(Opel Astra II) Dosyć nietypowa sprawa/problem

06 Gru 2015, 14:45

Witam
Na wstępie(żeby wyzbyć się jakiś pytań itp.)
Mam 19Lat i studiuje Medycynę dlatego na samochodach zbytnio się nie znam :/
Jedynie jakieś podstawy podstaw(Od zatankowania samochodu przez wymianę żarówki po ładownie akumulatora i zmiany koła itp.)
No to tak, zrobiłem dosyć niedawno prawko i ogólnie jeździłem samochodem rodziców no ale stwierdziłem że potrzebuje własnego samochodu, ponieważ nie chciałem być ciągle zależny od rodziców i dostałem na samochód 10000zł żebym sobie kupił jakiś tam samochód na pierwszy starczy tyle pieniędzy, i szukałem jakiegoś tam samochodu i rozmawiałem z bratem ojca i zapytał mnie czy nie chciałbym jego samochodu (za grosze bo i tak nie jest mu potrzebny) Tylko że jest Problem taki że Samochód miał wypadek, Dokładnie koło 2006roku ktoś go uderzył na parkingu w przedni lewy bok, nic zrobić nie mógł bo ani świadków ani kamer, więc stwierdził że sam naprawi. Uszkodzony został Zderzak, Reflektor i boczny błotnik Reszta jest sprawna, Kupił wszystkie części tego samochodu i zabrał się za naprawę i w połowie stwierdził że to Pier*oli i kupił sobie nowy samochód (audi A6) i ta astra ciągle stała w garażu nie ruszana.
Informacje lekkie o tym samochodzie, wiem ze kupił go z salonu(czyli pierwszy właściciel) w roku 2002, przejechane ma bardzo mało, żadnych rys nie ma ani rdzy, samochód był ciągle w garażu zamknięty. Wszystkie opłaty za samochód były cały czas płacone. I tutaj mam Pytanie, iż wątpię ze samemu się zajedzie do mechanika tym samochodem WIĘC:
Ile by wyniosła Ogólna Naprawa tego samochodu czyli: Wymiana zderzaka/Reflektora/bocznego błotnika(części te też dostanę), na 100% wymiana oleju i pełny przegląd tego samochodu i transport pojazdu na lawecie do mechanika?

Główne pytania są dwa:
1.Ile by wyniosła naprawa?
2.I czy bardziej mi się opłaca wziąć ten samochód(który jest dosyć dobry i nowy) czy kupić jakiś używany od kogoś ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam ;)
Dooominic
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 0- 0-2016
Auto: Jeszcze nie mam
  • 07 Gru 2015, 23:21

    @reff
    Dooominic
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Prawo jazdy: 0- 0-2016
    Auto: Jeszcze nie mam

    10 Gru 2015, 08:50

    Ciężko powiedzieć,ponieważ tak na dobrą sprawę nie wiemy o jaką szkodę chodzi i musiałby to zobaczyć lakiernik lub blacharz na żywo,aby powiedzieć jakie będą koszty naprawy. Samochód m aklimatyzacje? Jaki to w ogóle silnik i ile właściciel za nią chce łącznie z nowymi częściami?
    Salko
    Aktywny
     
    Posty: 278
    Auto: Seat Leon
    Silnik: 1.8
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2001

    10 Gru 2015, 19:38

    Tak Jak pisałem:
    Opel Astra II, Silnik 1.6, Rocznik 2002, (Ma klimatyzację)
    Chcę za niego 2500zł+Plus Nowe części do wymiany które od ręki dostaje
    Tak Jak pisałem: Uszkodzony jest przedni zderzak, boczny Lewy zderzak(tam gdzie jest kierunkowskaz(Nie wiem jak to się nazywa) I reflektor
    Dooominic
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Prawo jazdy: 0- 0-2016
    Auto: Jeszcze nie mam
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Mitsubishi e-Evolution Concept
      MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT jest jeżdżącym prototypem, który odzwierciedla strategiczne kierunki, w których w przyszłości będzie się rozwijać marka Mitsubishi Motors. Łączy atuty samochodów typu SUV, ...