Opel corsa c 1.0 ecotec lpg czy warto?

22 Sty 2010, 12:21

rodzice chcą od znajomego nabyc opla corse c silnik 1000cm3 rok 2001 5 drzwiowy najtansza wersja jak na owe czasy niema zadnego wyposarzenia nawet zderzaki nie są w kolorze nadwozia, kolor srebrny, jeden wlasciciel, gaz zalozyl prawie od nowosci, slyszalem ze gaz niszczy silnik na czym konkretnie to polega? co sądzicie o tym aucie za 11k?
paju001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Miejscowość: Tarnów

22 Sty 2010, 12:41

z tego co wiem to silniki 1.0 w corsie nie sa udane, po 1 sa 3 cylindrowe i pala wiecej niz. 1,2
marcinc6
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Poznań

22 Sty 2010, 12:45

paju001 napisał(a):rodzice chcą od znajomego nabyc opla corse c silnik 1000cm3 rok 2001 5 drzwiowy najtansza wersja jak na owe czasy niema zadnego wyposarzenia nawet zderzaki nie są w kolorze nadwozia, kolor srebrny, jeden wlasciciel, gaz zalozyl prawie od nowosci, slyszalem ze gaz niszczy silnik na czym konkretnie to polega? co sądzicie o tym aucie za 11k?


Za 11tyś to trochę za dużo jak na auto bez wyposażenia, sama jestem na etapie kupowania auta i jeśli chodzi o corsy to naprawdę dosyć sporo woła :roll: a po za tym kolega ma rację z tymi silnikami, jak corsa to 1,2 i powyżej - tak mówią hehe :mrgreen:
kala2505
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: Wlkp

22 Sty 2010, 12:49

Czesc,
ja posiadam Corse C 1.0. z 2001 roku.tyle ze bogatsza wersja. bo nie posiada tylko wspomagania.
i tez slyszalem wiele zlych opini o niej.
ale mam ja od sierpnia 2009r. i jestem bardzo zadowolony. wcale nie pali mi tak bardzo duzo bo ok 6/100. i nie jest taka zamula jak wszyscy pisza. w srodku sporo miejsca ( a ja psiadam 3 drzwiowa).

[ Dodano: Pią Sty 22, 2010 11:50 ]
a co do ceny to troche wysoka
bo ja mam sporo w srodeczku i taniej chce :razz:
wiktor
wiktor
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Warszawa

22 Sty 2010, 12:52

Mówisz że wersja podstawowa i 11tys,troche za dużo i silnik 1.0 z gazem to już bedzie prawdziwa zamuła
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Sty 2010, 14:14

Co za zboczniec założył gaz do tej litrówki? :shock: Ogólnie to fajne autko. Duże jak na segment B, bardzo komfortowo się nim jeździ, mało awaryjne, IMO ładne. Jednak są 2 podstawowe rzeczy jakie to auto musi mieć: wspomaganie i silnik minimum 1,2. Ta, którą chcesz kupić nie ma ani jednego ani drugiego. Do tego ma gaz co przy tak małym silniczku jest samobójstwem (dla silnika i osoby, która będzie musiała wyprzedzać ;) ). Zdecydowanie jestem na NIE :mrgreen:
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


22 Sty 2010, 15:31

Kubuch napisał(a):Co za zboczniec założył gaz do tej litrówki? :shock: Ogólnie to fajne autko. Duże jak na segment B, bardzo komfortowo się nim jeździ, mało awaryjne, IMO ładne. Jednak są 2 podstawowe rzeczy jakie to auto musi mieć: wspomaganie i silnik minimum 1,2. Ta, którą chcesz kupić nie ma ani jednego ani drugiego. Do tego ma gaz co przy tak małym silniczku jest samobójstwem (dla silnika i osoby, która będzie musiała wyprzedzać ;) ). Zdecydowanie jestem na NIE :mrgreen:


Ja często widzę Cinquecenta z gazem, albo Ci ludzie nie wyprzedzają wcale, że ani trochę, albo są zajebiście odważni....nie pojmuję tego trochę:/ Ogólnie mam sceptyczne podejście do instalacji gazowych, bo wszyscy mówią że super i w ogóle, że tanio jeździ, nic się nie dzieje, a co rusz to słyszę że tu parownik jakiś za 300 stówy padł, tu jakiś dziwny mieszalnik, przepływomierz, pompa paliwa...:/ I wiecznie albo im to gaśnie, albo wali obrotami, albo nie pali, albo coś strzela:/ I nie mówię tu o jednym przypadku bo masa znajomych ma takie instalacje i zawsze kurde coś:/ Ja rozumiem jeszcze wielki silnik, ciężkie auto i do tego sekwencja ale nie coś takiego :???:

A co do tego Opla, to bardzo przyjemny samochodzik, ale proponuję ciut większy silnik, zazwyczaj te najmniejsze nie oznaczają że najoszczędniejsze.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

22 Sty 2010, 16:39

Jej atutem jest 1 właściciel oraz to że jest to pewny samochód z pewnym przebiegiem i historią od znajomego. Jeśli ma to służyć do poruszania się po mieście, najlepiej dużym, to uważam że warto dać te 11tys. (możecie pokazać inne ogłoszenia i się potargować żeby zeszli z ceny) za pewny egzemplarz.

Ale jeśli macie nią jeździć w trasy, to zapomnij o 1.0, dla własnego bezpieczeństwa (szczególnie w gazie)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

22 Sty 2010, 20:08

No do jazdy po mieście to będzie wystarczające ale o trasach zapomnij
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Sty 2010, 20:46

Dokladnie o wypadzie z zaloga kumpli czy wyjezdzi w nad morze (co gorzej w gory) z rodzina to tez zapomnij, ten samochod bedzie raczej dla 2 osob + zakupyi tylko na miasto
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa

22 Sty 2010, 21:10

Nie dałbym 11 tysięcy za samochód bez wspomagania.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

22 Sty 2010, 21:45

Ja też nie,jedyne co dobrze przemawia za Corsa to to że jest od znajomego czyli raczej z pewnych rąk,za 11-12tys powinienes znaleść ciekawą Corse.
przykładowo [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Sty 2010, 22:11

Akurat ta jest do opłat ;p
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

22 Sty 2010, 22:26

Wiem wiem ale koszt całkowity z opłatami i zarejestrowaniem wyniesie Cie troche ponad 12tys.zł wiec tak żle nie ma jeszcze :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Sty 2010, 23:55

na aukcjach mozna kupic za ok. 9 netto z 2004-5 silniki 1,4- trupy oczywiscie

nie łudzcie sie ze sprzedawane w Polsce golasy+lpg z salonu to cos innego niz poflotowe z przebiegiem 250k km+
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ