Opinia o używanym Lexus IS200 D

27 Paź 2017, 19:34

Dane auta:
Lexus IS 200 Diesel 150 KM w wersji Sport
Rodzaj skrzyni Manualna 6 biegowa
Rok produkcji 2011
Przebieg 270000 tys.

Silnik
Nie polecam nikomu zakupu auta z tym silnikiem. Wielka turbo dziura żeby tym jakoś jeździć to trzeba trzymać obroty przy 3 tys. obr. Rozpędza się to jak stary w124 z 2 litrowym Dieslem pod maską. Nie jesteś w stanie opuścić skrzyżowania na 3 biegu bo auto się nie rozpędza. Dolnego zakresu mocy ten silnik nie ma w ogóle, dopiero ok 2.5 tys zaczyna coś się dziać ale to też nic. Nie wiem komu stworzono ten silnik? Do miasta się nie nadaje napewno a w trasie to chyba tylko jakoś się rozpędzić włączyć tempomat i jechać bo o wyprzedzaniu można zapomnieć. Spalanie przyzwoite średnio około 6,5/7 litrów

Skrzynia biegów
Sama skrzynia zmienia biegi do przodu ok z lekkim haczeniem, natomiast są problemy ze wstecznym na zimnym silniku, trzeba mocno się natrudzić żeby go wrzucić. Podejrzewam że słabemu przyspieszeniu jest też winne przełożenie skrzyni. Sprzęgło pracuje ok lecz jest za mało elastyczne trzeba je wyczuć i powoli puszczać przy zmianie biegów bo słychać denerwujące szarpanie mostu przy normalnym puszczeniu sprzęgła.

Układ Jezdny
Tutaj jestem miło zaskoczony auto bardzo dobrze i pewnie się prowadzi, spokojnie można wchodzić szybciej w zakręty i nie czuć nadstabilności. Trochę sztywno się jeździ po wybojach ale coś kosztem czegoś. Wielki plus za zawieszenie

Wnętrze i przestronność
Auto fajnie ładnie wykończone miękkie plastiki nic nie piszczy i nie trzeszczy. Fotele ala kubełkowe dość wąskie ktoś szerszy w barach lub grubszy już się w nie nie zmieści i nie będzie mu komfortowo. Dla osoby szczupłej bardzo fajnie się będzie jeździło fotele miękkie i dobrze trzymają w zakrętach. Auto napewno nie nadaje się dla rodziny ilość miejsca jest bardzo ograniczony chodź z zewnątrz wydaje się inaczej. Ja (176cm) siedząc na miejscu kierowcy mam fotel ustawiony tak że dorosły za mną już nie usiądzie bo wbija kolana w siedzenie. Nie wyobrażam sobie jechać tym w 5 osób. Bagażnik średni raczej na zakupy jak na wyjazd urlopowy. Ilość schowków ograniczona do minimum w sumie tylko chyba do 2. Jeden to schowek główny a drugi pod podłokietnikiem ale tak mały że wejdą tam tylko papierosy, klucze i telefon bo nigdzie indziej go schować nie można. Widoczność tragiczna ze względu na grubo obudowane słupki a jeźeli jeszcze ktoś siedzi na miejscu pasażera to już całkiem beznadzieja.


Wymieniłem główne aspekty jakie zauważyłem po 4 dniach jazdy tym autem. Samochód (z tym silnikiem) tylko wyglada, stanowczo jest to auto dla samotnika, dla rodziny w ogóle się nie nadaje. Wybierając opcję benzynowa zmienia się podejście do tego auta. Mój egzemplarz ma prawie 300 tys ale środek zachowany jest w ładnym stanie wytarta tylko gałka zmiany biegów i kierownica a więc materiały z których jest wykonany są dobrej jakości. Jeszcze jeden minus jaki zauważyłem to bardzo słabe światła mijania (xenon) jak i drogowe.
Ocenę auta napisałem gdyż ciężko znaleźć opinie o tym aucie pisana trzeźwym okiem bo przecież miłośnik marki nie napiszę o nim źle. W moim opisie wynika więcej minusów jak plusów ale ma też coś w sobie co może oczarować. :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16194
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Lut 2018, 22:16

Dodam iż miłośnicy lexa w przypadku tego diesla są obiektywni do bólu. A co do samego silnika nie wymieniłeś jego największej wady czyli psujactwa które sporo kosztuje. Reszta jest w sam raz :yes:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Lut 2018, 22:35

szybki napisał(a): A co do samego silnika nie wymieniłeś jego największej wady czyli psujactwa które sporo kosztuje.
nie zaglebialem sie w usterkowosc tego silnika, opisalem tylko swoje odczucia. Tak jak wspomnialem w wersji benzynowej bylby inny podlad na to auto, mozna mu wybaczyc te minusy i niedociagniecia ale w tym dieslu nie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16194
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rozgrzany asfalt może być niebezpieczny!
    Letnie upały są nie tylko uciążliwe dla kierowców z powodu wysokich temperatur w kabinie, nagrzewających się plastików oraz towarzyszącego uczucia rozdrażnienia i zmęczenia, ale także ze względu na stan nawierzchni, ...