Opłata recyklingowa - 2015

Opłata recyklingowa - 2015

04 Lut 2015, 22:28

Witajcie,

Zakupiłem w Niemczech nowy samochód. Opłaciłem już akcyzę. Ku memu miłemu zaskoczeniu, od 1 stycznia nie muszę już składać deklaracji VAT-24 do urzędu skarbowego.

Aczkolwiek z tego, co zauważyłem, od 1 lipca ma również być wycofana opłata recyklingowa. Bomba, ale ... Czemu dopiero od 1 lipca?

Szczerze mówiąc - mam drugi samochód i póki go nie sprzedam, nie planowałem rejestrować nowego (bo po co płacić za 2) - aczkolwiek raczej nie planowałem czekać z tym pół roku, choć dla zaoszczędzenia 500zł może byłoby warto.

W związku z tym mam kilka pytań:
1. Na ile pewne jest na chwilę obecną, że opłata ta zostanie wycofana?
2. Czy jeśli sprowadziłem samochód przed 1 lipca, a rejestrowałbym go po 1 lipca, to opłata recyklingowa nie będzie mnie obowiązywać?
3. Czy istnieje choć cień szansy, by zarejestrować auto wcześniej i nie zapłacić?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich!
obibok1
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Hyundai Sonata EF 2003

Re: Opłata recyklingowa - 2015

05 Lut 2015, 18:23

obibok1 napisał(a): Ku memu miłemu zaskoczeniu, od 1 stycznia nie muszę już składać deklaracji VAT-24 do urzędu skarbowego.
Nic nowego....
obibok1 napisał(a):od 1 lipca ma również być wycofana opłata recyklingowa
Jak na razie to to "pismacy"ją wprowadzają.Będzie czarne na białym/dzu.,rozporządzenie/to wtedy bedzie wszystko wiadomo.
obibok1 napisał(a):1. Na ile pewne jest na chwilę obecną, że opłata ta zostanie wycofana?
To moze pytanie raczej do Kaszpirowskiego itp... :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź! Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź!
    Natknąłem się na artykuł który przedstawia kilka negatywnych aspektów wylewania olei gdzie popadnie. Wiadomo każdy z nich korzysta, ale nie każdy wie co z nimi potem robić. "Wiele ludzi, przede wszystkim właściciele ...
    Audi Design - nowe koncepcje i kreatywne idee przyszłości Audi Design - nowe koncepcje i kreatywne idee przyszłości
    W przyszłości nie będzie istniał tylko jeden jedyny typ samochodu - formy mobilności będą różne. Dlatego projektanci Audi tworzą nowe koncepcje i kreatywne idee. Zasadniczo, kierują się wytyczną nowoczesnego sportowego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      GTP Light