Opel Corsa C 1.3 CDTI EGR

29 Paź 2019, 18:38

Witam, kontrolka samochodu z kluczykiem.. błąd P0400 zawór recyrkulacji spalin, mam pytanie czy jest to spowodowane nagarem w EGR i kolektorze? Jakie ma to negatywne skutki i czy samo czyszczenie pomoże, może miał już ktoś ten problem w tym modelu samochodu, jestem w trakcie rozbierania ale podejść z kluczami to katorga...
Jungen
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Paź 2019, 13:21

Problemem może być bardzo brudny zawór EGR przez co działa wadliwie. W pierwszej kolejności dobrałbym się do niego i dokładnie wyczyścił. wykasował błąd i następnie obserwował czy problem wróci.

Masz może problemy z mocą? Samochód słabnie jak dodajesz gazu lub coś w tym stylu?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

30 Paź 2019, 18:23

Wiesz co niedawno go kupiłem więc nie wiem jak autko chodziło wcześniej bez błędu... Gdy wciskam gaz jest taka chwilka kiedy sie wolno zbiera i zaraz normalnie się rozpędza, tylko to chyba ta turbodziura?
Jungen
Nowicjusz
 
Posty: 3

03 Lis 2019, 10:41

Jungen napisał(a):Gdy wciskam gaz jest taka chwilka kiedy sie wolno zbiera i zaraz normalnie się rozpędza, tylko to chyba ta turbodziura?
Zajrzyj do dolotu i zobacz w jakim jest stanie (czy przepływomierz jest mocno brudny) czy nie wymaga czyszczenia i tak samo z tym EGR. Jak już to zrobisz to kasujesz błąd i obserwujesz jak reaguje auto i czy błąd Ci wróci.
To co opisujesz może być tak jak wspomniałeś turbo dziurą najbardziej wyczuwalna będzie przy niskiej prędkości obrotowej silnika.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!