Opel Corsa C 1.3 CDTI EGR

Opel Corsa C 1.3 CDTI EGR

29 Paź 2019, 19:38

Witam, kontrolka samochodu z kluczykiem.. błąd P0400 zawór recyrkulacji spalin, mam pytanie czy jest to spowodowane nagarem w EGR i kolektorze? Jakie ma to negatywne skutki i czy samo czyszczenie pomoże, może miał już ktoś ten problem w tym modelu samochodu, jestem w trakcie rozbierania ale podejść z kluczami to katorga...
Jungen
Nowicjusz
 
Posty: 3

Re: Opel Corsa C 1.3 CDTI EGR

30 Paź 2019, 14:21

Problemem może być bardzo brudny zawór EGR przez co działa wadliwie. W pierwszej kolejności dobrałbym się do niego i dokładnie wyczyścił. wykasował błąd i następnie obserwował czy problem wróci.

Masz może problemy z mocą? Samochód słabnie jak dodajesz gazu lub coś w tym stylu?
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 4524
Zdjęcia: 64
Auto: Nie mam

Re: Opel Corsa C 1.3 CDTI EGR

30 Paź 2019, 19:23

Wiesz co niedawno go kupiłem więc nie wiem jak autko chodziło wcześniej bez błędu... Gdy wciskam gaz jest taka chwilka kiedy sie wolno zbiera i zaraz normalnie się rozpędza, tylko to chyba ta turbodziura?
Jungen
Nowicjusz
 
Posty: 3

Re: Opel Corsa C 1.3 CDTI EGR

03 Lis 2019, 11:41

Jungen napisał(a):Gdy wciskam gaz jest taka chwilka kiedy sie wolno zbiera i zaraz normalnie się rozpędza, tylko to chyba ta turbodziura?
Zajrzyj do dolotu i zobacz w jakim jest stanie (czy przepływomierz jest mocno brudny) czy nie wymaga czyszczenia i tak samo z tym EGR. Jak już to zrobisz to kasujesz błąd i obserwujesz jak reaguje auto i czy błąd Ci wróci.
To co opisujesz może być tak jak wspomniałeś turbo dziurą najbardziej wyczuwalna będzie przy niskiej prędkości obrotowej silnika.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 4524
Zdjęcia: 64
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Alfa Romeo Tonale - hybrid? Alfa Romeo Tonale - hybrid?
    Włoski producent przedstawił to auto na targach w 2019 roku i było ono nawet w Poznaniu na Motor Show. SUV ma bardzo ciekawy design i jak na razie jest to wersja koncepcyjna ale nie widać przeszkód żeby w niedalekiej ...
    Kręcony licznik - auto sprzedawane w Niemczech... Kręcony licznik - auto sprzedawane w Niemczech...
    Opiszemy Wam historie która ostatnio nas spotkała. Zgłosił się do nas z klient z prośba o kontakt w Niemczech w sprawie jednego auta - chodzi dokładnie o Golfa VI. Napisaliśmy do niemieckiego właściciela z prośbą o ...

  •