Peugeot 206 z 2001r. 1.4 benzyna

Peugeot 206 z 2001r. 1.4 benzyna

11 Lut 2019, 15:39

Witam mam pytanie czy ktoś z was ma podobny problem bądź miał z immubilajzerem, gdy chcę zamknąć auto prawa strona kierunkowskazów świeci się dopiero za którymś razem gaśnie. Podejrzewam że problem jest z elektroniką. Jak pada deszcz lub wjadę w kałuże auto kilka metrów jedzie a po chwili zaczyna się dusić i szarpie, po czym gaśnie i nie da się go odpalić. Trzeba przeczekać około 20 minut i dopiero ruszy. Z początku były podejrzenia że coś jest ze świecami zapłonowymi jednak zostały one wymienione i nadal jest jeden i ten sam problem. Czy kto się co to może być? Co woda może zalewac?
Gabrysiaaa
Nowicjusz

Re: Peugeot 206 z 2001r. 1.4 benzyna

11 Lut 2019, 22:33

Gabrysiaaa napisał(a):Podejrzewam że problem jest z elektroniką. Jak pada deszcz lub wjadę w kałuże auto kilka metrów jedzie a po chwili zaczyna się dusić i szarpie, po czym gaśnie i nie da się go odpalić. Trzeba przeczekać około 20 minut i dopiero ruszy.
w tym przypadku to dolot powietrza jest do sprawdzenia, filtr powietrza pewnie zaciąga wodę co by tłumaczyło Twoje problemy.
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

11 Lut 2019, 22:56

Kao napisał(a): Jak pada deszcz lub wjadę w kałuże auto kilka metrów jedzie a po chwili zaczyna się dusić i szarpie, po czym gaśnie i nie da się go odpalić

W tej chwili nie kojarzę ale niektóre pugoty miały problem z instalacją elektryczną na drodze między skrzynką elektryczną a silnikiem. Gruby peszel biegnący pod spodem filtra powietrza. Sprawdzić wnikliwie kabelki.
Gabrysiaaa napisał(a):problem bądź miał z immubilajzerem, gdy chcę zamknąć auto prawa strona kierunkowskazów świeci się dopiero za którymś razem gaśnie
To nie problem z immo a raczej ze sterownikiem centralnego zamka. Masz pilota czy nie. Jak masz pilota to dokładany czy fabryczny ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lut 2019, 23:16

Pilot mam centralny
Gabrysiaaa
Nowicjusz

11 Lut 2019, 23:35

Gabrysiaaa napisał(a):Pilot mam centralny
Wypadam z tematu :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lut 2019, 23:38

Sprawdzę ten peszel pod filtrem powietrza
Gabrysiaaa
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym? Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym?
    Sprawna wymiana koła w samochodzie wymaga pewnej praktyki, ale dobrym punktem wyjścia może być teoretyczne opanowanie tej operacji. Co jest niezbędne i w jakiej kolejności należy wykonywać poszczególne czynności? Wyjaśniamy ...

•