Kontrolka spalonej żarówki

Kontrolka spalonej żarówki

09 Kwi 2016, 16:28

Witam mam problen posiadam seata Leona 2 FR i miga mi kontrolka spalonej żarówki. Zauważyłem ze raz mam a raz nie mam światła wstecznego. Wymieniłem żarówkę dalej tak samo. Co się stało?

Pozdrawiam
janusz94
Początkujący

Prawo jazdy od: 15 12 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

Re: Kontrolka spalonej żarówki

09 Kwi 2016, 20:32

Moim zdaniem problem może być w czujniku biegu wstecznego. Sprawdź jeszcze dokładnie czy jak wrzucisz wsteczny i światło się nie pali, próbujesz wtedy ponownie wrzucić wsteczny i czy będzie się świeciło np. za drugim czy kolejnym razem. Jeżeli tak to pewnie będzie to ten czujnik/włącznik.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3298
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

09 Kwi 2016, 20:56

Jedynie co mogę podpowiedzieć to kontrolka miga a nie świeci światłem ciągłym.
janusz94
Początkujący

10 Kwi 2016, 10:59

Wczoraj zauważyłem ze światło cofania mam cały czas lecz kontrolka dalej mruga przeważnie na dziurach się włącza.
janusz94
Początkujący

10 Kwi 2016, 12:19

Trzeba sprawdzić pozostałe żarówki - światła mijania, światła pozycyjne przednie i tylne oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Nie wiem, jak to zrobisz, ale jest prosty sposób, żeby to sprawdzić - wyłączyć światła mijania i przejechać się. Jak kontrolka będzie nadal migać, to wyłączyć jeszcze postojowe. Pamiętaj jednak o przepisach - za jazdę bez wymaganych świateł jest mandat...
A skoro kontrolka miga podczas jazdy, to nie będzie to sprawa świateł cofania. Chyba, że miga ci, jak jedziesz do tyłu. A że miga na dziurach, to znaczy, że gdzies jest luźny styk ( na którejś żarówce lub złączce ).
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Abarth 695 biposto, wnętrze, siedzenia sportowe
      Volkswagen Amarok Canyon w górach.
      Aerografia, Ciągnik Volvo FH 16 z naczepą
      Men's Day 2010