Deawo leganza - kontrolka "check"

05 Gru 2015, 13:03

Kupiłem deawo leganze z 98r z 2.0 z lpg. Mam taki problem ze czasami święci się pomarańczowa kontrolka "check". Od czego to może być zależne? I jeszcze jedno podczas jazdy czasami samochód i gaśnie, jadę dojeżdżam do świateł wrzucam luz i nagle padł. Z jakiej może być to.przyczyny? Tutaj ktoś mi mówił Że to wina źle wyregulowanego gazu.
mateusz855
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 03 07 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
  • 14 Gru 2015, 21:26

    Należy odczytać kod błedu. Tutaj masz opisane co i jak zrobić oraz wykaz błędów.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    14 Gru 2015, 22:08

    Okej kontrolke mam ogarnieta. A teraz druga sprawa. Podczas powolnej jazdy, tzw "kręcenie w miejscu" przy zwykłym wyjezdzaniu z parkingu i też przy zwalnianiu np. Na zakręcie słychać "szum/szuranie" - odgłos nie raz wybiega z przodu furki a nie raz tak jak by jest centralnie z "środka" zawieszenia (rozumujac chodzi mi ze słysze te "szurumburum " jak by za fotelu kierowcy ale bardziej z lewej strony. Ogólnie auto jest w stanie bardzo dobrym co w deawoo jest rzadkością jak na ten wiek - a szczególnie zawieszenie, podłoga, zero śladów jakiejkolwiek korozji - nic nie stuka, nie puka , ladnie wybiera doły ale te szuranie jest uciążliwe szczególnie niezreczne kiedy stoję na światłach i przeciskam się między pasami w korkach A tu. Podczas lekkiego skręcenia mi coś szura.co To może być? W aucie ledwo po zakupie wymieniłem z przodu tarcze, klocki, tuleje na wachaczach i dodatkowo filtry i olej.
    mateusz855
    Nowicjusz
     
    Posty: 9
    Prawo jazdy: 03 07 2014
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Nie mam

    14 Gru 2015, 22:21

    Opony nie trą ci o nadkola? Skręć maksymalnie kołami i dokładnie pooglądaj nadkola, czy nie są gdzieś obtarte.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    17 Gru 2015, 08:39

    A ustawiałeś potem zbieżność kół,byłeś na geometrii? Być może faktycznie trą o nadkola i dlatego słyszysz charakterystyczny szum,sprawdź to. Poza tym jak rozwiązałeś problem z kontrolką,co się okazało?
    Salko
    Aktywny
     
    Posty: 278
    Auto: Seat Leon
    Silnik: 1.8
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2001

    17 Gru 2015, 14:36

    Na moje to czas oglądnąć elementy układu wydechowego ,bo możliwe że co się odczepiło (urwało) i przy skręcaniu (siła odśrodkowa) trze o jakiś element podłogi lub mocowanie. Też tak kiedyś miałem i u mnie winna była śruba mocująca złącze elastyczne przy kolektorze. Kwestia znalezienia dziadostwa... Ja jak znalazłem i wykręciłem tę za długą śrubę ,to była na końcu ścięta po skosie od obcierania jakby japońskim mieczem..! A wcześniej podejrzewałem łozysko, wykręciłem kolumnę McPhersona (przy okazji wymieniłem napękniętą sprężynę) i ...przymierzałem się już do przegubu... :)
    artur73
    Moderator - Jakie auto kupić?
     
    Posty: 5787
    Zdjęcia: 38
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: Renault
    Silnik: 1,6 110KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Toyota Avensis Emotion i Hilux Adventure - specjalne edycje
      Specjalne edycje popularnych modeli Toyoty wzbogacą ofertę koncernu Toyota Motor Poland. Już od połowy września br. będą dostępne modele Avensis Emotion, oraz model Hilux Adventure. W obu przypadkach popularne modele koncernu ...