Opel Omega 2,5TDI 95 lub 96 rok

20 Kwi 2006, 21:13

Witam wszystkich.
Zamierzam kupic Omege 2,5TDI (BMW) i chcialbym dowiedziec sie cos wiecej na temat tego autka.Slyszalem rozne opinie, i dobre i złe.Prosze piszcie co wy sądzicie o tym a moze ktos z was ma omesię i wie co i jak z tym wozem jest, Pozdrawiam i czekam na info odwas.Chce wiedziec doslownie wszystko o wadach i zaletach...
Gość
 
0

23 Kwi 2006, 19:59

Omega to fajne autko i komfortowe tak więc polecam je pod tym względem zalezy jeszcze z którego roku cie interesuja te samochody? W egzemplarzach omegi B produkowanych na początku tj. w latach '95 - '98 wystepowala często korozja nadwozia i były problemy z elektroniką. Co do silnika jest dobry jak trafisz wersję która nie była produkowana w Hiszpanii ponieważ z tego co wiem silniki tam robione czesto po przejechaniu okolo 150 tys. czekał remont coś w nich zawsze padało.

Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
0

17 Maj 2006, 21:31

Jestem szczęśliwym posiadaczem takiej omegi w sedanie od roku. Podzielę się opinią. Rok 1995, 196000km przebiegu, automat, 2,5 tds. Baaardzo wygodne, stabilne na drodze. Uważam, że w tym przedziale cenowym nic lepszego się nie kupi. Nic przy nim nie robię tylko leję i jeżdżę. Przyśpiesza dobrze, turbina robi swoje - około 10 sekund do setki. Moment obrotowy to 250Nm. Spalanie mogło by być faktycznie mniejsze. Przy spokojnej jeździe około 7/100km, przy mocniejszym deptaniu weźmie faktycznie 10/100km. Ale warto. Przyjemność z jazdy tym samochodem jest ogromna. Jest to mój 8 samochód, miałem rózne Ascony, Passaty, a także Audika 80. Żaden z nich nie dorównuje nawet w połowie Omedze. Przed kupnem tego auta miałem podobny problem, różne opinie. Prawda jest taka, że ten kto tym pojeździ nie chce już innego samochodu (w tej klasie cenowej), a ci co negatywnie opiniują nigdy nie siedzieli w Omedze a tylko powtarzają głupoty. Zepsuć się oczywiście może wszystko, obojętnie czym się jeździ, trzeba po prostu o to dbać. Jeśli kupisz z dobrego źródła, nie zjeżdżoną - będziesz zadowolony. Nawet jeśli coś przy niej zrobisz, to zrobisz to dla siebie, i na długie lata masz spokój. Co za różnica czy regenurujesz turbinę w Omedze czy w Audi, koszt zbliżony.
goblin
 
0

27 Maj 2006, 13:24

Anonymous napisał(a):Witam wszystkich.
Zamierzam kupic Omege 2,5TDI (BMW) i chcialbym dowiedziec sie cos wiecej na temat tego autka.Slyszalem rozne opinie, i dobre i złe.Prosze piszcie co wy sądzicie o tym a moze ktos z was ma omesię i wie co i jak z tym wozem jest, Pozdrawiam i czekam na info odwas.Chce wiedziec doslownie wszystko o wadach i zaletach...
nie krępuj sie gosciu wujaszek rambo ci załatwi fure na allegro.pl lub na ebay.de jaką chcesz malucha,BMW,mercedesa,i inne graty :lol:
:P 8)
rAmBo
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
0

27 Maj 2006, 18:16

"rAmBo" piszesz nie na temat! Nastepnym razem zastanów się nad odpowiedzią i nie pisz bezsensownych postów, jeżeli nie chcesz mieć zablokowanego konta!

Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RV-2 - sportowy kamper
    Wielkie sportowo-turystyczne coupe, które jednocześnie może pełnić rolę praktycznego domu na kółkach? Wszystko to brzmi bardzo nierealistycznie, ale ten samochód istniał naprawdę! Oto Toyota RV-2! Sportowy ...