Ostry wałek a niskie obroty

Ostry wałek a niskie obroty

11 Gru 2017, 22:28

Siemka, ostatnio czytałam rekreacyjnie o ostrych wałkach rozrządu i wszystko jest dla mnie jasne, oprócz jednego. Dlaczego w tej normalnej, codziennej jeździe ostry wałek na niskich obrotach pracuje nierówno. Jaka jest tego przyczyna? Z góry dziękuję. :)
maja95
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Auto: Nie mam

Re: Ostry wałek a niskie obroty

20 Gru 2017, 13:55

maja95 napisał(a):Dlaczego w tej normalnej, codziennej jeździe ostry wałek na niskich obrotach pracuje nierówno. Jaka jest tego przyczyna?
przyczyna jest taka że ostre wałki mają za zadanie otwierać zawory szerzej i mocniej po to aby cylindry napełniały się szybciej i wiekszą ilością, nie daje rady przepalić całej ilości mieszanki na wolnych obrotach i dlatego chodzi jak chodzi. Im wałek bardziej ztuningowany tym wiekszy przyrost przy wyższych obrotach a gorsza praca silnika na wolnych obrotach dlatego miedzy innymi rajdówki nie mają wolych obrotów tylko pracują na wyższych (strzelam około 2 tyś).
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

3 sposoby, które ułatwią odzyskanie auta przy jego kradzieży 3 sposoby, które ułatwią odzyskanie auta przy jego kradzieży
    Choć liczba kradzieży samochodów w Polsce powoli spada, nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. W 2017 roku auto znikało z polskich ulic średnio raz na 51 minut (co daje łącznie ponad 10 000 zgłoszonych na policję ...
    Opel ADAM IntelliLink - teraz z funkcją Siri Eyes Free Opel ADAM IntelliLink - teraz z funkcją Siri Eyes Free
    ADAM to najbardziej zindywidualizowany i "kontaktowy" samochód miejski Opla w segmencie A. System informacyjno-rozrywkowy IntelliLink jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami pracującymi w systemie operacyjnym Android ...

•  
    • Ślisko, śnieg i góry, Wisła zimą
      Moto Piknik - Olsztyn/Dajtki 2009
      Chrysler Imperial, 1965 rok, wnętrze
      Mercedes-Benz - W126 560 SEC V8