OPEL OMEGA B 2.0 16V 1997 r. - wahania temperatury silnika

01 Kwi 2008, 13:42

Znajomy kupił miesiąc temu Opla Omegę B (grudzień, 1997 rok) z silnikiem 2.0 16V Ecotec. Podczas jazdy zauważyłem wahania temperatury cieczy chłodzącej. W "trasie" wynosi ona około 92, 93 stopnie C, natomiast po wjechaniu do miasta (prędkość 50 km/h na 3 biegu, 2000 obr/min), temperatura wzrasta i włącza się wentylator (w lutym, temp. otoczenia 5 stopni C.).
Wg mnie, coś jest nie w porządku (może się mylę).
Ja natomiast od 2,5 roku jeżdżę Oplem Omegą B z 1995 roku, ale z silnikiem 2.0 OHC. Temperatura osiąga wartość 89 stopni Celsjusza i praktycznie "stoi w miejscu"; jedynie w lecie w czasie jazdy miejskiej, sporadycznie włącza się wentylator.
Martinkey
Nowicjusz
 
Posty: 1
  • 01 Kwi 2008, 21:44

    moze byc termostat zepsuty albo jakis chinski zamieninik wsadzony:) a z wskaznikiem temperatury to moze byc jeszcze taki motyw ze niepokazuje faktyczniej temperatury czasem blad moze siegac nawet 10 stopni.
    spacealone
    Nowicjusz
     
    Posty: 14

    06 Kwi 2008, 22:10

    Miałem Omege 2.0 16V i było identycznie jak opisujesz, kolega mial tigre 1.4 16V i tez tak się dzialo. Wszystko jest w porządku do póki się wentylator włącza kolo 98-100 C
    NFSU9
    Aktywny
     
    Posty: 335
    Miejscowość: WWA
    Auto: 350z
    Silnik: 3.5v6 300km
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Kompleksowa modernizacja jednostek napędowych u Opla
      W latach 2012–2016 Opel wprowadzi trzy nowe rodziny silników i trzynaście nowych jednostek, co jest związane z odnowieniem oferty w tej dziedzinie w 80%. W tym samym okresie firma zaprezentuje również ...
      Auto Nostalgia 2023 - udane spotkanie z retro-motoryzacją
      Tegoroczna odsłona Auto Nostalgii podobnie jak przed rokiem odbyła się w halach Expo XXI w Warszawie. Wydarzenie organizowane przez Grupę MTP to najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych. Przestrzeń targową wypełniły ...