Opel Corsa C 2002r - problem z czujnikiem poduszek powietrznych

Opel Corsa C 2002r - problem z czujnikiem poduszek powietrznych

08 Lut 2019, 17:04

Witam

Jestem posiadaczem Opla Corsy C 1.2, nie będę się rozpisywał o historii samochodu, jednak mam problem z czujnikiem/sensorem poduszek powietrznych, a mianowicie z jego brakiem. Chciałbym taki zakupić i pozbyć się wiecznie zapalonej lamki od poduszek. Problem w tym, że nie wiem jaki kupić i gdzie szukać jaki, żeby wybrać odpowiedni. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Dziu
Obserwowany

Re: Opel Corsa C 2002r - problem z czujnikiem poduszek powietrznych

11 Lut 2019, 12:25

Dziu napisał(a):mam problem z czujnikiem/sensorem poduszek powietrznych, a mianowicie z jego brakiem. Chciałbym taki zakupić i pozbyć się wiecznie zapalonej lamki od poduszek.
Zacznijmy od tego dlaczego nie ma takiego czujnika? Jeżeli chcesz kupić to jest ich sporo na allegro będą sprawne o ile samochód wcześniej nie uczestniczył w kolizji w której poduszki nie zostały odpalone.

W twoim przypadku samo założenie takiego sensora może nie wystarczyć, trzeba też uważać żeby niechcący nie odpalić airbagów.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam

11 Lut 2019, 14:45

W tym problem, że nie wiem dlaczego nie ma tego czujnika :D. Jeżdżę tak z parę lat, ale w końcu chciałem coś z tym zrobić. Poprzedni wlascicel zapewniał, że wystarczy założyć sensor, a ile w tym prawdy...

Widziałem na allegro, ale czy to obojętnie jaki? Bodajże jest kilka różnych numerów.
Dziu
Obserwowany

11 Lut 2019, 20:53

Jeżeli bedzie z innym numerem to Ci kostka nie podpasuje. Niestety nikt Ci nie podpowie jaki konkretnie masz kupić..... Jedyni ASO moze cos podpowiedzieć
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, E60, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

11 Lut 2019, 21:34

Dziu napisał(a):Poprzedni wlascicel zapewniał, że wystarczy założyć sensor, a ile w tym prawdy...
Podłącz pod komputer i zobacz dlaczego świeci kontrolka. Zobacz jakie są błędy. Nie wierz sprzedającemu. Sprawdż wszystko sam.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy
    Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy – Toyota Corolla – lipiec 2013. Przez lata na czele rankingu najbardziej popularnych samochodów świata był VW Käfer (Garbus). W USA ...
    Pojazdy wojskowe MAN i STAR Pojazdy wojskowe MAN i STAR
    MAN Nutzfahrzeuge często przewija się w kontekście rozmów o pojazdach wojskowych. Powodem jest to, że od dawna samochody ciężarowe tej marki znajdują się w ofercie dla naszej armii, a niektóre modele są w eksploatacji. ...

•