Okropne traktowanie przez salon Jeep Zielona Góra

14 Lip 2017, 10:39

Witam,
Mam nowego Jeepa Renegade, kupiony w czerwcu 2017 prosto z salonu. Po tygodniu jazdy zaczęły się problemy, przy 100km/h drgała kierownica, kierownictwo nie chciało przyjąć auta do serwisu, ale po wielu telefonach na infolinię i skargach, przyjęli go. Po kilku dniach telefon - auto jest do odebrania, ale nienaprawione, nie wiedzą jak, ani co jest z nim nie tak. Wymienili wiele części, zmiany są widoczne w historii auta, ale nie usunęli problemu- teraz wartość auta znacznie spadła. Auto nie zostało odebrane, chciałam nowe, lecz mówili, że nie ma nawet takiej możliwości, a i tak strasznie długo musiałam wojować o zastępcze. Jeep z Zielonej Góry już nie odbiera ode mnie telefonów i sama nie wiem co dalej, z kim powinnam się kontaktować, żeby jakoś rozwiązać tę sytuację, auto nie jest tanie, a takie traktowanie jest poniżej krytyki, proszę o rady. Przy okazji zdecydowanie nie polecam tego salonu.
Ania2162
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 26 11 1997
Auto: Jeep Renegade

14 Lip 2017, 11:03

Proponuje powołać eksperta na ogledziny sprawy. Wziac adwokata i niech po swojemu zacznie dzialac. Mozesz tez naglosnic sprawe na tvn turbo przewaznie odrazu miękną
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Lip 2017, 18:12

Nie trzeba aż tak bardzo kombinować od razu z adwokatem i tracić pieniądze - wystarczy podejść do Rzecznika Praw Konsumentów ( w każdym mieście się taki znajduje ), opisać sprawę i ona już dalej wie co robić. ważne, by działać jak najprędzej. Salon sprzedał ci samochód niezgodny z umową i mają obowiązek naprawić lub wymienić na nowy. I od tego nie ma odstępstw. Jednak takie salony liczą na to, że klient odpuści, a im się upiecze.
Ważne, żebyś miała na papierze, że usterka nie oztsała usunięta, mimo oddania samochodu do serwisu. Ewentualnie nagraj rozmowę na telefon - to też będzie dowód w ewentualnej sprawie w sądzie - Rzecznik równiez może założyć sprawę w sądzie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pięć najszybszych samochodów świata
    Spotkać na żywo chociaż jeden z najszybszych samochodów świata to marzenie każdego miłośnika motoryzacji. Szybkość, moc i niezwykła stylistyka tych samochodów zachwycają każdego, kto tylko je zobaczy. Czasami ...
    Tuning Show 2009 - Kraków / relacja
    Zwiedzający podczas 7.Tuning Show w Krakowie mogli zobaczyć mi. in. samochód rajdowy Janusza Kuliga, Ford Focus WRC, którym wywalczał tytuły mistrza Polski w latach 2000-2001. Ponadto był tylno napędowy Ford ...