Opel Corsa D 1,3 CDTI problem EGR

Opel Corsa D 1,3 CDTI problem EGR

09 Maj 2012, 08:50

Witam - kupiłem jakiś czas temu Corsę D 1,3 CDTI (5biegów) 75 KM - rocznik 2008r. przejechałem do tej pory ok 10 tys. - wczoraj zapaliła mi się kontrolka silnika (check engine) - pojechałem na kompa - odczyt z komputera - zanieczyszczony zawór EGR ....

pytanie brzmi czy czeka mnie wymiana zaworu EGR ? czy w jakiś sposób mogę go wyczyścić ?? czy może wyjazd na trasę załatwi sprawę ? wiem, że ciężko wyrokować ale może ktoś z was miał podobny problem - oryginalnego przebiegu 87 tys.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny

Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

Re: Opel Corsa D 1,3 CDTI problem EGR

09 Maj 2012, 10:56

W zasadzie przy tym silniku nie miałem jeszcze przyjemności popracować. Znana jest mi za to jednostka 1,9 CDTI i odwieczny problem z tym ustrojstwem. Porównując obie konstrukcje to zawór EGR-u jest podobnie zbudowany . Ten sam sposób sterowania . Samo wyczyszczenie, usprawnienie po stronie spalin nie przedstawia jakiegoś większego problemu, Gorsza sprawa gdy zapiecze się iglica elektromagnesu. Teoretycznie ta część jest nierozbieralna. No cóż , ale i na to jest sposób. Jeśli będzie taka potrzeba odszukam opis i Ci go podeśle.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Maj 2012, 11:27

Świetnie ! dzięki wielkie za info - spróbuję najpierw wymontować oczyścić EGR i zobaczymy czy to pomogło
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny

Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)

22 Paź 2012, 09:21

Witam.
Dziękuję za pomoc z egr. Pytałem wcześnie na forum o problem z mocą silnika. Egr był uszkodzony. Mechanik popukał mi w czoło jak usłyszał o zaślepianiu i zaproponował zawór hiszpański wrc/// chwalił że sprawdzony i dobry na razie działa bez zarzutu.
meczennik
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 10 2004
Auto: Fiat Siena
Silnik: 1.6 16V
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

22 Lis 2015, 18:57

Witam, chciałabym zapytać jaki jest mniej więcej koszt naprawy?
Od mechanika usłyszałam, że komputer pokazuje problem z 2 zaworami w silniku.
Naprawa to 250 eur za jeden zawór (mieszkam poza Polską).
Samochód przełącza się w stan serwisowy (kontrolka chrck engine - jak w problemir opisanym ponizej) i ma problem z napędem.
Zastanawiam się co zrobić. Czy naprawa za 2 tys złotych ma sens czy może lepiej coś dokładniej sprawdzić?

Opel corsa D Diesel 1.3 cdti. 75 KM

Nie wiem praktycznie nic o samochodach oprócz tego jak je prowadzić :)
Liczę na poradę :)
Justynka
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 10 2002
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Opel corsa D
Silnik: 1.3 tdi
Paliwo: Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu
    Ekojazda to nowoczesny i oszczędny styl prowadzenia auta. Świadomy użytkownik samochodu mądrych wyborów dokonuje jeszcze przed ruszeniem z miejsca, m.in. poprzez dbałość o stan techniczny pojazdu. Warto być ekokierowcą, ...
    Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie! Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie!
    Jesteś na tym forum pierwszy raz? Szukasz porady co kupić do wybranej przez Ciebie kwoty? Użyj wyszukiwarki! Może znalazła się już odpowiedź na dręczące Ciebie pytanie, a Ty zaoszczędzisz swój czas! Dbaj o forum i ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005