OPEL ASTRA III 1.6 TWINPORT - Problem z elektryką

23 Lis 2020, 08:40

Witam, mam problem ze światłami w mojej Astrze, otóż zaznaczę na początku, że mam wiele niefabrycznych świateł (dzienne, ledy w bagażniku, ledy nad tylnymi siedzeniami). Po włączeniu świateł mijania, światła dzienne normalnie się wyłączają i wszystko jest ok. Jednak niezależnie czy auto ma włączony czy wyłączony silnik to same z siebie potrafią zgasnąć światła rejestracji. Najczęściej towarzyszą im inne światła ale to już bardzo różnie, mogą zapalić się wtedy dzienne a zgasnąć mi lewa postojowa (to jest najczęstszy schemat). Ale rejestracja potrafi również zgasnąć sama lub w ogóle się nie włączyć niezależnie od tego czy inne światła mi wariują czy nie.
Niefabrycznych świateł niestety nie zakładałem ja, więc nie wiem jak to wszystko tam jest połączone. Myślałem o zakupie nowych
świateł rejestracji ale nie wygląda mi to na zwykłe zużycie żarówek.
Dziękuję z góry za wszystkie pomysły co może być przyczyną :)
Kovski
Obserwowany

23 Lis 2020, 15:59

Zacznij od sprawdzenia żarówek w podświetleniu tablicy rejestracyjnej. Musisz mieć pewność że żarówki są sprawne.

Na pewno trzeba by było sprawdzić jak są podłączone światła do jazdy dziennej i czy ich sterownik ma dobrą masę.

Wygląda to ewidentnie na jakiś problem elektryczny być może jakieś słabe połączenie lub pęknięty kabel który raz łączy a raz nie.

Możesz też wyjąć bezpiecznik od oświetlenia wnętrza i zobaczyć czy ma on związek ze światłami do jazdy dziennej.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

24 Lis 2020, 10:49

Wiadomość dla ciebie nie jest dobra - elektryka do czegoś takiego będzie ci ciężko znaleźć - robota pochłaniająca wiele cennego czasu, a zarobek z tego może być marny. Jeżeli znasz się na elektryce samochodowej, albo masz jakieś pojęcie, to nie pozostaje ci nic innego jak rozgrzebać auto i szukać co gdzie jest podłączone. W ten sposób będziesz mógł zrobić sobie schemat tej elektryki, a niewykluczone, że znajdziesz przyczynę. A przy okazji będziesz mógł poprawić ewentualne błędy.
Co do samego problemu, to winne mogą być ledy nad tymi siedzeniami. Poszukaj, gdzie są podłączone i je odłącz. Jak to nie pomoże, to musisz niestety sprawdzić instalację świateł dziennych. Żarówki w rejestracji raczej nie są winne, bo mało prawdopodobne, aby obie ulegały uszkodzeniu w tym samym czasie,. Jak obie nie świecą, to problem jest w ich zasilaniu. Może to być stycznik lub sterownik świateł dziennych, w zależności co tam masz porobione, może to być uszkodzony przewód.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Corolla TS kombi GR Sport oczami Kuby Przygońskiego
    Toyoty w wersjach GR Sport to połączenie codziennej użyteczności z dynamicznym charakterem rodem z Toyota Gazoo Racing. Możliwości Corolli TS kombi GR Sport przetestował Kuba Przygoński, jeden z najbardziej wszechstronnych ...
    Nietrzeźwy poranek wśród kierowców
    Aż jeden na czterech kierowców prowadzi samochód rano, po zaledwie kilku godzinach snu poprzedzonych spożywaniem dużych ilości alkoholu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że aby w pełni wytrzeźwieć ...

•