Opłaty samochodu z Niemiec

25 Cze 2016, 21:49

Witam
w piątek kupiłem samochód z Niemiec, mam do załatwienia tłumacza aktualnie się to odbywa, i mam umowę kupna sprzedaży Polsko-Niemiecką i wiem że jeszcze przede mną opłata akcyzy, rejestracja pojazdu i OC, mam kilka pytań

1. Jak pojadę do urzędu celnego opłacić akcyzę to od razu dostanę papier o opłaceniu akcyzy?
2.Czy bez opłaconej akcyzy ale ubezpieczeniu OC na blachach Niemieckich mogę poruszać się po drogach?
3.Co to znaczy legalne tablice Niemieckie?

Zależy mi bardzo na czasie aby to było jak najszybciej zrobione, ponieważ chcę w przyszłym tygodniu wyjechać daleko, i czy jest szansa że pojadę tym samochodem?

z góry dziękuję za pomoc

szukałem podobnych postów, niestety były stare i nie znalazłem odpowiednich.
nikolas2020
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 19 10 1989
Auto: Audi A3

27 Cze 2016, 08:04

Z akcyzą jest tak:

- akcyzę wpłacasz na konto właściwej izby celnej - w tytule przelewu wpisujesz „akcyza od samochodu osobowego” i podajesz markę oraz nr nadwozia.
- na rachunek bankowy urzędu miejskiego wpłacasz opłatę skarbową za wydanie potwierdzenia zapłaty akcyzy w wysokości 17 zł
- udajesz się do urzędu celnego, aby uzyskać dokument potwierdzający zapłatę akcyzy. W tym urzędzie składasz deklarację akcyzową AKCU, do której dołączasz umowę sprzedaży, dokument identyfikacji pojazdu (dowód rejestracyjny albo karta pojazdu), wniosek do naczelnika Urzędu Celnego o wydanie potwierdzenia zapłaty akcyzy,
dowód uiszczenia opłaty skarbowej.

Zatem z akcyzą jest trochę roboty, no ale wszystko da się załatwić ;)

Jeżeli auto zakupione za granicą ma ważny przegląd techniczny oraz aktualne tablice rejestracyjne , może jeździć po polskich drogach przez 30 dni. Tu znajdziesz nasz przewodnik krok po kroku [link do Ubea wygasł]
Ubea
Początkujący
 
Posty: 117
Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy Polacy znają się na motoryzacji?
    Blisko 80% badanych Polaków twierdzi, że motoryzacja to ich hobby, a najczęstszym tego przejawem jest oglądanie motoryzacyjnych programów telewizyjnych. Takie wnioski płyną z najnowszego badania zrealizowanego ...
    Parkowanie równoległe w pięciu krokach
    Wielu kierowców jak ognia unika jednak parkowania równoległego, nawet jeśli w najbliższej okolicy właśnie takie miejsca są dostępne. Jak pokonać swoje obawy i dobrze wykonać ten manewr? Wiele osób uważa ...