Oszukani przez oszustów na otomoto

09 Lis 2009, 19:36

Witam! Proszę o informacje osób oszukanych, tzn. tych osób które wpłaciły zaliczkę na wymarzony samochód. A następnie ślad po samochodzie i sprzedającym znika.
1.Głównie chodzi mi o to jakie są procedury zgłaszania takich spraw.
2.Jakie są szanse na odzyskanie zaliczki.
3. A może ktoś już wygrał jakąś sprawę i odzyskał pieniądze

Dodam że ja też zostałem oszukany

[email widoczny po zalogowaniu] pozdrawiam!
colagor1
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: pruszków

09 Lis 2009, 21:45

spisałeś umowę na zaliczkę? jeśli tak to po prostu idziesz na policję jeśli nie to możesz właśnie w tym momencie zapomieć o sprawie bo jest z góry przegrana nawet jeśli wynajmiesz najlepszego papugę.
psioter5
 

17 Gru 2009, 18:32

Witam wygląda to tak,podaje mój przykład wklepałem dane toyota yaris mały przebieg nie bita nie sprowadzana pierwszy właściciel roczna wyszło kilkadziesiąt ofert .wybrałem kilka i zadzwoniłem .Wybrałem jedną gość przysłał ksero dowodu osobistego ksero dokumentów auta ksero prawa jazdy i jeszcze kilka innych dokumentów podał konto w eurobanku wpłaciłem 5.000 zł. po tygodniu jak auta nie było poszedłem z tym ksero na policję okazało sie że jestem 65 z mojego miasta oszukany przez tego gościa lub szajkę a dokumenty które mi przesłali należą do osoby zmarłej 2 lata wcześniej. zacząłem śledzić podobne oferty i w ciągu jednego dnia znalazłem jeszcze 8 takich ofert od tego samego gościa różne auta dzięki policji dostałem nr tel do admina z otomoto i on zablokował ze skutkiem natychmiastowym te oferty dzwoniłem do prokuratury i do zarządu eurobanku aby zablokowali to konto ,nie zrobili nic.To było w 2006 roku pisali o tym w gazetach bo gościu wyrzeźbił 2500 osób w całym kraju. W jaki sposób go policja znalazła to nie wiem ale ze względu na to że w moim mieście było pierwsze zgłoszenie to sąd odbyć sie miał w moim mieście . 1,5 roku trwało doprowadzenie tego Pana przed oblicze sadu.W końcu zapadł wyrok ,,, 6 miesięcy odsiadki ,,, i teraz paradoks polskiego sądownictwa gość na rozprawie której byłem świadkiem posiłkowym zobowiązał sie zwrócić każdemu pieniądze z nawiązką i to stwierdzenie wystarczy sądowi aby już dalej go nie ścigać.Finał pieniądze poszły sie paść a gościu wykopie sobie worek z kasą i ma nas w nosie. dlaczego dałem sie wypuścić w maliny.bo sam rozliczam sie ze wszystkimi rzetelnie i to mnie uśpiło a tacy goście na tym żerują .Rada, dopóki towar nie jest u mnie na placu nie płace ani jednej złotówki zaliczki, zadatku
Nawet największa bestia ma w sobie cień litości ja nie znam litości więc nie jestem bestią
madrak
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Bielsko-Biała

15 Sty 2010, 00:13

Dlaczego nie pozwiesz go z powództwa cywilnego? Udowodniono mu oszustwo, jest złapany (a więc uchwytny) - złóż pozew.
tomeks88
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Wrocław

22 Sty 2010, 12:45

Czyli mam wydać 980 zł.na adwokata który mi pozew napisze 750zł wpis sądowy i przez kolejne 2 lata będę czekał aż sąd doprowadzi tego kołka przed oblicze temidy a on powie że naprawi wyrządzoną krzywdę gdzie na podstawie art.624 paragraf 1 tego gnoja zwolnili nawet z kosztów sadowych w całości na podstawie art.17 ust.1 z dnia 23.06,1973 o opłatach w sprawach karnych.Jeszcze nie zrozumiałeś że żyjemy w państwie kolesi i to pokrzywdzony zawsze będzie ponosił koszty.Napisz mi maila to ci prześle skan wyroku,sam zobaczysz jak to wygląda w naszym chorym kraju
Nawet największa bestia ma w sobie cień litości ja nie znam litości więc nie jestem bestią
madrak
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Bielsko-Biała

13 Wrz 2010, 20:21

WITAM
OSOBA PODAJĄCA SIĘ ZA : ADAM PIOTROWIAK TO OSZUST!! !CZŁOWIEK TEN OSZUKUJE I NACIĄGA LUDZI NA ZALICZKI NA KONTA KTÓRE ZARAZ ZAMYKA!!! JA ZOSTAŁAM OSZUKANA NA SPORĄ SUMĘ PRZEZ ADAMA PIOTROWIAKA ZAM.: GUBIN, TEL.: 782 784 287 OSZUST ADAM PIOTROWIAK NACIĄGNĄŁ MNIE NA WPŁATĘ SPOREJ ZALICZKI CELEM KUPNA AUTA, KTÓRE MIAŁO BYĆ PRZYWIEZIONE Z NIEMIEC. W ROZMOWIE BYŁ BARDZO KONKRETNY I OPANOWANY CO NIE BUDZIŁO ABSOLUTNIE MOICH PODEJRZEŃ. JEST TO WYRAFINOWANY OSZUST, KTÓRY BEZ ŻADNYCH SKRUPUŁÓW OKRADA LUDZI DZIAŁAJĄC WEDŁUG NASTĘPUJĄCEGO SCHEMATU:
- WYSTAWIA OFERTĘ NA PORTALU "OTOMOTO"
- CENA ATRAKCYJNA (NIE ZA NISKA ALE PRZYCIĄGA)
- PIĘKNE ZDJĘCIA AUTA (ALE ROBIONE W TAKI SPOSÓB,ŻE NA ŻADNYM NIE WIDAĆ ODBIJAJĄCEJ SIĘ W KAROSERII CZY W LUSTERKACH, POSTACI ROBIĄCEJ TE ZDJĘCIA, TŁA TEŻ NIE WIDAĆ ZA DUŻO)
- CZŁOWIEK W ROZMOWIE BARDZO KONKRETNY, PEWNY SIEBIE, "BIZNESMAN"
- GŁOS LEKKO ZACHRYPŁY, NA WIEK OK. 35-45 LAT
- UMAWIA SIĘ NA ZALICZKĘ I OBIECUJE, ŻE AUTO MA PRZEGLĄD, A JAK PRZYJEDZIE Z AUTEM I SIĘ OKAŻE, ŻE MIAŁ RACJĘ TO MÓWI (W FORMIE ŻARTU) ŻE JESZCZE OBIAD MU SIĘ ZA TO NALEŻY
-
ZANIM SIĘ ZDECYDUJECIE NA WPŁATĘ JAKICHKOLWIEK PIENIĘDZY DZWOŃCIE DO NIEGO I ROZMAWIAJCIE JAK NAJWIĘCEJ, A JEŚLI OPISANE PRZEZE MNIE INFORMACJĘ OKAŻĄ SIĘ TAKIE SAME JAK GOŚĆ Z KTÓRYM UBIJACIE INTERES, PROPONUJĘ UWAŻAĆ BO NIGDY NIE ODZYSKACIE KASY ANI NIE ZOBACZYCIE AUTA!!! JEŻELI PODEJRZEWACIE OD RAZU, ZE TO TEN SAM OSZUST TO PROŚCIE O SPOTKANIE Z NIM (MOŻE SIĘ WYMIGIWAĆ WYJAZDEM DO NIEMIEC ALBO TYM,ŻE JUŻ TAM JEST) I WEŹCIE ZE SOBĄ POLICJĘ MOŻE W KOŃCU DRANIA ZŁAPIĄ I PRZESTANIE NACIĄGAĆ LUDZI... NIE POPEŁNIJCIE TEGO SAMEGO BŁĘDU CO JA, BĄDŹCIE CZUJNI I NIE WPŁACAJCIE NIGDY ZALICZEK W CIEMNO (JA JUŻ MAM NAUCZKĘ) POWODZENIA E.B.
kacperek
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: gorzów

13 Wrz 2010, 21:07

kacperek, ktoś kiedyś powiedział, że "za głupotę się płaci" i miał rację... Jak można wpłacać jakąkolwiek zaliczkę nie widząc nawet auta na żywo? :shock:
lucky_man
Początkujący
 
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa

13 Wrz 2010, 21:37

lucky_man napisał(a):Jak można wpłacać jakąkolwiek zaliczkę nie widząc nawet auta na żywo?

Niestety w tym kraju wszystko jest mozliwe... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

13 Wrz 2010, 22:31

-> lucky_man !! JAK JESTEŚ TAKIM STAŁYM FORUMOWICZEM TO ORIENTUJ SIĘ TROCHĘ, ŻE NIE JESTEM TU PIERWSZĄ OSOBĄ OSZUKANĄ W TEN SAM SPOSÓB I DAJĄCĄ ZALICZKĘ (NIERAZ MUSI BYĆ TEN 1. RAZ!!) I NIE MĄDRUJ SIĘ BO JA TYLKO CHCĘ SWOJĄ KRZYWDĄ OCHRONIĆ INNYCH OD TAKICH OSZUSTÓW. CIESZ SIĘ ŻE CIEBIE NIKT TAK BOLEŚNIE NIE OSZUKAŁ... BO CZASEM NAJBARDZIEJ ROZSĄDNA OSOBA MOŻE DAĆ SIĘ NACIĄGNĄĆ. JAK TO KTOŚ POWIEDZIAŁ : NAWET NAJLEPSZYM SIĘ ZDARZA. :P
~kac~
kacperek
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: gorzów

14 Wrz 2010, 09:46

kacperek napisał(a):CIESZ SIĘ ŻE CIEBIE NIKT TAK BOLEŚNIE NIE OSZUKAŁ...


Tak na pewno by mnie nie oszukał... Nie ma opcji bym płacił zaliczkę nawet nie widząć auta. Jak można uwierzyć zapewnieniom telefonicznym czy zdjęciom? A co gdyby się okazało, że to auto Ci nie odpowiada bo np. jest po wypadku? A może tego też byś nie sprawdzał bo okazyjna cena jest ważniejsza?
To dodam jeszcze inne ciekawe powiedzenie:
"Oszczędny płaci dwa razy"
lucky_man
Początkujący
 
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa

14 Wrz 2010, 09:49

lucky_man napisał(a): A może tego też byś nie sprawdzał bo okazyjna cena jest ważniejsza?

Tu chyba trafiłes w sedno sprawy.... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Wrz 2010, 15:45

Ja też się tutaj wpiszę,bo moja sytuacja jest tak sama jak poprzedników:/ Z resztą już na forum pisałem o tym. W sierpniu wpłaciłem zaliczkę, któa przepadła, tak jak kontakt z cwaniakiem... Miałem umowę,która dostałem listownie z podpisem. W momencie kiedy wiedziałem, że pieniądze przepadły (bo nie wierzę, że wrócą kiedyś do mnie) poszedłem na policję, gdzie zgłosiłem sprawę. Koleś był podstawiony (słup), okazało się, że to jakiś wrak człowieka... Wiem,że został zatrzymany na 3 miesiące przez policję po jakiś 2,5 tygodnia od momentu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Z tego co wiem jest chyba 5 osób oszukanych. Słup zameldowany jest w Lubinie i nazywa się Jacek Kliczka. Cóż tu więcej mówić, za naiwność i głupotę trzeba swoje zapłacić...
kopciu
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

14 Wrz 2010, 20:05

kopciu napisał(a):Cóż tu więcej mówić, za naiwność i głupotę trzeba swoje zapłacić...

Niestety ale przynajmniej myślę ze powiedziałeś to szczerze....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Wrz 2010, 20:08

Człowiek uczy się na błędach :wink: Zawsze tak będzie
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

15 Wrz 2010, 08:50

moje 4-letnie dziecko na sołwo sie nie nabiera, pewnie ze kazdego mozna oszukac, ale tak prosto??? pzeciez oszustwa z zaliczkami sa starsze niz sprowadzanie aut do polski.
kopciu i kacperek GRATULUJE
"Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota" A. Einstein
godfather78
Aktywny
 
Posty: 274
Miejscowość: swarzędz
Prawo jazdy: 0- 0-1996
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: octavia II
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna