Opinia po kupnie Mondeo MK4 2.0 TDCi sprowadzonego z Niemiec

05 Lip 2018, 22:47

Witam posiadam mondeo mk4 w automacie od 8 miesięcy i chciałem się podzielić opinią, autko jest z Niemiec zreszta był tutaj temat odnośnie zakupu mondeo-przebieg-154tys-vt103872.htm#p677262
Dużo było nieprzychylnych komentarzy że z Niemiec to szrot i kręcony licznik itp. Otóż jak na razie z autka jestem zadowolony bardzo nie ma wycieków w zimie zapalało bez problemu, 0 błędów, skrzybia pracuje prawidłowo, oleju prze 9tys nie wzioł nic i co ważne nie dymi czy to przy zapalaniu czy na wysokich obrotach cała elektronika ok. Nie pisze tego posta żaby przekonywać co do przebiegu który nawet przy stanie samochodu jaki przedstawiam jest wątpliwy tylko nie zgadzam się z tym że każdy ropniak z Niemiec to złom, mój mechanik powiedział chyba prawdę że woli niemca z przebiegiem 300tysięcy niż od Polaka z 200tys km , bardzo ważne jest jak sie auto użytkuje jak wiadomo w Polsce o auta się nie bardzo dba o swoje auta.
Być może jest po wypadku ale ja i tak wole po wypadku niż z fałszywym przebiegiem co mi tam jak jest na oryginalnych cześciach a szkielet jest nie uszkodzony, ludzie reagują na samochodu po wypadku tak że od razu je skreślają a to moim zdaniem błąd.
Wydaje mi się że jeśli był by to egzemplarz że tak napisze wyrąbany to by coś dawało znać.
MATRIX266
Początkujący
 
Posty: 95
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 17 02 1987
Auto: VW

06 Lip 2018, 06:05

Cieszę się, że jesteś zadowolony z zakupu, ale przejechanie 9 tys.km przez 8 miesięcy jeszcze o niczym nie świadczy. Są osoby, które robią dieslem 30-50 tys.km rocznie. Życzę dalszej bezawaryjnej jazdy.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

06 Lip 2018, 13:11

Wiem ale poważne usterki by już wyszły tak mi się wydaje...
MATRIX266
Początkujący
 
Posty: 95
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 17 02 1987
Auto: VW

06 Lip 2018, 13:16

MATRIX266 napisał(a):Wiem ale poważne usterki by już wyszły tak mi się wydaje...


Wyszłyby gdyby je posiadał w momencie kupna. A czy za kolejne 5 kkm nie pójdą Ci wtryski, turbo i dwumasa to tego nie wiesz.

9 kkm w dieslu... To jest rozgrzewka. Przejedź tym 50 kkm i wtedy możesz dać nam opinię.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Lip 2018, 16:32

MATRIX266 napisał(a):mój mechanik powiedział chyba prawdę że woli niemca z przebiegiem 300tysięcy niż od Polaka z 200tys km , bardzo ważne jest jak sie auto użytkuje jak wiadomo w Polsce o auta się nie bardzo dba o swoje auta.


Ale głupoty
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

06 Lip 2018, 17:27

Invi napisał(a):Ale głupoty

Z punktu widzenia mechanika to nie żadne głupoty, tylko bardzo głęboka myśl :lol:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Nissan Micra 0,9 IG-T o mocy 90 KM
    Nissan Micra to samochód napędzany przez turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 0,9 litra i o mocy na poziomie 90 KM. Średnie spalanie w tym przypadku to około 4,8 l/100 km, natomiast z użyciem sytemu Start-Stop ...

09 Lip 2018, 00:31

Widzę ze wszyscy dalej pesymistycznie nastawieni ciekawe czemu a odnośnie opinii mechaniki to taka prawda koledzy jest nikt mi nie wmówi żę tak samo się serwisuje samochody w PL ja i w Niemczech bo to totalna bzdura.
MATRIX266
Początkujący
 
Posty: 95
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 17 02 1987
Auto: VW

09 Lip 2018, 00:38

Wtryskiwacze też nie siadają z dnia na dzień wcześniej są niepokojące objawy przynajmniej tak miałem w pasacie b5..
50 tys to ja nie wiem czy w ogóle nim zrobię al może się uda więc też prawdą jest gdyby nawet zrobił te 50 to i tak nie można będzie stwierdzić że to było jakieś wyjątkowo dobre auto, generalnie chodzi mi o to że na razie jest jak najbardziej w porządku i nie zgadzam się z tym że każdy diesel z zachodu to totalne złom,
MATRIX266
Początkujący
 
Posty: 95
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 17 02 1987
Auto: VW

09 Lip 2018, 00:44

Wcześniej oglądałem s salonu Polskiego salonu nie dośc że był goły to z każdej strony bity wszytko się sypało a przebieg niby udokumentowany ale ja mam takie auto w dup....
Wole mieć może też bite ale przynajmniej ładnie zamaskowane... hehe
MATRIX266
Początkujący
 
Posty: 95
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 17 02 1987
Auto: VW

31 Lip 2018, 08:51

Może dorzucę swoje 3 grosze.

W marcu 2017 roku kupiłem Forda Mondeo IV 2007, 2.0 TDCI 130KM. Sprowadzony świeżo z Niemiec (wyrejestrowanie auta nastąpiło 5 dni przed moimi zakupami). Deklarowany przebieg 162 tys. W historii miał wpis o stłuczce (niestety nie dowiedziałem się konkretnie o co chodziło).

W tym miesiącu stuknęło własnie 200 tys km i wciąż jeździ rewelacyjnie. Jedyne co musiałem wymienić to wentylator chłodnicy, któremu posypały się łożyska.
Żadnych niepokojących objawów, w komputerze czysto, spalanie w granicach 6-6,5l/100 km, skrzynia (AWF21) płynnie zmienia biegi - żadnych szarpnięć, żadnej utraty mocy, żadnego kopcenia czy to na biało czy na czarno... Nie mam się do czego przyczepić :) Nie obchodzi mnie ile naprawdę miał najechane, podejrzewam, że dużo (ze względu na dość wytarty przycisk tempomatu). W GPSie była nawet zapisana jeszcze miejscowość zamieszkania poprzedniego właściciela. Nie pamiętam nazwy ale była to mała wioska oddalona od większego miasta o ok 40 km.
Także podzielam zdanie kolegi, który zdecydował się na super autko jakim jest Mondziak. :D
aple4
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Prawo jazdy: 03 01 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007