Po myciu auta okropne mazy

21 Maj 2011, 08:48

ostatnio mylem autko
zrobilem następująco
rozcienczylem aktywna piane z wodą w proporcji 1:1 wlalem do pianownicy nanioslem piane na suche auto wziolem gąble i zacząłem myc gąbką cale auto po tym splukalem wodą pod cisnieniem z myjki i jak auto wyschlo zaszokowalem sie auto wygląda o wiele gorzej niz przed myciem na lakierze jest bialy osad tak jakby mydla czyżby ta piane weschła w karoserie jak mylem gąbką dokladnie całą karoserię? a moze za niskim ciśnieniem spłukalem? ogólnie auto wygląda o wiele gorzej niz przed myciem
co robie źle? jak idealnie umyc auto? teraz pod slonce widze mazy po gąbce, wygląda to tragicznie
a podobno myjąc aktywną piana myje sie bezdotykowo to bezdotykowo po umyciu zostaje kurz i brud tak jak przed myciem
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

21 Maj 2011, 10:03

piotrauto napisał(a):nanioslem piane na suche auto

piotrauto napisał(a):zacząłem myc gąbką cale auto

piotrauto napisał(a):splukalem wodą pod cisnieniem z myjki i jak auto wyschlo

A wytarłeś auto po spłukaniu?
I napisz że jeszcze myłeś na słońcu to będzie wszystko jasne.
W ten sposób zniszczysz sobie lakier.Najprawdopodobniej zrobiłeś złe proporcje lub masz za słabą lancę do piany. Odwiedź stronę producenta piany tam będziesz miał specyfikację produktu, lub możesz wystąpić o tzw. kartę charakterystyki produktu, i będziesz wiedział jak go zastosować aby w pełni wykorzystać jego właściwości. Jeżeli nie ma to znaczy że firma idzie na ilość a nie jakość produktów.
Poszukaj w internecie jak myc auto i najlepiej jak dbać o auto, jest tego naprawdę bardzo dużo, i wszystkiego się dowiesz.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

21 Maj 2011, 10:51

w sloncu nigdy nie myje tylko w cieniu ale moze jak gąbką latałem to ta piana juz weschła? i moze za slabym cisnieniem splukalem? nie wycieralem po umyciu i nigdy tego nie robilem
przedtem robilem proporcjie 1:50 z wodą i nic przeczytalem karte produktu i robilem 1:2 i juz lepiej a ostatnio 1:1 kaza 1:2 latem i 1:1 zimą
ale nie ma szans aby bezdotykowo umyc auto
mam karchera i pianownice karcher za pona 50pln samą pianownice kupilem i plyn tenzi max
czyli co zniszczylem lakier?
jak reka przejade mocno to schodzi ten bialy osad i jednoczesnie mam palce cale czarne od brudu
widze na lakierze jak ten brud splywal bo ma ksztalt pionowy
co ciekawe to tak gdzie pryskalem chyba mocno to lakier sie calkiem dobrze umyl
balem sie pryskac na maxa wiec przewaznie na niskim cisnieniu mylem a alufelgi to juz calkowicie zmniejszylem cisnienie zeby opon ani felg nie zepsuc
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

18 Cze 2011, 19:06

Ja też mam tego rodzaju problem. Mam niby kolor magic, który mieni się w zależności od oświetlenia, ale co z tego jak nawet po porządnym myciu czy woskowaniu więcej widać smug niż błysku.
Alu-dys
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: POLSKA