Suzuki Vitara JLX '93 (automat)

14 Maj 2008, 06:55

Witam,

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Vitarki z 1993 roku z automatyczną skrzynią biegów...

Przejrzałem to forum na okoliczność obsługi napędu na 4WD (dziękuję autorom za wyczerpujący opis z kolorowymi schematami), ale pozostały mi dwa pytania:

Jak sprawdzić czy sprzęgło przedniej piasty jest w pozycji LOCK/FREE, gdzie tego szukać przede wszystkim i jak przełączyć...

Jak wygląda kwestia zmiany przełożeń 2H/4H/4L w przypadku automatu... przy skrzyni ręcznej to wciskamy sprzęgło, a tutaj?! Może przełożenie "głównej" skrzyni na N?!

I jeszcze jedno może dość głupie pytanie - gdzie u diaska jest schowek na gaśnicę, trójkąt, lewarek, klucz do kół?! Dodam, że jest to wersja 3 drzwiowa, hard top.

Pozdrawiam serdecznie,
M.
Mishuggah
 

16 Maj 2008, 07:08

Sam sobie odpowiem :)

Już wszystko wiem :) Sprzęgiełka przedniej piasty są automatyczne...

Bardzo pomogła mi strona: suzuki.a-ng.eu/?t=10&a=34

Może na to pytanie mi ktoś odpowie: jak sprawdzić, czy faktycznie został załączony napęd 4x4 (w kabinie 4WD się świeci)
Mishuggah
 

24 Cze 2008, 20:50

Mam Vitare 2.0TD-96r,też automat,tyle,że 5d. Jezeli pali się na desce napis 4WD to teoretycznie auto ma zapięty przedni"most".W moim po ustawieniu automatu na N i włączeniu np 4H a potem D 3 lub 2 i dodaniu delikatnie gazu czuć że przód się załącza.Trzeba to robic ostroznie-części drogie :?
Gaśnica, klucze, podnośnik znajdują się pod fotelami przednimi.
Dobrego użytkowania. :D
Jak sprawdzić czy jest załączony przód-stań w jakąś deszczową pogodę pod mokrą górka i spróbój na 2H -pewnie za daleko nie ujedziesz,potem włącz 4H-Suza pokona prawie kazdą górke.
Pozdrawiam.
zimnyleszcz
Nowicjusz
 
Posty: 20
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    MCA 600 Sport Spider
    MCA 600 Sport Spider to samochód, który powstał na bazie pojazdu seryjnego – polskiego Fiata 126p. Auto, choć powstało w Wielkiej Brytanii, zostało prawdopodobnie zaprojektowane przez Włocha Aurelio Bezziego. ...