Opel calibra czy wv corrado

[opel calibra czy wv corrado]

14 Gru 2006, 18:20

Witam
Zastanawiam sie nad kupnem corado g60 lub calibry 2.0
ale niewiem ktory samochod ma tanisze czesci i servis
Mam smoka i nieboje sie go urzyc :P
djmax2x
Nowicjusz

Re: opel calibra czy wv corrado

14 Gru 2006, 22:31

no jak corrado to niepolecam G60,ale za to taki 2.8(179Km) lub 2.9(190Km)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

Re: [opel calibra czy wv corrado]

17 Gru 2006, 16:20

Zdecydowanie Calibra. Kwestia estetyki jest dysklusyjna, ale według mnie ma bardziej sportową sylwetkę. Części są tanie i ogólnie dostępne (duże pokrewieństwo z Vectrą A). Jeżeli chodzi o silniki to wybieraj w nieuturbionych 2litrówkach. Gaz najlepiej znosi 2,0 8v. Do wyboru są jeszcze dwie jednostki 16v. Motor starszej generacji, z czerwonym deklem głowicy (oznaczenie C20XE) o mocy 150KM i nowszy EcoTec (X20XEV) o mocy 136KM. 2,5 V6 jest zdecydowanie droższe w eksploatacji, choć frajda z jazdy większa, szczególnie w wersji 4x4.
adamuss
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Toyota ProAce - nowy samochód dostawczy Toyota ProAce - nowy samochód dostawczy
    Toyota ProAce będzie odpowiedzią koncernu na rosnące zapotrzebowanie rynku europejskiego na lekkie pojazdy użytkowe średnich rozmiarów. Nowy model będzie dostępny z możliwością wyboru dwóch długości i dwóch ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda