OPEL MONTEREY 3.0 TDI

22 Cze 2008, 21:17

Witam,
Jestem posiadaczem Opla Monterey rok 1999 poj 3,0 tdi.
Mam problem jak sądzę ze sprzęgłem, ale proszę o poradę mianowicie; silnik pracuje bez zastrzeżeń, lecz w momencie gdy włączam jakikolwiek bieg i zwalniam sprzęgło auto próbuje ruszyć i /mam wrażenie jakby coś blokowało tylne kola/ silnik wchodzi na wyższe obroty na włączonym biegu, ale samochód soi w miejscu, pozdrawiam. rafanar
rafanar
Nowicjusz
 
Posty: 3

23 Cze 2008, 13:36

a po zmianie biegów w czasie jazdy i puszczeniu sprzęgła silnik nie wchodzi nienaturalnie na wyższe obroty? jeśli tak to sprzęgło masz do wymiany.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

23 Cze 2008, 15:29

Nie nie ma takiego objawu, że silnik wchodzi na wyższe obroty ponieważ auto w ogóle nie może ruszyć z miejsca. Mechanik podejrzewa, że uszkodziło się koło dwumasowe. Czy może mieć coś wspólnego zmiana kół na większe?
rafanar
Nowicjusz
 
Posty: 3

23 Cze 2008, 15:35

koło dwumasowe powinno zgrzytać. może uszkodziłeś dyfer i teraz się zablokował? podnieś auto w górę, tak żeby tylnie koła były w górze i zakręć kołem.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

24 Cze 2008, 09:26

Przy wyłączaniu silnika słychać duży zgrzyt w okolicach sprzęgła.
rafanar
Nowicjusz
 
Posty: 3

24 Cze 2008, 21:15

Twój mechanik ma prawdobodobnie racje,że to koło dwumasowe.
Wskazuje na to dzwięk jaki słychać po zgaszeniu silnika ,aczkolwiek może to również być sprzęgło.Trzeba rozpiąć skrzynie i sprawdzic.Wniektórych modelach nawet po rozebraniu na pierwszy rzut oka wszystko jest dobre.Dopiero załozenie innego koła rozwiewa wątpliwości.A tak z ciekawosci podnosiłes tylny most i próbowałes zakrecić kolami kiedy skrzynia jest w neutralnym połozeniu-może to wina dyferencjału.
zimnyleszcz
Nowicjusz
 
Posty: 20

25 Cze 2008, 07:03

przy gaszeniu i zapaleniu silnika jak słyszysz łomot to znaczy, że kłania się koło dwumasowe. wymianę polecam w komplecie ze sprzęgłem.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce