdobyliśmy ogromną wiedzę, biegłość i doświadczenie, ale także przyczyniliśmy się do tworzenia tej dyscypliny w obecnym kształcie. W Monako będziemy świętować czterdziestolecie naszej obecności w F1, zwracając się jednocześnie w sposób zdecydowany ku przyszłości.
W ostatnim czasie zaprezentowaliśmy naszą wizję przyszłości Formuły 1 za sprawą bolidu R.S.2027 Vision i jesteśmy absolutnie zdecydowani kontynuować naszą rolę następne 40 lat!
"
Zdjęcie
Cyril Abiteboul - dyrektor generalny Renault Sport Racing
"Monako jest miejscem kultowym, mocno związanym z historią Formuły 1. Czyż nie jest to najlepsze miejsce do inauguracji obchodów 40-lecia obecności Renault
w formule? Formuła 1 to przygoda w wymiarze zarówno technologicznym jak
i ludzkim, w którą Renault wkłada ogromną pasję. W ciągu tych 40 lat, Formuła 1 była dla nas jak laboratorium, w którym testowaliśmy techniczne innowacje, takie jak wprowadzenie układu turbodoładowania w RS01, naszym pierwszym bolidzie F1. Jesteśmy dumni, że dzięki nam raz jeszcze Jean-Pierre Jabouille zasiądzie za sterami swojego RS01, a Alain Prost RE 40, naszego pierwszego bolidu z nadwoziem z włókien węglowych, w którym był tak blisko zdobycia mistrzowskiego tytułu w 1983 roku. Nasze rozwiązania stosowane w bolidach są źródłem inspiracji i pozwalają udoskonalać nasze modele seryjne. Dlatego skorzystamy z okazji jubileuszu i uchylimy rąbka tajemnicy na temat nowego, pasjonującego modelu Megane R.S., za którego kierownicą zasiądzie Nico Hülkenberg. W programie przewidzieliśmy również szereg innych doniosłych wydarzeń, które będą okazją do spotkań i wymiany informacji, co zawsze jest jednym z kluczowych aspektów Formuły 1. Mamy też nadzieję na bardzo udany wyścig, który stałby się ukoronowaniem tego święta.
"

źródło: Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2854
Zdjęcia: 11030
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    10 używanych funcarów za nieduże pieniądze 10 używanych funcarów za nieduże pieniądze
    Samochody sportowe kojarzą się zwykle z drogimi konstrukcjami z Włoch, Niemiec i Japonii. Ale wcale nie trzeba mieć pękającego w szwach portfela, żeby móc cieszyć się przyjemnymi emocjami za kierownicą. Oto 10 używanych ...
    Toyota Supra z 1994 roku - rekordowa cena sprzedaży na aukcji Toyota Supra z 1994 roku - rekordowa cena sprzedaży na aukcji
    Gdyby zapytać fanów motoryzacji, który seryjny model był największym osiągnięciem Toyoty, wielu wskazałoby Suprę czwartej generacji, czyli model MK4. Podobnego zdania musiał być nabywca czarnej Supry z 1994 ...

  •