Ostry wałek a niskie obroty

Ostry wałek a niskie obroty

11 Gru 2017, 22:28

Siemka, ostatnio czytałam rekreacyjnie o ostrych wałkach rozrządu i wszystko jest dla mnie jasne, oprócz jednego. Dlaczego w tej normalnej, codziennej jeździe ostry wałek na niskich obrotach pracuje nierówno. Jaka jest tego przyczyna? Z góry dziękuję. :)
maja95
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Auto: Nie mam

Re: Ostry wałek a niskie obroty

20 Gru 2017, 13:55

maja95 napisał(a):Dlaczego w tej normalnej, codziennej jeździe ostry wałek na niskich obrotach pracuje nierówno. Jaka jest tego przyczyna?
przyczyna jest taka że ostre wałki mają za zadanie otwierać zawory szerzej i mocniej po to aby cylindry napełniały się szybciej i wiekszą ilością, nie daje rady przepalić całej ilości mieszanki na wolnych obrotach i dlatego chodzi jak chodzi. Im wałek bardziej ztuningowany tym wiekszy przyrost przy wyższych obrotach a gorsza praca silnika na wolnych obrotach dlatego miedzy innymi rajdówki nie mają wolych obrotów tylko pracują na wyższych (strzelam około 2 tyś).
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Moto Session 2019 - relacja z targów motoryzacyjnych w Lublinie Moto Session 2019 - relacja z targów motoryzacyjnych w Lublinie
    Targi Moto Session to obowiązkowa impreza którą warto zobaczyć na Lubelszczyźnie. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych mieliśmy do do zwiedzania dwie hale które były pełne imponujących modeli samochodów ...
    Jak bezpiecznie podróżować z psem? Jak bezpiecznie podróżować z psem?
    W ramach kolejnego materiału z cyklu Piątek ze Szkołą Auto, instruktorzy doradzają, jak bezpiecznie podróżować z psem. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Wyjeżdżając z psem na majówkę ...

•