Mazda 626 GE - nie odpala po myciu silnika

Mazda 626 GE - nie odpala po myciu silnika

25 Sty 2015, 08:44

Wczoraj umyłem silnik w mojej maździe. Silnik 1.8 16V, rocznik 96. Przed myciem zawinąłem akumulator, bezpieczniki, palec i kopułkę, alternator, wtryski gazu. Wczoraj po myciu auta nie odpalałem, wepchnąłem go do garażu i zostawiłem na całą noc do wyschnięcia. Jednak dziś rano chciałem go odpalić i nic, rozrusznik nie zakręcił, próbowaliśmy przy pomocy kabli rozruchowych, troszkę lepiej, ale dalej nić, tylko rozrusznik zachełtał przez ok 1s. Ktoś wie co to może być?
Slim17
Początkujący

Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Saab 9-3 SS
Silnik: 2.0T 210KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Mazda 626 GE - nie odpala po myciu silnika

25 Sty 2015, 12:30

Skoro lałeś wodą to znaczy, że coś zalałeś. To może być więc wszystko. Albo musisz poczekać aż wyschnie ( nie jest to dobry pomysł - rdza ), albo sam musisz cały układ zapłonowy posprawdzać. Do tego dochodzą wszystkie wtyczki i gniazda czujników oraz innych elektrycznych odbiorników. Posprawdzaj też bezpieczniki, bo mogło się zrobić zwarcie i się poprzepalały.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku
    Toyota, Lexus i Honda biorą udział w pilotażowym programie w Japonii, którego zadaniem jest automatyczne wezwanie pomocy, kiedy dochodzi do wypadku. Nowością w stosunku do tego rodzaju systemów działających w różnych częściach ...
    BMW i3 Concept Coupe - bezemisyjny pojazd koncepcyjny BMW i3 Concept Coupe - bezemisyjny pojazd koncepcyjny
    Podczas światowej premiery BMW i3 Concept Coupe firma BMW Group pokazała dynamiczną i ekscytującą wersję bezemisyjnego pojazdu koncepcyjnego z segmentu ekologicznych samochodów klasy premium. Pojazd studyjny zaprezentowano ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      S2020005
      Subaru Impreza STI