Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego

Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego

23 Gru 2012, 14:44

Samochody Volvo od ponad 85 lat powstają w Szwecji, kojarzącej się z surowym, polarnym mrozem i śniegiem. Najdalszy salon tej marki znajduje się w miasteczku Gällivare. Miejscowi twierdzą, że to tylko 4 godziny drogi samochodem do bazy św. Mikołaja w Laponii.

Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego

Gällivare to jedno z najbardziej wysuniętych na Północ miast Szwecji. Znajduje się tylko 100 km od koła podbiegunowego. W gminie Gällivare mieszka prawie 20 tys. ludzi. Na każdy kilometr kwadratowy tego obszaru przypada średnio jedna osoba. Gęstość zaludnienia jest niemal sto razy niższa niż w Polsce. Miasto Gällivare liczy około 8,5 tys. mieszkańców i leży na złożach żelaza, które służy do produkcji słynnej ze swej jakości szwedzkiej stali. To właśnie w tym miasteczku mieści się najdalej wysunięty na Północ punkt dealerski marki Volvo.

POLECAMY Volvo V60 Plug-IN - Najbezpieczniejsza hybryda na świecie

W ciągu roku miejscowy dealer Eriksson Bil AB sprzedaje około 120 nowych aut szwedzkiej marki. To niewiele w skali 500 tys. samochodów osobowych sprzedawanych na całym świecie przez Volvo Car Corporation. Biorąc jednak pod uwagę wielkość miasteczka to doskonały wynik. Gdyby zachować te same proporcje sprzedaży do liczby mieszkańców, w Warszawie sprzedawałoby się ponad 24 tys. aut marki Volvo rocznie. Dla porównania w całej Polsce rocznie znajduje nabywców mniej niż 300 tys. aut i to wszystkich marek.

Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego

Samochody Volvo opuszczające salon Eriksson Bil muszą stawić czoła niełatwym warunkom klimatycznym. Mróz sięga -30 a nawet -40 stopni Celsjusza. W tym roku Święta Bożego Narodzenia upłyną mieszkańcom w dość ciepłej jak na lokalne warunki atmosferze. Spodziewany mróz osiągnie ledwie -15 do -20 stopni. Arktyczne warunki wcale nie odstraszają zwolenników silników Diesla. Mieszkańcy, którzy nie mają ogrzewanych garaży także mogą się zdecydować na motor wysokoprężny. Przy domach instalowane są gniazdka elektryczne, a samochody wyposażone są w niewielkie elektryczne grzałki, które przez całą noc ogrzewają jednostkę napędową. Podgrzewane fotele i kierownica, elektrycznie podgrzewana szyba czołowa oraz ogrzewanie postojowe to kolejne elementy, na które chętnie decydują się miejscowi klienci. Także Polscy nabywcy coraz chętniej zamawiają te udogodnienia, które podnoszą komfort kierowcy zwłaszcza podczas siarczystych mrozów.

POLECAMY Volvo V40 Cross Country uterenowiony hatchback

Gdy spojrzymy na klimat Północnej Szwecji okaże się, że nasza zima wcale nie jest taka zła. Ponieważ Szwedzi wiedzą o mrozie naprawdę wiele, może dlatego tak łatwo przychodzi im konstruowanie samochodów, w których wnętrza są ciepłe już kilkanaście sekund po uruchomieniu silnika.

źródło: Volvo
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3053
Zdjęcia: 11472
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego

18 Sty 2013, 21:56

Pierwsze skojarzenie? Przejażdżka nowym Volvo V40 Cross Country, w tej pięknej zimowej scenerii okolic koła podbiegunowego.
Przedstawiciel Volvo na Forum
Napisz do mnie jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samochodach Volvo
coronil
Początkujący
 
Posty: 127
Rejestracja: 12 Mar 2010, 16:04
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż
    Wystarczy 199 000 euro i oryginalna Celica GT4 ST165 Carlosa Sainza może być twoja. Samochód, którym słynny Hiszpan zajął drugie miejsce w Rajdzie Grecji 1991, został wystawiony na sprzedaż przez belgijską firmę ...
    Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody
    Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody ...

  •