Opel Vectra B - zapach spalonej gumy.

21 Maj 2012, 20:36

Witam serdecznie wszystkie osoby wchodzące w ten temat.

Otóż w dniu dzisiejszym dolałem sobie 1,5 litra oleju do silnika. Po odpaleniu z samochodu wyskoczył kłąb niebiesko-szarego dymu w dużych ilościach. Podczas pierwszych minut jazdy wydobywał się ten dym lecz w mniejszych ilościach. Po ruszaniu przy 3 skrzyżowaniach problem ciągle był, na kolejnym nagle już nie dymiło. Po wyłączeniu silnika i wyjściu z samochodu wyczuwałem zapach spalonej gumy.

Może ktoś z forumowiczów orientuje się co jest tego przyczyną? Mam powody do obaw? Nie chcę od razu jechać do warsztatu żeby ew. z siebie zrobić głupka.

Będę wdzięczny za pomoc.
Łukasz020
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • 22 Maj 2012, 13:26

    Jeśli stosujesz pełen syntetyk,to swąd palonej gumy jest bardzo mocno wyczuwalny, jeśli polejesz nim kolektor wydechowy,przy półsyntetyku też czuć gumę,jedynie mineralny palony waniajet parafiną.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8477
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    22 Maj 2012, 14:28

    Siemka Andzej! :D
    Może kolega napisze skąd ten dym się wydobywał ? Bo teraz zgłupiałem czy z wydechu czy spod maski..? :)
    Czy silnik ma wycieki czy po prostu trochę "pochłania" oleju..? No i czy silnik był zimny czy gorący przy dolewaniu i odpalaniu z "obłokiem"..?
    artur73
    Moderator - Jakie auto kupić?
     
    Posty: 5789
    Zdjęcia: 38
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: Renault
    Silnik: 1,6 110KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna

    23 Maj 2012, 06:49

    Wiam Arturo, Przyjacielu! Ja podejrzewam, iż polałeś kolektor wydechowy,chyba,że dym poszedł z rury wydechowej,tego nie wiem,przy polaniu kolektora i odpaleniu auta,dym pojawia się natychmiast,gdyż kolektor szybko robi się bardzo gorący a dymek powinien wydobywać się z pod maski i swąd wtedy czuć w kabinie,dymek wtedy jest błękitny i bardzo gryzący.Nieraz, nie udało mi się wcelować we wlew przy dolewaniu oleju ,to wiem :D Jeśli jednak puścił dymek z rury wydechowej,to już inna sprawa,zaobserwuj i napisz.Pozdrawiam! :wink:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8477
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    23 Maj 2012, 14:51

    PhantomASA1 napisał(a):Nieraz, nie udało mi się wcelować we wlew przy dolewaniu oleju ,to wiem :D

    Pewnie po śliwce... diabelskie owoce nie pomagają w czynnościach obsługowych auta... :lol:
    artur73
    Moderator - Jakie auto kupić?
     
    Posty: 5789
    Zdjęcia: 38
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: Renault
    Silnik: 1,6 110KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna

    23 Maj 2012, 17:01

    :D Arturo ,po śliwce nie jestem w stanie wcelować nigdy i nigdzie! :D A ponieważ zawsze jestem po śliwce,dlatego żadna białogłowa mnie nie chciała dotąd,prócz oczywiście niewiast o imieniu Mercedes.Przyjedziesz kiedy na Sądecczyznę,to też nie wcelujesz pistoletem do wlewu paliwa,wy Cepry znacie śliwkę tylko z opowiadań no ,ale odbiegliśmy od tematu :wink:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8477
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    29 Maj 2012, 04:43

    już inna sprawa,zaobserwuj i napisz.Pozdrawiam!
    Zdjęcie
    regen1992
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Prawo jazdy: 02 01 1984