Opel Tigra 1.6 16v Vs Renault Megane Coupe 1.6 16v

23 Cze 2013, 11:49

Jako ,że jestem nowy na tym forum chciałbym wszystkich bardzo serdecznie przywitać :).
A więc do rzeczy potrzebuje małego "ala" sportowego samochodu do 4.500zł. Zastanawiałem się nad tymi wyżej wymienionymi samochodami, czytając różnie informacje na temat tych aut w internecie wynika ,że opel tigra okazuje się być lepszym wyborem z powodu tańszych części eksploatacyjnych ( bo jak wiem to opel tigra siedzi na podłodze Corsy B) ,mniej psującej się elektryki Itp.. A co do reno , to wiem ,ze jest w nim więcej przestrzeni , jest bardziej komfortowa i ,że w tych silniczkach lubią się wypalać uszczelki pod głowicą..Posiadam tylko tyle informacji na temat tych samochodów, jeżeli są użytkownicy takich samochodów na tym forum to prosił bym o wypowiedzenie się w tym temacie :) .Samochód głownie ma mi służyć a bym miał czym dojeżdżać do pracy.
klex92
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 03 05 2011
Auto: Brak

23 Cze 2013, 13:07

Niewiem skąd jesteś ale u mnie w mieście jest do sprzedania Tigra w dobrej kondycji.
[link do Tablica wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Cze 2013, 14:17

Miałem okazję jeździć Tigrą. Katastrofa. Auto dwuosobowe, bo z tyłu podróżowanie to masakra. Poza tym zwróć uwagę, że Tigra to usportowiona Corsa, Megane, to segment wyżej. Corsa auta segmentu B, Megane to kompakty (C).

Za te pieniądze kupujesz i tak auto wyeksploatowane, gdzie dużo zależy od poprzednich właścicieli.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

23 Cze 2013, 14:33

Czyli , lepszym wyborem według Ciebie była by meganka ?. Coraz bardziej rozważam kupno tego samochodu, bo tak mi się zdaje ,że jeżli chodzi o komfort to reno deklasuje opla. Muszę jeszcze popatrzeć jak z dostępnością części do renówki , i czy takowe części nie zrobią mi dużego przeciągu w portfelu.
klex92
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 03 05 2011
Auto: Brak

23 Cze 2013, 14:47

Jeśli chcesz tanie części to może coś z Fiata?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Cze 2013, 15:48

Opel,Renault jak i Fiat mają ceny na podobnym poziomie.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Wörthersee 2017 - doroczny zlot miłośników GTI
    Nad jeziorem Wörthersee w Austrii odbywa się co roku największy zlot samochodów Volkswagena w wersji GTI. W tym roku prawdopodobnie to niezwykłe święto odwiedzi około 200.000 fanów. Volkswagen przygotował ...

23 Cze 2013, 19:06

klex92 napisał(a):Czyli , lepszym wyborem według Ciebie była by meganka ?

Zdecydowanie. Nie zastanawiałbym się ani chwili. Opla wybrałbym jeżeli chodziłoby o Astrę. Tigra, to bardziej zabawka, niż samochód. Eksperyment Opla, jak się okazało nieudany, bo go nie kontynuuje.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

24 Cze 2013, 15:20

Podobne się pod temat, bo mam podobny dylemat, do tego dorzucam e36, Jest sens w tej cenie rozglądać się za e36 compact z gazem? I jak meganka znosi gaz?
elvis69
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 23 11 2011
Auto: Fiat CC 704

24 Cze 2013, 19:49

Dałoby rade dorwać Compacta do poprawek.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Cze 2013, 15:43

Prosił bym o nie spamowanie.. Ja tylko zadałem pytanie które auto będzie lepszym wyborem. Auto ma mi służyć ,tylko do tego ,że bym miał czym do pracy jeździć ;] (no i może na kebab:P). Jak dla mnie to twoja Tigra "numberOne" jest bardzo ładna i widać ,że na prawdę o nią dbasz... Jest warta każdej ceny :). Ale jednak i tak postawie na reno ,większy komfort, ceny części na tym samym poziomie co opel itd...
klex92
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 03 05 2011
Auto: Brak

28 Cze 2013, 12:43

Jejku już mam dosyć tych przepychanek... ja założyłem temat po to abyście mi doradzili który z tych samochodów będzie lepszym wyborem , a nie czytać że numberOne rucha wszystko co ma cycki i puls, to mnie nie obchodzi. Ja potrzebuje opinii na temat tych samochodów !!.(FORUM MOTORYZACYJNE)
klex92
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 03 05 2011
Auto: Brak

28 Cze 2013, 14:27

W związku ze zbyt dużym "odejściem" niektórych gadaczy od tematu, pozwoliłem sobie usunąć posty nie związane z pytaniem klexa..
Osobiste awersje proszę sobie przenieść na PW lub mail..

P.S. Piszemy tylko o różnicach Tigra/Megane - ewentualnie inne propozycje..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011