Opel Corsa "B" 1.0 - świecące kontrolki

11 Wrz 2009, 17:19

Witajcie!
Posiadam Opla Corsę 1.0 i pojawiła się w nim dzisiaj taka dziwna rzecz. Otóż skończyłem jazdę, zaparkowałem w garażu, wrzuciłem na luz, wyłączam silnik, wyjmuję kluczyki ze stacyjki a silnik dalej działa. Próbowałem parę razy pokręcić kluczykiem i dalej nic. Dopiero jak dałem na jedynkę i puściłem sprzęgło to samochód automatycznie zgasł (skoczył lekko do przodu jak to zwykle bywa) ale dalej świecą mi się kontrolki od akumulatora, oleju oraz układu elektronicznego silnika. Próbowałem parę razy zapalić i zgasić go ale zawsze to samo.
Wiecie co może być przyczyną? Dzisiaj już raczej nie dam rady zgłosić się do mechanika. W związku z tym czy nic się nie stanie jak po prostu zostawię samochód na noc w takim stanie? Podejrzewam, że akumulatorowi raczej nic nie będzie przy paru zapalonych kontrolkach i zegarze.

EDIT
I jeszcze jedno. Otworzyłem maskę i słychać syczenie w okolicach zbiornika z płynem chłodzącym. Przyglądałem się trochę i widać tak jakby jeden z węży został poluzowany z nasady. Obok niego jest drugi i tamten siedzi na swoim miejscu. Tylko ten jeden troszkę wypadł z gniazda.
Led_Z
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Polska

12 Wrz 2009, 08:01

To może być sprawa stacyjki.Zostawienie na noc włączonych tych kontrolek to nie najlepszy pomysł.Rozepnij złącze stacyjki pod kierowcnicą - kontrolki powinny zgasnąć.Następnie przemierz stacyjkę miernikiem.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Gru 2010, 13:02

Hej. Mam dokładnie taki sam problem. Mógłbyś napisać co było nie tak :>
yossarian1987
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Wrocław

24 Gru 2010, 14:43

wymień kostke stacyjki i sprawdz języczek
ochroniarz02
Początkujący
 
Posty: 214
Miejscowość: Biała Podlaska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan Note - opracowany pod kątem europejskich dróg
    Dzięki innowacyjnej stylistyce, debiutującym w tym sektorze technologiom oraz gamie zaawansowanych silników, nowy Note silnie zaistnieje w segmencie B. Produkowany w Europie Note został opracowany pod kątem europejskich ...
    Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego
    Samochody Volvo od ponad 85 lat powstają w Szwecji, kojarzącej się z surowym, polarnym mrozem i śniegiem. Najdalszy salon tej marki znajduje się w miasteczku Gällivare . Miejscowi twierdzą, że to tylko 4 godziny drogi ...