Opel corsa c do 8,5 tysięcy

12 Wrz 2019, 14:01

Dzień dobry
Już wcześniej zakładałem temat o "ford focus mk2" ale po zastanowieniu chyba jednak odpuszczę tę markę. Pójdę w to samo co mam teraz tylko że model wyżej. Części do Corsy B były tanie, mało pali więc jest duże prawdopodobieństwo, że z C będzie podobnie.

Poszukuje ofert do 200km od Częstochowy, bez znaczenia czy diesel/benzyna (byleby nie gaz), silnik min. 1.2 (1.0 chyba jednak za słaby), 4/5 drzwiowy.

Znalazłem coś takiego, moglibyście zerknąć czy warto sie nastawiać:
[link do Otomoto wygasł]
Representant
Nowicjusz

Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.5 TD 67KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
0

12 Wrz 2019, 20:06

Ładna ale trochę sobie woła jednak..

Jakbyś jechał oglądać tamtą to ciut dalej masz jeszcze taką
[link do Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1998
1

13 Wrz 2019, 12:21

Cena wydawała mi się w normie jak za Corse c.
Panowie, Waszym zdaniem silnik 1.7 75km jest w porządku? Czy tak jak w przypadku forda focusa mk2 polecacie silniki tylko o określonych pojemnościach 1.6 lub diesel 1.6 90KM?

Barol, dzięki pięknie za propozycje, samochód fajny tylko ten kolor...jakiś taki dziwny. Widziałem ciemniejszy niebieski i dużo lepiej wyglądał:
[link do Otomoto wygasł]
Wiem, że to handlarz, chciałem tylko pokazać, że różnica w kolorach jest znaczna. Za wybredny jestem nawet z tak małym budżetem i przez to już 2 miesiąc nie mogę nic znaleźć a stara corsa b już ledwo jeździ...
Representant
Nowicjusz

0

13 Wrz 2019, 13:08

1.7 75km to produkcja Isuzu czyli bardzo udana jednostka a 75km w Corsie spokojnie daje radę.

Representant napisał(a):Za wybredny jestem nawet z tak małym budżetem i przez to już 2 miesiąc nie mogę nic znaleźć a stara corsa b już ledwo jeździ...

To jedż obejrzyj tą Corse z Bytomia,jak stan będzie ok to bierz a jak nie to coś będziemy szukać.

A co powiesz na to?
[link do Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

1

13 Wrz 2019, 13:20

Nastawiłem się na corse i przy niej chyba zostanę.
Dam znać czy udało się kupić. Dzięki
Representant
Nowicjusz

0

13 Wrz 2019, 13:34

Po drodze masz jeszcze taką Corse [link do Otomoto wygasł]?
Barol
Awatar użytkownika

0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wnioski patentowe - która marka złożyła ich najwięcej w ciągu 10 lat?
    Co roku marki samochodowe składają tysiące wniosków patentowych na nowo opracowane technologie. Producenci samochodów są w trakcie technologicznego wyścigu zbrojeń w związku z szybką transformacją branży motoryzacyjnej. ...
    Alfa Romeo Disco Volante Spyder
    Kolejnym dowodem na to, że Włosi doskonale znają się na tworzeniu kabrioletów, jest Alfa Romeo Disco Volante Spyder. To samochód bazujący na coupé Alfa Romeo 8C Spider, ale w istotny sposób przerobiony ...

• 13 Wrz 2019, 13:48

Troszeczkę gorzej ma w środku ale fajny. Jeśli z tamtym sie nie uda to na pewno podjedziemy.
    Representant
    Nowicjusz

0

16 Wrz 2019, 15:10

Cześć
    Głupio się przyznać ale nie pojechałem zobaczyć samochodu. Wieczorem zacząłem czytać o tym silniku 1.7 dti i według opinii na internecie wyszło że jest dużo bardziej awaryjny niż mój 1.5tdi w corsie b czy 1.3 cdti w corsie c.
    Podobno u każdego pada sterownik pompy wtryskowej gdzie cena za używany to 1200zł a nowego 5200zł(nie wiem czy komuś z autocentrum nie pomyliły się zera bo podchodzi to pod wartość samochodu) i to mi najbardziej dało do myslenia.
    Dodatkowo koszt nowego alternatora to 1000zł(a w corsach coś często pada) czy rozrusznika 700zł.

Nie wiem czy te opinie są przesadzone ale na tę chwilę wstrzymałem się z zakupem (chociaż troche mi szkoda) bo nie chce wydawać na ewentualne naprawy grubo ponad 1000zł tylko dlatego że wybrałem taki a nie inny silnik.

Ten link do drugiej corsy jest od dealera, w pierwszej chwili nie zauważyłem tego i jakoś z góry założyłem że będzie od osób prywatnych. Z handlarzami nie chce ryzykować.

No nic, dalej szukam... Jeśli nic nie znajdę to najwyżej kupie corse b mimo, że nie podoba mi się ta opcja bo troche za słaby na dalekie trasy.
    Representant
    Nowicjusz

0

16 Wrz 2019, 16:27

Representant napisał(a):Nie wiem czy te opinie są przesadzone
    są przesadzone i to mocno, problemem tego silnika jest najczęście zawór SCV który kosztuje 400 zł, alternator 400-600 zależy od numeru. Rozrusznik regenerowany 200 zł.

Co corsy bierz spokojnie 1.3 CDTI, silnik trwały, bardzo ekonomiczny i nie ma z nim większych problemów, niektórzy folozofowie płaczą łoo panie ale tam łańcuch rozrządu się urywa jak to tak :?: No i co że się urywa, silnik jest bezkolizyjny kpl rozrząd od FEBI 240 zł dla ogarniętego 4 godziny pracy i kolejne 150k bez dotykania.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 77
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    0

16 Wrz 2019, 20:36

U mnie w corsie b właśnie padł alternator. Używki elektryk nie mógł znaleźć a za nowy 400zł i teraz jeżdżę ciągle odpinając i podpinając kleme bo rozładuje akumulator w 4 godziny. Czyli wychodzi, że ceny za niektóre podzespoły są porównywalne.

Przeszukałem całe olx oraz otomoto z każdym silnikiem od 1.2 (4/5drzwi) i niestety w moim obszarze+200km nie ma samochodów bo albo zniszczone/brzydkie albo sprowadzone od niby prywatnych osób. Jedynie te 1.7 DTI w Bytomiu dobrze wygląda. Corsy c z silnikiem 1.3 w dobrym stanie nie znajdę...
    Representant
    Nowicjusz

0

16 Wrz 2019, 21:03

Representant napisał(a):teraz jeżdżę ciągle odpinając i podpinając kleme bo rozładuje akumulator w 4 godziny.
    szukaj problemu gdzie indziej a nie w alternatorze bo to nie jego wina
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 77
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    0

16 Wrz 2019, 21:50

Był u elektryka samochodowego, chłop wszystko posprawdzał i wyszło że alternator kradnie prąd na postoju dlatego odpinam klemy kiedy gasze silnik i podpinam kiedy mam gdzieś jechać. Po 2 miesiącach już sie prawie przyzwyczaiłem. Nie ma to jednak żadnego znaczenia, tak tylko wspomniałem o cenach przy corsie b względem cen które podałeś w corsie c.
    Starego samochodu nie mam zamiaru naprawiać, swoje już wyjeździł, trzeba go zastąpić ale nie ma czym a kupić coś pierwszego lepszego żeby potem bawić się z mechanikami trochę słabo...
    Między innymi dlatego ustawiłem sobie budżet max. 8.5tyś (chyba troche za dużo jak na corse) aby mieć coś w dobrym stanie.
    Representant
    Nowicjusz

0

16 Wrz 2019, 22:36

Niewiem czy masz fb ale pojawiła się ładna Corsa tylko musiałbyś przeżyć brak klimy..
    [link wygasł]
    Barol
    Awatar użytkownika

0

25 Wrz 2019, 15:56

@Barol, na klimatyzacji mi nie zależy więc z tym nie ma problemu ale samochód średnio mi podchodzi, do tego za mała cena. Ofert szukam od 6k do 9k i na tę chwilę znalazłem coś takiego.

Możecie zerknać? Zaczynam tracić nadzieję, że coś znajdę...
    1). [link do Olx wygasł]

2). [link do Olx wygasł]

3). [link do Olx wygasł]

4). [link do Otomoto wygasł] - Coś za duży ten ekran na desce rozdzielczej. Strasznie dziwnie to wygląda.

5). [link do Otomoto wygasł] - Ten sprowadzony ale ma polskie tablice, zawsze ryzyko jest...
    Representant
    Nowicjusz

0

25 Wrz 2019, 16:12

Representant napisał(a):do tego za mała cena

Bo nie ma klimy? :roll:

Co do linków:
    1.Ok można obejrzeć tylko przednie prawe koło dziwnie schowane pod nadkole..
    2.Co tu oceniać,zdjęcia beznadziejne..
    3.No ten się prezentuje całkiem całkiem do tego jeden właściciel od 6lat,przegląd i opłaty do przyszłego roku,komplet zimówek i klimatronik co rzadko się zdarza w Corsie C. Ja bym się umawiał na oględziny.
    4.Nie wygląda zle ale ja bym odpuścił ze względu na to że daleko stoi..
    5.Ładna i też bym obejrzał.
    Barol
    Awatar użytkownika

1