Oświetlenie do auta

Oświetlenie do auta

15 Kwi 2015, 19:21

Witam od dlugiego czasu szukam legalnego oswietlenia do auta toyota avensis.
W cześniej bazowałem na standardzie zwykła h7 / swiatla drogowe / swiatla postojowe / koszt 30 zl za zarówki

Barwa żółta męcząca słaba widoczność.
Szukałem i znalazłem na kilku forach polecono mi żarówki Philips Diamond Vision + cree bosh
koszt 450 zł .. założyłem i dalej to nie to. W jeździe po za miastem gdy jest ciemno jest ok widać ładnie jednak ma się wrażenie jakby żarówki były za słabe widok ładny ale w praktyce nie polecam.

Poszukuje żarówek o czysteł białej jasnosci do 5000k. chciałem zainwestować w hid xenon ale za dużo chinskich podrobek nie che stracic auta za g.... / Ledy tez nie maja homologacji i recenzje sa marne. Ostanio jechałem za Mercedes benz E250 AMG SPORT 2014
[uznano za reklamę]
pogadałem z kierowcą i powiedział mi że posiada żarówki philipsa D2S cos takiego czy ktos miał z nimi doczynienia ? Alby czy ktos sprawdził juz i jest zadowolony ze swoich i moze skierowac w dobrym kierunku gdzie szukac. Lampy mam na soczewkach ktore lada chwile bede wymienial bo sa od nowosci i soczewki sa lekko matowe wiec przydadza sie nowe.

Czekam na propozycje. Cel to białe swiatło + dobre oświetlenie drogi ( takie jak w nowych autach )
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 16 Kwi 2015, 09:03, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Próba reklamy sprzedaży samochodu
B4ndit90
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 03 1990
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Toyota Avensis T25
Silnik: 2.0 D4D
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Oświetlenie do auta

16 Kwi 2015, 09:11

W twoim aucie są żarówki halogenowe. Jak słabo świecą, to przyczyn może być kilka - słabej jakości żarówki, zmatowione szkło reflektora, zmatowiony odbłyśnik, za słabe napiecie na stykach żarówki, słabe napięcie ładowania. Szkło reflektora można wypolerować ( około 50 zł za reflektor ), jak odbłyśniki, to raczej nowe reflektory. Napięcia trzeba pomierzyć. Można też spróbować założyć żarówki "+" (...)%
Jeżeli chodzi o wspomnianego mercedesa, to są w nim reflektory ksenonowe, na żarówkach D2S. Żeby mieć coś takiego, trzeba wymienić całe reflektory oraz przerobić instalację elektryczną plus zrobić instalację spryskiwaczy tych reflektorów.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Kwi 2015, 22:11

Fajne światło (i dozwolone) dają osram cool blue intense, dają podobny efekt co światła ksenonowe, możesz tych spróbować, koszt nie jest aż tak wysoki.
bpa
Początkujący

Auto: volvo v40

01 Cze 2015, 17:23

Zgadzam się to naprawdę fajna opcja tego typu żarówek wyprodukowanych przez naprawdę dobrą firmę Osram.
Selewiusz29
Obserwowany

Auto: Opel Astra F

05 Cze 2015, 16:48

Wpływ na oswietlenie ma polerowanie. WIekszy wplyw niz ludzie mysla. jak-poprawic-oswietlenie-samochodu-polerowanie-reflektorow-vt98787.htm tu troche na ten temat ;) i w tym jak widac mozna byc ekspertem :P
Robespier
Nowicjusz

Auto: Audi A4

07 Cze 2015, 22:10

wiele pozytywnych opinii zbierają także osramy night breaker.
jacus19
Początkujący

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zadbaj o szyby i czyste światła Zadbaj o szyby i czyste światła
    Jazda samochodem z brudnymi szybami potrafi być bardzo niebezpieczna i znacznie ograniczać pole widzenia. Zwłaszcza zimą podczas opadów deszczu lub śniegu, gdy na drogach leży sól i błoto, które stale ...
    Silnik 1.4 TSI z systemem zarządzania pracą cylindrów ACT Silnik 1.4 TSI z systemem zarządzania pracą cylindrów ACT
    Silnik benzynowy TSI Volkswagena o pojemności 1,4 litra otrzymał po raz siódmy z rzędu tytuł "Engine of the Year" w kategorii pojemności skokowej od 1,0 do 1,4 litra. TSI 1.4 jest zatem najbardziej utytułowanym silnikiem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      S2020005